Izolace z fenolické pěny v detailech ETICS

Datum: 21.6.2014  |  Autor: Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Detaily zateplovacích systémů vyžadují speciální řešení, a to nejen z důvodů konstrukčních, ale také z důvodu požární bezpečnosti. Jedná se zejména o detaily založení zateplovacího systému, detaily nadpraží a ostění. Řešení s využitím fenolické pěny a prefabrikovaných prvků nabízí společnost HPI-CZ.

Společnost HPI-CZ představila řešení stavebních detailů s využitím fenolické pěny na tiskové konferenci uspořádané v efektním a tématickém prostředí hasičské stanice v Praze 10. Jednoduché řešení detailů pomocí prefabrikovaných profilů zjednodušuje montáž zateplovacích systémů ETICS a nahrazuje požární pásy z minerální vaty v systémech ETICS s tepelným izolantem z EPS. Výborné požární vlastnosti jsou dosaženy nejen použitím fenolické pěny, ale také její povrchovou úpravou a konstrukčním řešením detailu. Prokázány byly požárními zkouškami v CSI, které vydalo Požárně klasifikační osvědčení zateplovacího systému č. PKO-12-002.


Improvizovaný požární test tepelných izolací EPS, kamenné minerální vlny a fenolické pěny HPI

„Nová řešení významně rozšiřují možnosti zateplení problematického okolí oken a dveří. Systém prefabrikovaného nadpraží a ostění společnosti HPI-CZ, který nedávno prošel několika inovacemi, zvyšuje požární odolnost nadpraží a ostění fasádních otvorů a nahrazuje tak tradiční požární pásy z minerální vlny. Kromě toho přináší výborné tepelně izolační vlastnosti a významně zrychluje zateplovací práce,“ řekl Martin Chmelík, obchodní manažer HPI-CZ.


Montáž ostění a nadpraží ETICS s prefabrikovaným systémem HPI

Prefabrikovaný systém HPI s fenolickou pěnou RESOL

Speciální tuhá pěna RESOL má vynikající tepelněizolační vlastnosti (λ = 0,021 W/m.K) a velice nízký difuzní odpor. Při výborné pevnosti a mechanické odolnosti splňuje i vysoké požadavky protipožární ochrany. "Fenolická pěna je nehořlavá, při přímém vystavení plamenům neskapává, nesublimuje a při požáru neuvolňuje do ovzduší kouř ani jedovaté plyny. Deska o tloušťce 20 mm dokáže nahradit téměř 40 mm standardního pěnového polystyrenu, což je výhoda zejména při dodatečném zateplování v okolí oken, kde bývá problém s místem," doplňuje Martin Chmelík.

Výborné vlastnosti tepelného izolantu fenolické pěny se uplatní i v jiných systémech, např. v nakrokevních izolacích šikmých střech. Díky nízké hodnotě faktoru difuzního odporu (μ = 35) tvoří v nakrokevním systému šikmých střech THERMO-LINE fenolická pěna od HPI difuzně otevřenou skladbu.

 

Hodnotit:  

Datum: 21.6.2014
Autor: Ing. Petr Bohuslávek, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czTřebíč plánuje rekonstrukci zimního stadionu za 200 milionů, pokud dostane dotaciVěznice nebo hotel? Architekti navrhli vězení, které nemá trestat ale napravovatObecné požadavky na nádrže dešťové, šedé nebo bílé vody - I.Lavmi for Primalex: Harmonické řešení interiéru