Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Realizace železobetonových skeletových staveb založených na patkách

Datum: 8.9.2014  |  Organizace: Skeletsystem Goldbeck  |  Firemní článek

Stavební systémy a prefabrikované celky jsou spolehlivé a přesně známe jejich vlastnosti a výsledné chování. Podívejte se na realizace prefabrikované konstrukční soustavy Skeletsystem Goldbeck. Železobetonový systém pro hrubé stavby domů nahrazuje nejnáročnější mokré procesy na stavbě a výrazně zrychluje a zlevňuje stavbu, často i v náročném terénu.

Skeletsystem Goldbeck
Chrudimská 42
285 71 Vrdy-Dolní Bučice

tel.:800 331 199, 327 397 003
e-mail:
web:www.skeletsystem.cz

Konstrukční soustava stručně

Skeletsystem Goldbeck využívá montovaný systém základové desky se subtilními železobetonovými prvky o tloušťce 200 mm. Konstrukce je založena na monolitických patkách. Základové desky i stropy používají předpjaté dutinové dílce Spiroll, které jsou standardně uloženy na železobetonových průvlacích o tloušťce 200 mm a výšce 500 mm.

Konstrukční systém lze doplnit o balkóny a schodiště. Jednotlivé prvky můžete kombinovat a konstrukci lze jednoduše postupně doplňovat podle charakteru a požadavků na rozvoj objektu v čase.

Založení vily v prudkém svahu s krásnými výhledy do okolí

V případě luxusní vily v prudkém svahu v Severních Čechách dokázal Skeletsystem vyhovět několika náročným požadavkům architekta a investora. Založení se dalo vyřešit buď za pomoci rozsáhlých zemních prací, bagrování a vybudování masivní opěrné zdi, nebo založením na železobetonových patkách. Pozemek připravil pro stavaře řadu překážek, ale má neoddiskutovatelnou hodnotu pro budoucí obyvatele – celkový nadhled a panoramatické výhledy do okolí. Právě požadavek na použití panoramatických oken byl jedním z dalších důvodů pro volbu Skeletsystemu Goldbeck .

železobetonové skelety Goldbeck Skeletsystem hrubá stavba základová deska schodiště
Skelet vily ve svahu umožní zachovat výhledy do krajiny
Skelet patrového rodinného domu Goldbeck Skeletsystem hrubá stavba základová deska schodiště
Skelet patrového rodinného domu
Montáž Skeletsystemu Goldbeck Skeletsystem hrubá stavba základová deska schodiště
Montáž Skeletsystemu

Návrh konstrukce dle podkladů od architekta trval jeden týden. Po vydání stavebního povolení začal investor realizovat železobetonové patky. Montáž Skeletsystemu Goldbeck trvala od 12. 5. 2014 do 21. 5. 2014 a prováděl ji montážní tým Goldbeck. S vyzdívkou a dalšími pracemi pokračuje investorem najatá stavební firma.

Nosná konstrukce nebo kompletní hrubá stavba

Železobetonové skelety založené na patkách dnes tvoří základ i řady staveb rodinných domů – menších přízemních, větších, ale i řadových. Nejvíce pociťují výhody Skeletsystemu investoři, kteří staví svépomocí.

Dostanou na klíč kompletní nosnou konstrukci, kde další dokončovací práce zvládnou sami nebo na ně poptávají jednotlivé firmy a řemeslníky.

Hotový skelet patrového rodinného domu Goldbeck Skeletsystem hrubá stavba základová deska schodiště
Hotový skelet patrového rodinného domu
Goldbeck dodal na přání zákazníka kompletní hrubou stavbu základová deska schodiště
Goldbeck dodal na přání zákazníka kompletní hrubou stavbu
Finální skelet připravený na vyzdívky a osazení oken Goldbeck Skeletsystem hrubá stavba základová deska schodiště
Finální skelet připravený na vyzdívky a osazení oken

Společnost Goldbeck Prefabeton vyslyšela požadavky řady investorů a sama začala nabízet také kompletní dokončení hrubé stavby .

Technické detaily založení,
ostění, nadpraží a rohu

Architektonické studie domů
s použitím Skeletsystem Goldbeck

 

Datum: 8.9.2014
Organizace: Skeletsystem GoldbeckSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích