Co nového nabídne lednový veletrh STŘECHY PRAHA?

Datum: 8.11.2013  |  Organizace: Střechy Praha s.r.o.

Vystavovatelé a návštěvníci mají ve dnech 23.–25. 1. 2014 opět jedinečnou možnost potkat se jednou za rok na největší události v branži. Na výstavišti v Praze Letňanech proběhne 16. veletrh Střechy Praha, společně s 10. veletrhem úspor energií Solar Praha a 2. veletrhem pro řemeslo a vybavení řemeslníků Řemeslo Praha.

První veletržní den se bude konat 15. jubilejní ročník Konference Izolace 2014 se zaměřením na poruchy šikmých střech, kterou pořádá společnost A.W.A.L. Semináře na aktuální téma nový Občanský zákoník povede paní Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Pro zástupce bytových družstev, měst a obcí jsou připravené semináře na čtvrtek a sobotu s názvem Úspory energií v bytových domech aneb jak efektivně regenerovat bytový dům. Tyto semináře budou řešit i správné postupy při přípravě a realizaci funkčního zateplení střech a obvodových plášťů těchto budov, což koresponduje s jedním ze zvýrazněných témat nadcházejícího ročníku veletrhu, kterým je střecha a fasáda jako nejdůležitější součást stavby a vizitka domu.

CNE
CNE

Poprvé se veletrhu zúčastní vlastní expozicí i Cech pro zateplování budov ČR, který připravuje dva přednáškové bloky zabývající se přípravou a realizací kontaktních zateplovacích systémů, zkušenostmi z provádění ETICS a dalšími aktuálními tématy jako jsou délka poskytovaných záruk na systém, výskyt řas či návrh kotvení ETICS. Druhý veletržní den proběhne fórum Poruchy plochých střech, jehož garantem je pan Ing. Marek Novotný, Ph.D. S problematikou financování energeticky úsporných opatření vystoupí Ing. arch. Marcela Kubů z Asociace výrobců minerální izolace. Dále se nově představí Svaz zakládání a údržby zeleně a jeho nově vzniklá odborná sekce Zelené střechy, jejímž cílem je systematická podpora kvalitního ozelenění střech a budov. Zájemci mohou tak každý veletržní den navštívit seminář na téma Zelené střechy a fasády – dejme prostor přírodě.

Hala 2
Hala 2

Stavební poradenské centrum, které v rámci veletrhu zajišťuje organizace ČKAIT ve spolupráci s ČVUT Praha, mohou návštěvníci využít pro získání cenných rad a doporučení od nezávislých odborníků z mnoha oblastí provádění a navrhování staveb, se zaměřením na střechy, fasády a úspory energií.

Jubilejní 10. ročník veletrhu Solar Praha se za dobu své existence stal vyhledávaným veletrhem pro příznivce obnovitelných zdrojů energie, s cílem směrovat k energetice založené na ekologické šetrnosti. Fungování bezplatného poradenského centra na veletrhu zajistí EkoWATT, přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí. Zazní řada témat pro širokou veřejnost, například tipy na nízkonákladová opatření pro snížení spotřeby energie na vytápění, optimalizace projektu rodinného domu, porovnání výhodnosti využití alternativních zdrojů energie nebo blok přednášek Doc. Matušky na téma Solární systémy a instalace OZE v budovách. Program podpoří i předseda Klastru Česká peleta Ing. Vladimír Stupavský, který povede diskuzi o kvalitě pelet a dřevních paliv a vyspělosti kotlů na tuhá paliva ve vztahu k Zákonu o ochraně ovzduší a dotačních podporách.

Hala 3
Hala 3

Nebude chybět nabídka odborné literatury, praktické ukázky řemesel či krásné sbírky v Pokrývačském muzeu. Souběžně bude probíhat i veletrh komfortního bydlení For Pasiv.

Vyhlášeny budou výsledky 3. ročníku soutěže Střechařský inzerát 2013, nové soutěže „Cena cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR“ a vystavovatelé se budou moci utkat v dalším ročníku soutěže Zlatá taška 2014 o nejlepší vystavovaný exponát.

www.strechy-praha.cz

 

Hodnotit:  

Datum: 8.11.2013
Organizace: Střechy Praha s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabelyV Brně se budou montovat díly do kosmických raket, hala již stojíStavby z přírodních materiálů představila konference se zahraniční účastí