Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lindab inovuje svou populární střešní krytinu Topline

Lindab, přední světový výrobce a prodejce střešních systémů z prvotřídní švédské oceli a jednička na českém trhu s okapy, uvádí na trh vylepšenou verzi oblíbené taškové střešní krytiny Lindab Topline. Tu nyní dodává s vykrojením okapové hrany, která se tak ještě více blíží klasické tašce, a také s připravenými výřezy v místech překrytí rohů tabulí pro lepší a přesnější spoje krytiny.

Lindab Topline v povrchové úpravě Classic se zárukou 15 let lze pořídit již od 289 Kč/m2.

 


„Namísto původního rovného zastřižení je nyní krytina u okapové hrany zakončena vykrojením podle tvaru vln. Díky tomu vypadají tašky Lindab Topline zcela autenticky. Další výhodou je téměř neznatelný spoj dvou tabulí v ploše krytiny. Vylepšením je také vystřižení rohů krytiny v místech přeložení, čímž se při montáži dosahuje jejího ideálního sesazení. Další vlastnosti Lindab Topline, jako je např. tvar a počet vln, široká škála barev či možnost tří povrchových úprav (Classic, Premium a Elite) zůstávají nezměněny,“ dodává Marek Dítě, produktový manažer společnosti Lindab s. r. o.

Střešní krytina Lindab Topline se hodí na všechny typy budov se sklonem střechy od 14°. Je pro ni typický vysoký profil 42 mm, který jí dodává větší pevnost, tuhost a atraktivní vzhled s nepřehlédnutelnou výraznou vlnou. Krytina je navíc opatřena dokonale propracovanou pojistnou vodní drážkou, která v místě napojení slouží jako ochrana proti zatečení i při extremních povětrnostních podmínkách. Vyrábí se v široké škále barevných odstínů, což dává možnost barevně sladit krytinu s okapovým systémem, fasádou či okolní zástavbou. Lindab na ni poskytuje záruku 15–30 let podle použité varianty povrchové úpravy.