Přestavba administrativní budovy firmy JAF HOLZ v Rokycanech

Datum: 29.3.2012  |  Organizace: Fermacell GmbH, org. složka  |  Firemní článek

Pobočka rakouské rodinné firmy JAF HOLZ v Rokycanech se po 12 letech existence rozhodla rozšířit své administrativní zázemí. Stalo se tak v roce 2011 formou nástavby, kterou s využitím materiálů FERMACELL realizovali montážníci firmy Atrium Horažďovice – společnosti, která patří mezi přední dodavatele montovaných nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb v ČR.

Fermacell GmbH, org. složka
Žitavského 496
156 00 Praha 5 - Zbraslav

tel.:00420 296 384 330
e-mail:
web:www.fermacell.cz  www.fermacell.sk

Dřevo je náš život – to je firemní slogan rakouské rodinné firmy JAF HOLZ a ze širokého sortimentu velkoplošných materiálů, řeziva a dýh, které JAF HOLZ nabízí, si skutečně vybere každý výrobce i spotřebitel. Nástavbu pro administrativní zázemí s využitím materiálů FERMACELL realizovali montážníci firmy Atrium Horažďovice – společnosti, která patří mezi přední dodavatele montovaných nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb v České republice. Více než 50 kvalifikovaných pracovníků navrhuje a zpracovává přes 80 domů ročně.

Na nosných montovaných stěnách nástavby byla z důvodů požadavků investora na požární a statickou odolnost a vysoké požadavky na útlum zvuku použita stěna 1HT11 s dřevěnou konstrukcí a předsazenou stěnou z 15 mm sádrovláknitých desek FERMACELL. Stěna s touto konstrukcí má vzduchovou neprůzvučnost Rw = 43 dB a i díky tomu je ideální kromě administrativních budov pro nemocnice či bytovou výstavbu. Na stropní konstrukci rokycanské nástavby byla položena 4–6 cm silná vrstva vyrovnávacího podsypu FERMACELL, 150 mm vrstva polystyrenu a 25 mm podlahový prvek FERMACELL 2E22. Podlahový prvek FERMACELL 2E22, tvořený dvěma 12,5 mm silnými deskami FERMACELL slouží jako nášlapná vrstva, současně však zlepšuje kročejovou a vzduchovou neprůzvučnost.

 
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 2
Nástavba Jafholz Rokycany před realizací, foto 2
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 2
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 2
 

V sprchách byl použit FERMACELL Powerpanel TE Systém pro podlahovou vpusť, který tvoří prvek podlahové vpusti/sprchy a odtoková souprava, volitelně s vertikálním nebo horizontálním odtokem. Tento systém pro podlahové vpusti není jen podporou bezbariérového bydlení, nýbrž vychází vstříc i architektům a projektantům, kteří hledají moderní ekonomická řešení. Prvky se skládají ze dvou desek Powerpanel TE pro mokré prostory, dolní deska má tloušťku 10 mm a přesahuje na obvodu jako instalační základ o 50 mm, horní deska je na vnějším okraji silná 25 mm a snižuje se spádem cca 2 % směrem k otvoru. Realizace sprchového prvku FERMACELL je velmi rychlá, v nabídce jsou navíc různé velikosti (500×500 mm, 1000×1000 mm a 1200×1200 mm).

Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 3
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, foto 3
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 1
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 2
Nástavba Jafholz Rokycany po realizaci, interiér 2
 

Datum: 29.3.2012
Organizace: Fermacell GmbH, org. složkaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Doporučujeme

logo KM BETA logo KINGSPAN

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu