Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Jak získat pohodlnější bydlení? Zkuste prodloužení balkonu

Přemýšleli jste někdy o tom, jaká je nejoblíbenější část vašeho bytu? Vsadíme se, že v nejužším výběru nechyběl balkon. Jenže co když není dost velký, aby vám nabídl opravdové pohodlí? V takovém případě vám pomůže prodloužení balkonu.

Prodloužení balkonu vám dá víc pohodlí a zvýší cenu bytu. Zdroj: 7points
Prodloužení balkonu vám dá víc pohodlí a zvýší cenu bytu. Zdroj: 7points

Díky rozšíření balkonu získáte i několik metrů čtverečních navíc. Budete tak mít dost místa na posezení na čerstvém vzduchu i na vytvoření příjemného zákoutí s květinami či bylinkami.

Prodloužení balkonu se přitom obvykle týká všech bytů, které jsou nad sebou. Tím pádem zvýšíte hodnotu nejen svého bytu, ale i bytu vašich sousedů. Ocení ho tedy i další členové bytového družstva či SVJ.

Rozšíření balkonu vám umožní vytvořit si relaxační zátiší podle vašich představ. Zdroj: 7points
Rozšíření balkonu vám umožní vytvořit si relaxační zátiší podle vašich představ. Zdroj: 7points

Ideální je lehká bezúdržbová konstrukce

Samotné prodloužení balkonu je jednoduché. Najdete si spolehlivého dodavatele a domluvíte se na vhodném postupu. Ve většině případů je nejlepší využít montovaný systém z bezúdržbových materiálů doplněný lehkým hliníkovým zábradlím. Tyto montované systémy pouze doplňují původní balkonovou konstrukci a díky tomu minimálně zatěžují statiku domu.

Ideální je k balkonu přidat i předsazené balkonové zábradlí. Prostor ještě zvětší a snadno ho doplníte o celkové zasklení.

Zasklení vytvoří praktickou zimní zahradu

Díky zasklení balkonu se můžete i v zimě příjemně vyhřívat na slunečních paprscích. A získáte prostor na odpočinek i k pěstování květin, bylinek nebo třeba chilli papriček.

Ideální je zvolit bezrámové zasklení balkonu. Zajistí vám nerušený výhled, i když je „okno“ zavřené.

Následně můžete balkon doplnit o stínění a další příslušenství.

I několik desítek centimetrů navíc vám zajistí pohodlnější posezení. Zdroj: 7points
I několik desítek centimetrů navíc vám zajistí pohodlnější posezení. Zdroj: 7points

Dodavatel pomůže i s administrativou

Dodavatelé běžně dokážou balkon rozšířit i o 80 cm po celé jeho délce.

U čtyři metry dlouhého balkonu lidé získají navíc přes tři metry čtvereční,” upozornil majitel kuřimské společnosti 7points Marek Hirš. Právě tato firma se na přístavbu a prodloužení balkonů specializuje.

Díky zvětšení balkonu přitom získáte nejen větší pohodlí, ale cenu bytu zvýšíte o statisíce korun.

Jakmile se pro úpravu balkonu rozhodnete, stačí jen vybrat spolehlivého dodavatele. Poznáte ho například podle toho, že vám navrhne nejvhodnější řešení a nabídne nadstandardní služby.

U nás klientům na přání připravíme 3D vizualizaci, pomůžeme s administrativou a získáním stavebního povolení nebo jim například zajistíme financování,” dodal Hirš.

Sami se tak nemusíte téměř o nic starat.


7points, s.r.o.
logo 7points, s.r.o.

Již více než 11 let zvyšujeme kvalitu vašeho bydlení. Prodloužení balkonů a lodžií, přístavba ocelových a betonových lodžií, předsazené a vsazené zábradlí, rámové a bezrámové zasklení, zastínění a další. Nabízíme kompletní realizace na klíč - Projektujeme, ...