Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Růst ekonomiky nahrává i výstavbě montovaných hal

Datum: 31.7.2018 03:00  |  Organizace: LLENTAB, spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

České republice se daří, v Evropě stále patří mezi země s nadprůměrným ekonomickým růstem. Vývoji HDP pomáhá domácí spotřeba, stejně jako investice.

LLENTAB, spol. s r.o.
Přátelství 1509/13
104 00 Praha 10 - Uhříněves

tel.:+420 267 267 811, +420 724 215 619
e-mail:
web:www.llentab.cz
Martin Haertl jednatel společnosti LLENTAB
Martin Haertl jednatel společnosti LLENTABAutomobilový průmysl zvolnil, posilovala ale jiná průmyslová odvětví. V 1. čtvrtletí se HDP v České republice podle údajů Českého statistického úřadu zvýšil meziročně o 4,4 %. I přes zpomalení tempa zůstává Česko mezi nejrychleji rostoucími zeměmi EU. To vše nahrávalo i výstavbě ocelových hal určených pro skladování a výrobu.

Společnost LLENTAB, která se zaměřuje na stavbu ocelových montovaných hal, dokončila v loňském roce 92 projektů. „V historii firmy v České republice se ve finančním vyjádření vloni jednalo o nejúspěšnější rok. Dokázali jsme využít jednotlivé příležitosti. O haly byl zájem napříč republikou a tento trend pokračoval i v prvním pololetí letošního roku,“ uvedl jednatel společnosti LLENTAB Martin Haertl.

V prvním pololetí roku 2018 se firmě také v tomto směru dařilo, o čemž svědčí 75 hal, které firma už od 1.ledna 2018 letos předala investorům nebo právě staví. Tým společnosti LLENTAB pracuje aktuálně na přípravě dalších 34 projektů, které plánuje dokončit ještě do konce roku 2018.

Jen v červnu se začalo stavět pět hal LLENTAB. Například v městysu Svatava v Karlovarském kraji LLENTAB začal stavět přístavbu a realizovat stavební úpravy haly v areálu Svatavských strojíren, kde se budují najednou tři objekty – lakovna, zámečnická dílna a expediční hala. Pro dřevovýrobu Holz Schiller v Klatovech firma staví novou skladovou halu a pro největšího českého výrobce tepelných čerpadel realizuje v Bolaticích na Opavsku výzkumné středisko pro výzkum tepelných čerpadel. Hala má rozměry 24,5 x 54,7 m a její světlá výška je 6,6 m. Stěny jsou z vodorovně kladených sendvičových panelů, na střeše jsou použity trapézové plechy s vysokým profilem, což je velmi efektivní řešení u velkých střech s malým sklonem. Tato hala je napojena na objekt zděné administrativy a stávající montážní halu. Dále pro skupinu ARMEX Group LLENTAB staví v Děčíně dvojpodlažní administrativní budovu a výrobní halu. Administrativní budova má rozměry 25,2 x 65 m a výšku 7,3 m, výrobní hala pak 73,2 x 74,8 m.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Foto: reference Heluz,www.heluz.cz

Heluz – úspěšně v inovacích

25.5.2019 | redakce
Začátkem května jsme zveřejnili článek o připravovaných inovacích ve stavebnictví a dnes k novinkám přinášíme podrobnosti od společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Šmyková odolnosť betónových nosníkov vystužených GFRP výstužou

22.5.2019 | Ing. Dagmar Lániová, doc.Ing. Viktor Borzovič, PhD., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Katedra betónových konštrukcií a mostov
Cieľom experimentálneho výskumu je porovnať pôsobenie nosníkov vystužených oceľovou a GFRP (glass fiber reinforced polymer) výstužou dodanou lokálnym výrobcom. Šmyková odolnosť nosníkov bola overená zaťažovacími skúškami. Celkovo bolo odskúšaných 26 nosníkov dĺžky 1,5 m. Spolu so skúšaním nosníkov boli namerané aj pevnostné a deformačné vlastnosti použitých materiálov. Pevnosť betónu bola meraná na troch kockových a valcových vzorkách, modul pružnosti betónu bol nameraný na troch hranoloch. Na základe výsledkov experimentu boli porovnané rôzne výpočtové vzťahy pre určenie šmykovej odolnosti.
Hala roku Akademik má vítěze celé soutěže i speciální ceny Llentab, foto redakce

Hala roku Akademik má vítěze a známe i ty, kteří pojedou do Švédska

19.5.2019 | redakce
Modely udivovaly nápady i provedením. Bambus jako stavební materiál je náročný, nepravidelný, to komplikovalo výrobu modelu zastřešení skládky soli s dopravníkem. Podívejte se s naší kamerou na zajímavé chvíle i odborný komentář Tomáše Kozáka, ředitele společnosti LLENTAB, lídra v oboru ocelových hal.
KOMA MODULAR Vizovice

Stavbou roku Zlínského kraje je budova firmy Koma Modular

18.5.2019 | ČTK, redakce
Administrativní budova výrobce modulárních systémů Koma Modular ve Vizovicích na Zlínsku získala nejvyšší cenu v soutěži Stavba roku 2018 Zlínského kraje, Grand Prix architekta Pavla Nováka. Firma pavilon původně vyrobila pro světovou výstavu Expo 2015 v Miláně, poté jej přesunula do svého areálu a po úpravách slouží jako administrativní budova.
Vizualizácia – Národný futbalový štadión a komplex komerčných budov; Autor : Ing. arch. Karol Kállay

Národný futbalový štadión – návrh a realizácia nosných konštrukcií

5.5.2019 | Ing. Jaroslav Repa, PhD., Ing. Pavol Tvrdoň
Stavba národného futbalového štadióna je najväčšou a najvýznamnejšou investíciou v rámci modernizácie futbalových štadiónov na Slovensku.