Heluz jako jediný výrobce cihel deklaruje ekologickou výrobu, získal certifikaci EPD

Datum: 29.10.2015  |  Organizace: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.  |  Firemní článek

Se zvyšujícím se zájmem veřejnosti o stavební výrobky s vyšší přidanou hodnotou ve formě nižších environmentálních dopadů narůstá certifikaci EPD (Environmentalní prohlášení o produktu) důležitost. Toto osvědčení, jakožto jediný tuzemský výrobce cihelného stavebního materiálu, získala společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s., nově však rozšířené na veškerou svou produkci.

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
U Cihelny 295
373 65 Dolní Bukovsko

tel.:800 212 213,
e-mail:
web:www.heluz.cz
Environmentální prohlášení o produktu pro kompletní sortiment HELUZ
Environmentální prohlášení o produktu pro kompletní sortiment HELUZ ke stažení
 

Do současnosti se Heluz mohl chlubit certifikátem EPD na produkci cihel závodu v Hevlíně, který je jedním z nejmodernějších výrobních závodů a právě zde jsou vyráběny cihelné bloky s těmi nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi ve střední Evropě. Vybaven tou nejmodernější technologií, umožňuje nejvíce ekologickou výrobu cihel.

Certifikace platí na veškerou produkci společnosti HELUZ

K datu 7. 9. 2015 získal výrobce certifikaci EPD na veškerou svou produkci, a to ve všech výrobních závodech na území ČR a znovu tak dokazuje, že otázku životního prostředí nebere na lehkou váhu. „Chtěli jsme ukázat, že cihly, i přesto, že se pálí v peci a spotřebují při svém vzniku hodně energie, nejsou tak neekologické, jak se rádo tvrdívá,“ řekl Ing. Miroslav Vacek, Ph.D., produktový manažer společnosti Heluz.

Environmentální prohlášení o produktu je dokument shrnující možné environmentální dopady daného produktu s ohledem na jeho celý životní cyklus. Je to dokument, který, podobně jako v případě cihel, zvyšuje konkurenceschopnost výrobku nejen na mezinárodním, ale v poslední době i na tuzemském trhu. Potenciálním zákazníkům navíc přináší důvěryhodné environmentální informace o produktu, čímž boří mýty o environmentálních dopadech některých výrobků, které se dlouho neoprávněně drží v podvědomí lidí.

Certifikát EPD bude mít v roce 2016 nově vliv i na čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám.

Při výstavbě rodinných domů mohou tedy investoři, kteří při stavbě svého domova použijí materiál s vydaným EPD, žádat o navýšení dotační částky.

 

Datum: 29.10.2015
Organizace: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.cz„Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty od společnosti Wienerberger má své vítězeJak utlumit hluk ze stavebních prací? Postavte si stan!Na Vysočině přibylo do června 671 bytů, meziročně o 60 % víceZájem o státní půjčky na bydlení po prvotním náporu ochabl