Topení, chlazení a větrání se stropem DX – komfortnější klima

Datum: 14.6.2017  |  Organizace: Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KG  |  Firemní článek

Existují různé možnosti, jak vyrobit stropy z betonu: ze staveništního betonu přímo na staveništi, nebo za dokonale příznivých podmínek v továrně. Masivní strop DX je možné rozšířit o topný a chladicí systém a o přípravu na větrání místnosti.

Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KG
K Podlesí 649
261 01 Příbram VI

tel.:+420 318 694 766
e-mail:
web:www.stavservis-dennert.cz

Příslušné součásti jsou do stropu integrovány již v závodě, čímž se minimalizuje námaha a stavební časy na staveništi. Topení, chlazení a větrání v jediném systému. Maximálně pohodové klima při minimální spotřebě energie, která šetří výdaje.

Strop DX THERM – topení

Strop DX se díky zabudování vysoce moderní domovní techniky stává součástí domu, která zajišťuje cenné úspory energie. Plošně zalitý systém trubkových vedení umožňuje využívat strop DX k vysoce účinnému stropnímu topení a chlazení.

Na přání může být DX strop vybaven v provedení DX THERM stropním vytápěním. Tím se stává ukázkovým příkladem vytápěcí techniky budoucnosti. Využívá největší plochy v místnosti, celého stropu, k energeticky efektivnímu a příjemnému vytápění. Topné rozvody jsou do podhledu prvků DX THERM stropů zabetonovány přímo ve výrobním závodě a jsou na stavbě pouze propojeny s topným okruhem. Příjemné teplo je na principu sálavé výměny velice rovnoměrně přiváděno do každého koutu místnosti. V místnosti neruší žádná topná tělesa, radost z bydlení nekazí žádné víření prachu klasickou konvekcí a žádné nákladné instalace v podlahách nebo stěnách.

Díky příjemnému a rovnoměrnému rozdělení sálavého tepla může být teplota v místnosti snížena o ca. 2–3 °C, aniž by byla omezena pohoda vnitřního prostředí.

Masivním DX THERM stropem nabízí firma Dennert jeden z nejmodernějších topných systémů současnosti, který optimalizuje energetickou efektivitu, zdravé bydlení a pohodu vnitřního prostředí na nejvyšší úroveň.

Strop DX THERM – chlazení

Strop DX THERM - chlazení a topení

Je vědecky dokázáno, že snížení teploty v místnosti v horkých letních měsících o pouhých 5 °C, zvyšuje nejen výkonnost, ale také subjektivní pocit pohody člověka. Bohužel, klimatizace místností je stále, ve veřejných budovách, administrativních budovách a zejména v domácích příbytcích, nákladným luxusním vybavením. To je založeno na faktu, že klasická klimatizace je na jedné straně investičně nákladná, a na druhé straně potřebuje k provozu relativně velké množství energie.

Firma Dennert dodává svým chladícím stropem DX Therm inteligentní a vyspělý systém, který zajišťuje nízké investiční náklady, energeticky efektivní provoz a tím současně velmi ekonomicky chladí. A to vše bez hluku a nepříjemného průvanu.

Technika je založena na trubním rozvodu, zabetonovaném do podhledu stropu ve výrobním závodu, který funguje při použití tzv. reverzního tepelného čerpadla v letním období jako celoplošné chlazení. Tepelná energie ve stoupajícím vzduchu v místnosti je odebírána rozvody s proudící chladnou vodou a odváděna pryč. Tím lze dosáhnout snížení teploty vzduchu v místnosti až o 5 °C.

Strop DX AIR – větrání

Výstupní otvory osazené přesně podle plánu ve výrobě a sériově dodávané duté komory ve stropě DX umožňují jednoduchou a hospodárnou vestavbu větracích trubek. Máte tedy vždy příjemné pokojové klima a nejlepší ochranu proti plísním.

Strop DX AIR - větrání

Zvláštní výhodou moderní, energeticky úsporné budovy, je její vzduchotěsnost. Její pomocí je dramaticky snížena spotřeba energie, ale současně brání přirozené výměně vlhkosti. To znamená, že přebytečná vlhkost vzduchu v místnosti kondenzuje na chladných místech, jako např. za nábytkem nebo na obvodových stěnách, kde může docházet k nebezpečné tvorbě plísní.

Nejlepší řešení nabízí firma Dennert na přání úpravou stropu na DX-AIR pro snadnou a hospodárnou vestavbu zařízení pro řízení větrání s rekuperací. DX-AIR využívá dutin provedených při výrobě v tělese stropu, které snadno pojmou běžná vzduchotechnická potrubí. Výústky pro větrací ventily jsou v masivních stropních prvcích připraveny ve výrobním závodě přesně podle plánu. Pomocí řízeného větrání s rekuperací je jednak zajištěna plynulá výměna vzduchu v budově a současně je tepelná energie z odsávaného vzduchu přes tepelný výměník předávána zpět do čerstvého vzduchu. Výsledkem je stále čistý a zdravý vzduch v místnostech, trvalá ochrana hodnoty budovy a významná redukce energetických nákladů.

Strop DX Decke

Strop DX

Prefabrikovaný strop se dodává na staveniště jako suchý stavební díl připravený k montáži. Toto plně nosné provedení umožňuje položení bez podpěr. Integrované patentované zámky DX silově upínají strop.

Žádný stavební stres, žádná vlhkost a zdravé stavebniny. Vynikající masivní prefabrikovaný strop garantuje v závislosti na provedení optimální pokojovou teplotu a přívod čerstvého vzduchu.

 

Datum: 14.6.2017
Organizace: Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KGSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Tabulky a výpočty

Partneři - Hrubá stavba

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila

Moderní betonové konstrukce

 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo soutěže na podobu Vítězného náměstí bylo doručeno 43 návrhůCo všechno obsahuje běžná fotovoltaická elekrárna? Jaké potřebujete komponenty?CIUR získal ocenění za ekologický přístup k výrobě izolace Climatizer Plus®DELTA generálním projektantem expanze výrobní haly ENGEL v Kaplicích