Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Perfektně rovnou podlahu za jediný den vytvoříte z litého potěru ANHYMENT

ANHYMENT – kvalitní, rovné a úsporné lité podlahy v rodinném domě
ANHYMENT – kvalitní, rovné a úsporné lité podlahy v rodinném domě

Kvalitní, rovné a úsporné lité podlahy v rodinném domě vytvoříte z anhydritového litého potěru ANHYMENT®, který vyrábí skupina Českomoravský beton, dodavatel betonů a speciálních směsí. Litá podlaha ze směsi ANHYMENT vyniká vysokou tekutostí a absencí pórů, takže dokonale vyplní veškeré prostory mezi trubkami či kabely podlahového topení. Díky tomu podlaha výborně vede teplo a podlahové topení se snadněji reguluje, čímž lze značně ušetřit náklady na vytápění.

Ušetřit lze ale už při stavbě – díky více než sedmdesáti betonárnám skupiny Českomoravský beton rozmístěným po celé ČR. V případě, že se betonárna nenachází v dostatečné blízkosti, nabízí Českomoravský beton možnost využít mobilní výrobní linku, která anhydritový potěr vyrobí přímo na stavbě. Mobilní linka navíc zjednoduší organizaci výroby, dopravy a čerpání směsi.

 

Kvalitní a rovná podlaha za jediný den

Mobilní výrobní linka vyrobí anhydritový litý potěr ANHYMENT přímo na stavbě
Mobilní výrobní linka vyrobí anhydritový litý potěr ANHYMENT přímo na stavbě
Perfektně rovnou podlahu za jediný den vytvoříte z litého potěru ANHYMENT
Perfektně rovnou podlahu za jediný den vytvoříte z litého potěru ANHYMENT

Pomocí anhydritového potěru ANHYMENT lze dosáhnout perfektně rovné podlahové plochy s vynikající pevností. Předností anhydritového potěru je i možnost snížení podlahové vrstvy až na 3 cm nad rozvody podlahového topení, takže pak dochází k rychlejšímu průchodu tepla konstrukcí. Příjemná je i rychlost realizace: Za jeden den je možné nalít plochu až 1500 m2. Hotová podlaha je pochozí už po 24–48 hodinách.

Tip pro Vás: Tloušťku litého potěru volíme podle typu stavby, způsobu uložení potěru, vlastností podkladu a pevnostní třídy potěru. Minimální tloušťku podlahy z anhydritového litého potěru ANHYMENT pomůže v sedmi krocích navrhnout Kalkulátor tloušťky litého potěru, pomocník umístěný na webových stránkách skupiny Českomoravský beton.

Anhydritový litý potěr se dopravuje na stavbu autodomíchávačem. Směs je v autodomíchávači dopravována již připravená k okamžitému použití. Výhodou je pružnost a plynulost dodávky, která je důležitá pro kvalitní provedení podlahy. Autodomíchávač navíc na stavbě nepotřebuje přípojku vody ani elektřiny. Alternativou pro místa stavby vzdálenější od betonáren skupiny Českomoravský beton, případně u objednávek menších objemů, je mobilní výrobní linka BREMAT. Tato linka vyrobí přímo na stavbě až 7 m3 anhydritové směsi za hodinu. Výhodou je hospodárnost díky možnosti výroby přesného množství. Vstupy a kvalita směsi se přitom nijak neliší od potěru vyrobeného v betonárně. Realizace podlahy je v obou případech velmi snadná, jak se můžete přesvědčit ve fotoseriálu, umístěném na stránkách výrobce.

K litým podlahám nabízí skupina Českomoravský beton zdarma technické poradenství a konzultace. Podrobné informace a kontakty najdete na www.lite-smesi.cz. Vyškolení zkušení odborníci pomohou zákazníkům s výběrem vhodného materiálu a skladby podlahové konstrukce, a současně doporučí certifikovanou firmu pro kvalitní pokládku lité podlahy.


Českomoravský beton, a.s.
logo Českomoravský beton, a.s.

Společnost Českomoravský beton, a.s. člen HeidelbergCement Group je holdingovou společností, která prostřednictvím vlastních betonáren a dceřiných společností dodává transportbeton v široké škále pevnostních tříd a druhů na území České a Slovenské republiky.