Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kašna Duch Hlubiny v Ostravě přivítala svou první betonovou sochu

V rámci projektu umělecké kašny Duch Hlubiny, která je součástí Dolní oblasti Vítkovice provoz Hlubina, proběhlo 19.6.2018 odhalení první betonové sochy autora Kurta Gebauera, pracovně přezdívané Golem.

Kašna Duch Hlubiny v Ostravě přivítala svou první betonovou sochu

Socha, pracovně přezdívaná Golem, byla vyrobena v ostravské laboratoři BETOTECH, s.r.o. Socha byla zhotovena z betonu EASYCRETE SF C 35/45, vyrobeného v laboratorní míchačce. Kašnu by mělo celkem zaplnit až 36 soch, přičemž každý rok by se měly vyrobit jedna až dvě sochy. Jak sám Kurt Gebauer uvádí "doba je rychlá, ale my chceme kašnu budovat postupně a pomalu.“ Autorka architektonické koncepce kašny Lenka Bartůňková vysvětluje záměr projektu tak, že "betonové postavy symbolizují generace těch, co tady byli před námi." Zvláštností je, že sochy budou umístěny pod hladinou vody.

Autorka fotografie: Jana Macečková

Českomoravský beton, a.s.
logo Českomoravský beton, a.s.

Společnost Českomoravský beton, a.s. člen HeidelbergCement Group je holdingovou společností, která prostřednictvím vlastních betonáren a dceřiných společností dodává transportbeton v široké škále pevnostních tříd a druhů na území České a Slovenské republiky.

 
 
Reklama