Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Přestavba administrativní budovy firmy JAF HOLZ v Rokycanech

Pobočka rakouské rodinné firmy JAF HOLZ v Rokycanech se po 12 letech existence rozhodla rozšířit své administrativní zázemí. Stalo se tak v roce 2011 formou nástavby, kterou s využitím materiálů FERMACELL realizovali montážníci firmy Atrium Horažďovice – společnosti, která patří mezi přední dodavatele montovaných nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb v ČR.

Dřevo je náš život – to je firemní slogan rakouské rodinné firmy JAF HOLZ a ze širokého sortimentu velkoplošných materiálů, řeziva a dýh, které JAF HOLZ nabízí, si skutečně vybere každý výrobce i spotřebitel. Nástavbu pro administrativní zázemí s využitím materiálů FERMACELL realizovali montážníci firmy Atrium Horažďovice – společnosti, která patří mezi přední dodavatele montovaných nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb v České republice. Více než 50 kvalifikovaných pracovníků navrhuje a zpracovává přes 80 domů ročně.

Na nosných montovaných stěnách nástavby byla z důvodů požadavků investora na požární a statickou odolnost a vysoké požadavky na útlum zvuku použita stěna 1HT11 s dřevěnou konstrukcí a předsazenou stěnou z 15 mm sádrovláknitých desek FERMACELL. Stěna s touto konstrukcí má vzduchovou neprůzvučnost Rw = 43 dB a i díky tomu je ideální kromě administrativních budov pro nemocnice či bytovou výstavbu. Na stropní konstrukci rokycanské nástavby byla položena 4–6 cm silná vrstva vyrovnávacího podsypu FERMACELL, 150 mm vrstva polystyrenu a 25 mm podlahový prvek FERMACELL 2E22. Podlahový prvek FERMACELL 2E22, tvořený dvěma 12,5 mm silnými deskami FERMACELL slouží jako nášlapná vrstva, současně však zlepšuje kročejovou a vzduchovou neprůzvučnost.

 
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 2
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 2
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 2
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 2
 

V sprchách byl použit FERMACELL Powerpanel TE Systém pro podlahovou vpusť, který tvoří prvek podlahové vpusti/sprchy a odtoková souprava, volitelně s vertikálním nebo horizontálním odtokem. Tento systém pro podlahové vpusti není jen podporou bezbariérového bydlení, nýbrž vychází vstříc i architektům a projektantům, kteří hledají moderní ekonomická řešení. Prvky se skládají ze dvou desek Powerpanel TE pro mokré prostory, dolní deska má tloušťku 10 mm a přesahuje na obvodu jako instalační základ o 50 mm, horní deska je na vnějším okraji silná 25 mm a snižuje se spádem cca 2 % směrem k otvoru. Realizace sprchového prvku FERMACELL je velmi rychlá, v nabídce jsou navíc různé velikosti (500×500 mm, 1000×1000 mm a 1200×1200 mm).

Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 3
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 3
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 2
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 2

Fermacell, James Hardie Europe GmbH, o.s.
logo Fermacell, James Hardie Europe GmbH, o.s.

Fermacell - systémy suché výstavby. Výroba a prodej sádrovláknitých desek fermacell®, cementovláknitých desek POWERPANEL a fasádních obkladů Hardie®. Produkty jsou určeny pro dřevostavby, nízkoenergetické a modulární domy a rekonstrukce. ...