Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ideální řešení teplé podlahy

Datum: 6.11.2012  |  Organizace: Českomoravský beton, a.s.  |  Firemní článek

Plánujete výstavbu rodinného domu nebo jen rekonstrukci podlahy? Také u vás padlo rozhodnutí vyměnit stávající systém vytápění za podlahové vytápění? Českomoravský beton má pro vaše budoucí bydlení rychlé a kvalitní řešení teplé podlahy.

Českomoravský beton, a.s.
Beroun 660
266 01 Beroun-Město

tel.:+420 311 644 005
e-mail:
web:www.transportbeton.cz  www.lite-smesi.cz

Jak snadno a rychle lze dnes vyřešit výstavbu podlahy s podlahovým vytápěním se můžete nyní přesvědčit. Konkrétně při demonstraci pokládky litého cementového potěru CEMFLOW na stavbě rodinného domu. Investor zvolil právě tento stavební materiál, protože mu v projektu splnil veškeré požadavky a očekávání. Samotná realizace pokládky podlahy o velikosti cca 150 m2 ve dvoupatrovém rodinném domě trvala v partě tří stavebníků přibližně dvě hodiny. V následující fotoreportáži se o tom můžete přesvědčit.

V případě, že hledáte kvalitní a rychlé řešení teplé podlahy, má pro vaše bydlení skupina Českomoravský beton ideální řešení. Aplikací přímo dovezeného litého cementového potěru CEMFLOW postavíte kvalitní pochozí podlahy, které splní i ty nejnáročnější požadavky pro vaše budoucí bydlení.

Dosáhnout samonivelačních vlastností cementového potěru je velmi složité. Díky unikátní receptuře je CEMFLOW objemově stálý, s maximální hodnotou smrštění 0,5 mm/m, při zachování vysoké tekutosti směsi. Své využití má pro podlahy, kde je z důvodů zvýšené vlhkosti nutné použít právě cementový výrobek.

Českomoravský beton anhydrit Anhyment - Doprava a čerpání litého cementového potěru CEMFLOW na stavbě rodinného domu
Doprava a čerpání litého cementového potěru CEMFLOW na stavbě rodinného domu
Českomoravský beton anhydrit Anhyment - Ideálně připravený prostor pro pokládku litého cementového potěru CEMFLOW
Ideálně připravený prostor pro pokládku litého cementového potěru CEMFLOW
Českomoravský beton anhydrit Anhyment - Aplikace litého cementového potěru CEMFLOW na stavbě rodinného domu
Aplikace litého cementového potěru CEMFLOW na stavbě rodinného domu

Umožňuje však také pokládat nášlapné vrstvy dříve, než v případě anhydritových potěrů. ČSN 74 4505 stanovuje maximální dovolenou vlhkost potěru před pokládkou nášlapných vrstev. V případě cementových potěrů je například pod paropropustné podlahoviny (např. koberec) nejvyšší dovolená hodnota vlhkosti 5%.

U CEMFLOW je jí dosahováno v závislosti na tloušťce potěru, klimatických podmínkách a systému větrání na stavbě již po 7 – 14 dnech. To předurčuje tento stavební materiál k použití pro výstavbu podlahy nejen ve vlhkých prostorách, ale také v ostatních běžných podlahových konstrukcích, kdy se často stavaři dostávají do kolize s dílčími termíny předání díla a úspora času v řádu až desítek dní pro ně má velký význam.

Českomoravský beton anhydrit Anhyment - Urovnání  litého cementového potěru CEMFLOW do požadované roviny podlahy
Urovnání litého cementového potěru CEMFLOW do požadované roviny podlahy
Českomoravský beton anhydrit Anhyment - Ošetřování litého cementového potěru CEMFLOW po zpracování
Ošetřování litého cementového potěru CEMFLOW po zpracování
Českomoravský beton anhydrit Anhyment - CEMFLOW schema
CEMFLOW schema

Další výhodou CEMFLOW je také možnost aplikovat na jeho povrch lité úpravy povrchu, jako např. lité teraco a speciální nátěry. Při odborné ukládce a dodržení technologických zásad, se mohou investoři těšit z perfektně rovného povrchu podlahy, která splňuje přísné požadavky platných norem.

Moderní stavební materiál CEMFLOW se může kdykoliv uplatnit při výstavbě nebo rekonstrukci podlahy, kde vyžadují rychlost a kvalitu. Vyrábí se v betonárnách po celé České republice za nepřetržité kontroly kvality výroby. Na stavbu je dodáván autodomíchávači a do konstrukce je ukládán pomocí mobilních čerpadel. Výrobcem je skupina Českomoravský beton člen HeidelbergCement Group, která působí již přes 20 let na trhu stavebních hmot v České republice. V případě zájmu neváhejte kontaktovat přímo výrobce. Více informací a kontakty naleznete na www.transportbeton.cz.

 

Datum: 6.11.2012
Organizace: Českomoravský beton, a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška