Česká firma FLAMEN pokračuje v expanzi a uvádí na trh nové modelové řady krbových vložek.
Newsletter
Přihlaste se k odběru newsletteru a my vám každý týden pošleme přehled toho nejlepšího z TZB-info!
více o newsletteru
Chcete si rozšířit znalosti a dovednosti v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby? Doporučujeme 10denní odborný kurz, jehož pořadatelem je TÜV SÜD Czech s.r.o. - společnost, zabývající se testováním a certifikací, dle národních a mezinárodních norem, jako jsou např. Energy Star nebo směrnice ErP.
Unikátní dřevostavba postavená formou sendvičové konstrukce v obci Trnovo na Slovensku je založená na kombinaci dřevěného skeletu, jejího zpevnění deskami a izolaci z kamenné vlny ROCKWOOL. Dům lze vytápět pouze s využitím rekuperace doplněné teplovodním ohřívačem. Tato dřevostavba odpovídá požadavkům německé směrnice na pasivní domy (PHPP).
Během podzimu 2015 představíme nový produkt, který je opravdu bezkonkurenční. Jedná se o výrobek s názvem SULKOvent. Produkt SULKOvent je určen primárně pro moderní stavby, které v zájmu energetické úspornosti bývají ve svém principu velice utěsněné a vyžadují řízenou výměnu vzduchu, říká v rozhovoru Libor Suchánek, majitel společnosti SULKO.
Článek představuje energetickou studii rekonstrukce staré budovy – budoucího Centra nízkoenergetických budov v Písku. Návrh energeticky efektivních budov s nejednotnou strukturou uživatelů, např. kombinace obytného, administrativního a technologického provozu, vyžaduje detailní dynamické simulace budovy a energetického systému pro návrh optimálního konceptu, který splňuje jak požadavky na komfort, tak energetickou efektivitu při minimalizovaných investičních nákladech.
Od března 2015 najdete na webu fermacell.cz jednoduchou kalkulační pomůcku pro kalkulaci konstrukcí fermacell – aplikaci Fermacena. Program ulehčí výpočet cen materiálů a spotřeby materiálů, kalkulaci nákladů a montáže. Aplikaci Fermacena mohou využít jak prodejci stavebních materiálů nebo montážní firmy.
Během let 2009-2012 v Česku vyrostlo přes 700 pasivních domů. Každým rokem se zároveň zvyšuje počet certifikovaných budov, v současnosti už jejich počet výrazně převyšuje stovku. Na českém trhu se díky aplikaci energetických služeb se zárukou úspor (EPC) modernizovalo celkem 800 objektů za 2,5 miliardy korun.
V dnešní době se prakticky při každé stavbě řeší požadavky na co nejnižší energetickou náročnost. Zateplení střechy, fasády, úsporný kotel, rekuperace a podobné věci zvažuje asi každý investor. Je ale nutné si uvědomit, že izolace stavby by měla začínat u základů. Izolovaná základová deska může s minimálními náklady pomoci snížit výdaje za energie při následném užívání stavby.
Dotace z dalšího kola Nové zelené úsporám mohou nově čerpat i majitelé bytových domů v Praze. Odpadá povinnost používat výrobky ze Seznamu výrobků a technologií a certifikované dodavatele. Nově přibyla podoblast podpory A.0, tedy zateplení jediné konstrukce s výší dotace 30 % z uznatelných nákladů pro rodinné domy.