Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Tepelná izolace SuperFOIL funguje na principu reflexe tepelného záření

SuperFOIL je tepelná izolace pro střechy, stěny i stropy. Funguje na principu reflexe, tedy odrážení tepelného záření. Je to vícevrstvá fólie, typů výrobků v technologii SuperFOIL je více dle druhu užití. O tom, jaké možnosti nabízí tato novinka v izolacích, jsme si ve studiu estav.tv povídali s Ing. Markem Prosickým.

Tato tepelná izolace se vyrábí ve Velké Británii, do České republiky ji dováží firma Third Solution. Materiál je vhodný pro novostavby i rekonstrukce. „Jeho výhodou je rychlá a jednoduchá montáž, materiál se dodává v roli délky 10 metrů, váží 8–18 kilogramů dle druhu SuperFOIL. Pomocí sponek se připevní ke konstrukci, např. na střeše přímo ke krokvím,“ uvádí v rozhovoru Ing. Marek Prosický. Materiál pro svoji malou tloušťku i malou hmotnost má potenciál také při aplikacích v památkově chráněných objektech, kde na standardní tepelné izolace není příliš prostoru.

Aby projektant mohl materiál navrhnout, potřebuje deklarované vlastnosti. Firma Third Solution má na svých stránkách doporučené skladby s uvedenými hodnotami součinitelů prostupu tepla. Ing. Marek Prosický uvádí v rozhovoru ve studiu estav.tv, že materiál byl zkoušen zkušebnou BBA v Anglii, DIBt v Německu, uvedené hodnoty potvrdil ITC Zlín a TZÚS.
Na otázku redaktora na reference využití materiálu Marek Prosický odpovídá: „Materiál byl použit na několika objektech v Praze na Malé Straně nebo na objektu na nejstudenějším místě v České republice v obci Jizerka.“

Poslechněte si celý rozhovor, záznam ze živého vysílání v estav.tv.

Marek Prosický, SuperFOIL – THIRD SOLUTION – Jaké možnosti nabízí novinka v izolacích?
Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

SuperFOIL - THIRD SOLUTION s.r.o.
logo SuperFOIL - THIRD SOLUTION s.r.o.

IZOLACE SuperFOIL - nejúčinnější tepelná ochrana budov. Udržuje stálou teplotu v budově a brání prostupu zimy/tepla „DO“ budovy. Šetří prostor, čas a peníze oproti klasickým izolacím. Instalaci zvládne každý, stačí nůžky, sponkovačka a lepicí ...