Transformace 530 bytů – Grand Parc Bordeaux za pouhých 12–16 dní na byt. Prefabrikované moduly, rychle stavěné jako lešení před budovou, umožnily navýšení hloubky bytu o 3,80 m a rekonstrukce zásadně zvýšila komfort bydlení.
Ministr Brabec se pro kameru TZB-info vyjádřil k širšímu využití dešťové a šedé vody v budovách. Je třeba odstranit administrativní bariéry, posílit ekonomickou motivaci a nakonec zavést i určitou zákonnou povinnost pro nové stavby. Šance pro budovy navrhuje, aby zejména ve městech byla pro rezidenční budovy zrušena výjimka zpoplatnění dešťových vod odváděných do kanalizace.
Moderní architekturu a design ovládá již několik let minimalismus. Stylotvorným prvkem interiéru jsou nepochybně skryté zárubně, které dotahují koncept estetické čistoty a přímých linií k dokonalosti. Dveře a skryté zárubně Dorsis Fortius 52 pak představují naprostou špičku v segmentu dveří a skrytých zárubní.
Nejen zahrady, ale také parky a odpočinkové zóny v přírodě nebo třeba i v obchodních centrech mají sloužit k relaxaci a načerpání nových sil. Aby mohla tato místa dostatečně sloužit svému účelu, vyžadují určité vybavení. A nemusí se zdaleka jednat jen o lavičky a podobný mobiliář. Mohou to být také okrasné stěny a jiné prvky, které třeba v kombinaci s vysázenými rostlinami dodají patřičnou atmosféru, v níž se lidé budou cítit dobře. Docílit spojení funkčnosti a designu však nemusí být zcela jednoduché. Proto vznikl Playstone.
Recenzovaný Nástroje revitalizace brownfieldů můžeme obecně dělit například z pohledu územního plánování a urbanismu, z pohledu životního prostředí, pohledu ochrany kulturních památek či z pohledu na lokality jako na nové investiční příležitosti. Výsledkem je, že problematika brownfieldů je řešena celou řadou institucí a nástrojů. Cílem tohoto příspěvku je identifikovat, roztřídit a analyzovat tyto nástroje využitelné v ČR. Součástí příspěvku bude průzkum nástrojů z jiných zemí, které mají s danou problematikou dlouhodobější zkušenosti (např. Francie, Velká Británie, USA, Německo, Dánsko) a analýza reálnosti jejich zavedení v ČR a jejich přínosu. Protože toto téma je velice rozsáhlé, příspěvek se především zaměří na nástroje územně plánovací (např. ÚPP, ÚPD), ekonomické (motivační a penalizační) a výstavbové (slouží k prosazení záměrů sídla či státu formou výstavby především dopravní a technické infrastruktury).
Odborný V současnosti jsou již i u nás nefunkční tovární komíny zachovávány jako specifická součást průmyslového dědictví. Dostávají se díky tomu do nových souvislostí a získávají nové významy. Inspirací pro kreativní přístup v zachovávání továrních komínů pro nás může být Nizozemsko, kde najdeme celou řadu zajímavých realizací.
Německý rodák Jan Werner propadl už v mládí kouzlu hor, zvláště těch ve Východním Tyrolsku. O to více si vážil nabídky navrhnout v Dölsachu nedaleko Lienzu dům pro rodinu místního zubaře. Z vily je nádherný výhled na zasněžené štíty Dolomit a sám dům je pak pro jeho majitele doslova rájem v centru velehor.
Od roku 2018 probíhá rekonstrukce a modernizace železničního koridoru Praha Hlavní nádraží – Hostivař, jejíž součástí jsou i rekonstrukce stávajících nádraží, nebo také výstavba zcela nových nástupišť. Rovněž Vršovické nádraží prochází kompletní proměnou, vybudovaly se zde nová nástupiště i podchody.
Na podzim loňského roku dokončila společnost KOMA Modular unikátní projekt střešní nástavby z velkoobjemových modulů. Jedná se o první nástavbu tohoto typu v České republice v industriální zóně, která ukazuje variantu rozšíření budov při nedostatku volných prostor či jiných omezeních stávající budovy.
Úžasnou semestrální práci Stanice hyperloopu vytvořila, nyní již architektka, Kristýna Uhrová. Vysokorychlostní vlaky z Německa, Rakouska a Slovenska se zde kříží s novým hyperloopem Elona Muska spojujícím Prahu – Brno – Bratislavu – Vídeň. Městské okružní vlaky spojují mezi sebou tři brněnská nádraží.
Recenzovaný Příspěvek pojednává o významu nasákavosti tradičních stavebních materiálů a schopnosti tradičních neizolovaných staveb odolávat vzlínající vlhkosti. Upozorňuje dále na některá rizika spojená s omezováním nasákavosti stavebních materiálů navrhovaných pro sanace vlhkosti a zasolení tradičních staveb.