Porovnání nákladů na rekonstrukci versus přebudování na jednoplášťovou střechu
Konkrétní cena se odvíjí od reálné situace, ale při porovnání nákladů na rekonstrukci versus přebudování na jednoplášťovou střechu, hovoříme zhruba o 3x nižší ceně na 1 m2 ve prospěch rekonstrukce.
Aplikace izolace je rychlá, s minimálními stavebními úpravami. Výrazně se tak zkrátí čas opravy, který se u varianty „jednoplášť“ může protáhnout na měsíce.
Optimálním řešením pro případy, popsané ve článku "Generální rekonstrukce dvouplášťové střechy. Jaká jsou rizika, cena a záruky?" je foukaná celulózová izolace Climatizer Plus společnosti Ciur. Technologie zafoukávání garantuje vyplnění i těch nejmenších stavebních detailů, eliminuje tepelné mosty i stavební netěsnosti. Důležitá je schopnost absorpce a distribuce vlhkosti vznikající průběžnou činností.
Přírodní celulózová izolace vlhkost na principu pijáku rozprostře v ploše a průvanem je postupně odvětrána. Generální oprava dřevěné dvouplášťové střechy – tedy aplikace izolace do dutiny, zhotovení a uzavření aplikačních otvorů, osazení odvětrávacích prvků, pokládka nové střešní krytiny z PVC fólie včetně klempířských prvků a hromosvod, se pohybuje na úrovni cca 1.500 až 1.800,- Kč/m2 bez DPH (DPH 15%). Předělání na jednoplášť se pohybuje na úrovni cca 3.000 – 3.300,- Kč/m2 bez DPH.
Kromě vyšší ceny tu jsou ještě rizika spojená se zatečením a velkou hlučností při demontáži stávajícího střešního pláště a následné montáži jednoplášťové skladby. Dále jsou nejasné vícepráce, které se mohou objevit po demontáži stávajícího pláště – nelze předvídat, co vše se ještě vyskytne.
Podívejte se na video, jak celé zateplení proběhlo v bytovém domě v Nepomucké ulici v Praze
CIUR a.s. je firmou, která patří v oblasti výroby kvalitních celulózových vláken z recyklovaného papíru mezi evropskou a světovou špičku. Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem zpracovává 30 tisíc tun druhotných surovin ročně.