Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Nízkoenergetické stavby
Archiv článků od 21.11.2020 do 11.1.2021

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

11.1.2021
Ing. Miroslav Urban, Ph.D., prof. Ing. Karel Kabele, CSc.

Na vyhlášku č. 264/2020 Sb., o energetické náročnosti budov, která nabyla účinnosti 1. září 2020, navazuje řada technických norem, které jsou postupně novelizovány. Článek informuje o změnách ČSN 730331-1 Energetická náročnost budov – Typické hodnoty pro výpočet – Část 1: Obecná část a měsíční výpočtová data.

© shaiith – Fotolia.com
6.1.2021
redakce

14. až 16. listopadu se na Štrbském plese v hotelu Patria uskuteční 21. mezinárodní konference Tepelná ochrana budov, tentokrát s podtitulem Podstata zabezpečenia energetickej hospodárnosti budov. Příspěvky na konferenci lze přihlásit do 15. ledna.

30.12.2020
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Jedním z největších přínosů evropské integrace je jednotný trh a volný pohyb zboží. Poslechněte si informace k budoucnosti evropského nařízení o stavebních výrobcích a přednášky na téma zdravé budovy.

29.12.2020
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Stavební výrobky i samotné stavebnictví hrají významnou roli pro dosažení cílů evropské dohody „Green deal“, Renovační vlny nebo Akčního plánu cirkulární ekonomiky. Tento fakt musí být rovněž vzat v úvahu při revizi nařízení CPR.

23.12.2020
PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

Avšak revitalizovaná kancelářská budova Courbevoie v pařížské čtvrti La Défense je opravdovou perlou mezi okolními obchodními budovami.

© Fotolia.com
21.12.2020
Ing. Radim Smolka, Ph.D., Ing. Tomáš Petříček, Ph.D., Ing. et Petr Kacálek, Ing. Ph.D.

Recenzovaný Příspěvek pojednává o možnosti využití druhotných polymerních surovin ve stavebnictví – primárně v rámci dílčích konstrukčních detailů. Vybraný detail je u vstupních dveří, tedy v místě podprahové – podkladní konstrukce. Zde jsou navrženy desky přesných tvarů pro bezpečné ukončení navazujících konstrukcí – hydroizolace různých typů, tepelná izolace a vlastní segment rámu dveří. Prvky jsou vystaveny nejen mechanickému namáhání, ale také fyzikálnímu a chemickému.

15.12.2020
PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

V Zeeburgerbaai na okraji Amsterdamu nedávno vyrostl unikátní komplex bytových domů. A vyrostl přímo z vody: domky, totiž působí jako by doslova pluly po mořské hladině. Tento koncept vytvořila architektonická kancelář Attika Architekten v čele se Susanne Anibovou. Ta vytvořila unikátní a jedinečnou plovoucí idylku také díky fasádě PREFALZ od společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

6.12.2020
UCEEB, ČVUT v Praze

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) na základě své studie navrhlo změny kritérií pro podporu novostaveb s vysokou konstrukční výškou v rámci Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

28.11.2020
Marcela Musílková, manažer konference Energetický management pro veřejnou správu, B.I.D. services s.r.o.

U energeticky úsporných řešení je vždycky přínos v podobě snížení provozních nákladů a zhodnocení budovy. U současných dotací ale příliš často není zájem zjistit, jak dobře to lze udělat, takže se ani nedozvíme, že by se jiná kombinace energeticky úsporných opatření vyplatila více.

28.11.2020
HELUZ cihlářský průmysl a.s.

Provětrávané fasády (fasády s provětrávaným pláštěm) jsou stavební konstrukce, které se dnes používají jako jedna z možností povrchové úpravy objektů s nízkou spotřebou tepla na vytápění. Používají se stále častěji díky novým materiálům a způsobům kotvení. Obklad fasády mohou dnes tvořit desky z materiálů, jako např. sklo, kov, dřevo, vláknocementové šablony a keramika, fotovoltaické panely, aj. Umožňují různé alternativy ztvárnění fasády než jen klasickou omítkou.

26.11.2020
Fakulta stavební ČVUT v Praze

Pro Den otevřených dveří, který bude v pátek 29. ledna v režimu online, si Fakulta stavební ČVUT připravila speciální webovou aplikaci. STAVARNA.ONLINE nabídne jednoduchou navigaci. Formou krátkých videí se představí jednotlivé bakalářské studijní programy, uchazeči o studium se seznámí se zajímavou prací akademiků.

23.11.2020
Ing. Miroslav Procházka, Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.

Recenzovaný TZB-info doporučuje Příspěvek pojednává o výsledcích zkoušek smykových vlastností tepelněizolačních desek na bázi MW s podélným vláknem tloušťky 200 mm a větší podle ČSN EN 13162+A1, dokladuje závažné nedostatky ve zkušebním postupu podle stávající ČSN EN 12090 včetně příčin a navrhuje cestu vedoucí k jejich řešení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama