Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Reakce na článek „Velký panelákový skandál: zateplení“

Společnost KNAUF Praha, s.r.o. se tímto tiskovým prohlášením ohrazuje vůči nepravdivým informacím o kvalitě omítek Knauf uveřejněných dne 15.12.2015 v MF Dnes a iDNES, které poškozují její dobrou pověst.

Tiskové prohlášení společnosti Knauf Praha s.r.o.

V celé kauze jsme svědky zásadní manipulace s fakty a znaleckými posudky, jejichž závěry jsou vytrženy z kontextu a předloženy účelově redaktorům MF Dnes. Na pozadí celého případu je snaha poškodit dobré jméno společnosti Knauf.

Tento pokus jsme zaznamenali již na konci loňského roku. Měl obdobný průběh jako nyní a jeho výsledkem bylo to, že redakce časopisu Týden a TV Barrandov nám zaslala omluvný dopis.

V článku MF Dnes je postavena argumentace o nekvalitě silikonových omítek také na závěrech posudků Kriminalistického ústavu, který údajně zkoumal vzorky silikonové omítky Knauf. Tento vzorek byl Kriminalistickému ústavu dodán zcela nestandardním postupem. Proto nelze s jistotou říci, jaký výrobek byl vlastně dodán.

Nezávislé posouzení kvality silikonové omítky Knauf provedla ČOI, která odebrala vzorek omítky v souladu s normovým postupem, tzn. zakoupila výrobek v náhodně vybrané prodejně.

Závěr šetření ČOI zní: silikonová omítka Knauf je uváděna na trh v souladu s českou legislativou a obsahuje silikon.

Jak je patrné z celé řady znaleckých posudků kreditibilních znaleckých a zkušebních ústavů v ČR, je nutné zkoumat způsob, jakým byla silikonová omítka zpracována, použita a zda to bylo v souladu s technologickým postupem, projektovou dokumentací, tedy v souladu se stavebním zákonem. Realizační firma dosud nepředložila stavební dokumentaci k provedeným stavbám, byť k tomu byla opakovaně vyzvána i prostřednictvím Rozhodčího soudu.

Tvrzení o absenci silikonu v silikonových omítkách je nepravdivé. Silikonové omítky obsahují silikon a to v takovém poměru, aby omítka ve ztvrdlém stavu současně splňovala všechny požadované vlastnosti.

Z obalu a označování omítky je zcela zřejmé, kde, kým, jak a s jakými vlastnostmi byla omítka vyrobena. To znamená, že zákazník zcela přesně ví, jaký výrobek a s jakými vlastnostmi (včetně země původu) kupuje. Na českém trhu se prodává silikonová omítka nezaměnitelná s německou, tj. v jiném designu a v jiném balení.

Závěrem chceme říci, že přes všechnu snahu zdiskreditovat výrobky Knauf, bylo nezávislými kontrolními orgány konstatováno, že kvalita je na deklarované výši.

Pozn.: redakčně kráceno

Celé znění tiskové zprávy najdete na stránkách www.knauf.cz.


Knauf Praha s.r.o.
logo Knauf Praha s.r.o.

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1991. Je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti sádrokartonových produktů a systémů. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou a nadstandardním ...