Střechy a fasády jako nejdůležitější součást stavby a zároveň vizitka domu

Datum: 23.8.2013  |  Organizace: Střechy Praha s.r.o.  |  Firemní článek

Střechy Praha s.r.o.
Jeremiášova 1422/7b
155 00 Praha 13

tel.:296 397 305-6
e-mail:
web:www.strechy-praha.cz

Zvýrazněným tématem 16. ročníku veletrhu Střechy Praha, který proběhne 23.–25. ledna 2014 v PVA EXPO PRAHA Letňany, jsou fasádní systémy. Střechy a fasády, resp. obvodové pláště budov mají dům nejen reprezentovat, ale i chránit. Proto existuje i řada společných funkčních požadavků jako jsou ochrana zdraví, ochrana proti hluku, mechanická odolnost, požární bezpečnost, úspory energií či estetické požadavky, které budou v rámci veletrhu řešeny. Kromě odborné veřejnosti, prováděcích firem a majitelů rodinných domů jsou cíleně zváni vlastníci a provozovatelé veřejných budov, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva.

Souběžně se bude konat jubilejní 10. ročník veletrhu úspor energií Solar Praha a 2. ročník veletrhu Řemeslo Praha.

Záštity veletrhům udělily významné instituce a organizace jako jsou například ČKAIT, ČVUT Praha Fakulta stavební či Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Na přípravách doprovodných aktivit úzce spolupracují další odborné svazy, cechy a asociace.

Program veletržního dění bude plný novinek a prestižních akcí. Proběhne jubilejní 15. ročník Konference Izolace 2014, která se bude věnovat především problematice šikmých střešních plášťů. Plochým a zeleným střechám a fasádám se bude věnovat seminář a fórum druhý veletržní den. Velmi zajímavé přednášky připravuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Návštěvníci mohou využít hned několik bezplatných poradenských center pro dotazy z oblasti výstavby a rekonstrukcí domů, z oblasti úspor energií a možností využívání alternativních zdrojů v České republice.

Novinkou budou semináře určené pro vlastníky bytových domů, bytová družstva a vlastníky či provozovatele veřejných budov na téma Úspory energií v bytových domech aneb jak efektivně regenerovat bytový dům. Semináře připravuje pořadatel ve spolupráci se společností Dům plný úspor, jejíž služby jsou zaměřeny na všechny subjekty spravující a provozující budovy a bytové domy. Semináře se budou věnovat úsporám energií, legislativě v oblasti bydlení a úspor energií, správným postupům při přípravě i realizaci zateplení nebo regeneraci bytového domu, jak vybrat správnou firmu a zazní aktuální informace o dotačních programech v ČR (Nová zelená úsporám a Panel 2013+). Semináře úzce souvisejí se zvýrazněným tématem veletrhů Střechy Praha a Solar Praha, kterým jsou fasádní systémy.

Jubilejní 10. ročník veletrhu úspor energií Solar Praha nabídne bohatý program seminářů, přednášek a diskusí včetně bezplatného poradenského centra pro oblast úspor energií a využívání alternativních zdrojů, jehož garantem je společnost EkoWATT, hlavní partner veletrhu Solar Praha. Novinkou bude sekce Šetrná doprava, jejímž partnerem se stal internetový magazín HYBRID.CZ věnující se šetrné ekologické dopravě a hledání alternativ. HYBRID bude garantem poradenského centra Šetrná doprava, kde se zájemci mohou dozvědět cenné rady z oblasti hybridů a elektromobilů, jaké jsou vůbec možnosti alternativních pohonů v ČR, jaká je nabídka vozů na CNG a s tím spojené otázky přestavby či pořízení nového vozu a další inspirativní informace.

Pokračovat bude letošní premiérový úspěšný veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků s názvem Řemeslo Praha, kde se chystá řada praktických ukázek a možností vyzkoušet si novinky v oblasti řemeslného nářadí, strojů a další techniky.

Pestrý program zaručuje, že si každý návštěvník veletrhu zde najde to „své“, jak široká veřejnost, zástupci měst a obcí, vlastníci domů či bytů tak stavební odborná veřejnost – projektanti, architekti, realizátoři a zástupci stavebních firem.

Přihláškové materiály na veletrhy Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha jsou k dispozici na www.strechy-praha.cz. Do 30. 9. 2013 platí zvýhodněné ceny za výstavní plochu.

 

Datum: 23.8.2013
Organizace: Střechy Praha s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Izolace střechy fasády

logo ROCKWOOOL
logo Ceresit
logo SATJAM
logo LINDAB
 
 

Aktuální články na ESTAV.czBrno bude mít bytového ombudsmana, má řešit problémy nájemníkůČeský ostrovní dům připravuje realizaci, získává si zájem odborníků i veřejnostiModerní kancelář jako hřiště povzbuzující kreativitu, nechybí ani houpačkyRobomow uvádí svoji dosud nejmenší a cenově dostupnou robotickou sekačku