Archiv článků od 17.8.2010 do 17.12.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2   

Sapa Building System na veletrhu BAU představí nový fasádní systém NRGY 62 a další inovace

17.12.2012 | Sapa Building System s.r.o.
Sapa Building System poprvé představí na mnichovském veletrhu BAU, který se koná od 14. do 19. ledna 2013, tři moderní a inovační řešení. Zajímavé a funkční řešení přináší aktivní plášť budovy – nový fasádní systém NRGY 62, který je klíčem k dosažení nulové spotřeby energie. Dále představíme pasivní okno Avantis 95 s certifikací a posuvný dveřní systém Confort 160.
Sapa Building System

Okna, dveře a fasádní systémy Sapa Building System tvoří ucelený komplex inovačních řešení

27.11.2012 | Sapa Building System s.r.o. , Dana Petrová
Sapa Building System působí na stavebním trhu s rezidenčními i nebytovými, novými i renovovanými budovami. Portfolio společnosti Sapa Building System zahrnuje okna, dveře, fasádní systémy, kování, stínící techniku, prosklené střechy, zimní zahrady a BIPV. Dále pak speciální řešení pro požáru odolné, výbuchu odolné a neprůstřelné konstrukce.

Otvorové výplně

27.11.2012 | Ing. Roman Šubrt, VŠTE České Budějovice
Otvorové výplně jsou důležitou součástí obálky budovy. V současné době prožívají téměř skokový vývoj, přitom v ČR není norma, která by určovala vlastnosti otvorových konstrukcí po zabudování. Zároveň výčet všech požadavků na okna je rozsáhlý, a při tom velmi nepřehledný. Tento stav vedl ke vzniku knihy OKNA, z níž vyjímáme shrnutí požadavků na otvorové výplně.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 30.03.2011 11:14

Nejúspornější okno není luxus, ale nutnost

26.11.2012 | SULKO s.r.o.
Výběr okna zásadně ovlivní výdaje za teplo i komfort bydlení na desítky let dopředu. Přesto se podle dlouhodobých statistik a průzkumů trhu asi 65 % stavebníků neřídí při volbě oken prioritně jejich technickými parametry, ale výhradně cenou. I mnoho osvícenějších investorů zastává názor, že pro zajištění dostatečné úspory tepla stačí, pokud okna vyhovují stávajícím normám. To je však omyl.

Zajímavosti ze semináře Otvorové výplně stavebních konstrukcí 2012

17.10.2012 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
V Hradci Králové probíhá odborný seminář Otvorové výplně stavebních konstrukcí 2012. Letošní již sedmý ročník se věnuje vlastnostem oken, požadavkům na výrobky i na dokončenou konstrukci, zkoušení oken a jejich správnému zabudování. Vybrané postřehy nabízíme v následujícím článku.

Zasklení pro udržitelnou architekturu

25.9.2012 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, kolektiv autorů: Ing. P. Hotový, Ing. D. Kelich, Ing. I. Státníková a Ing. A. Šikyňová
S nárůstem velkých prosklených ploch v moderních budovách nastává otázka, jak správně navrhnout zasklení z pohledu estetiky, osvětlení, tepelných ztrát, bezpečnosti, akustiky, statiky a mnoha dalších hledisek. Komplexní kvalitu budov nejlépe posuzují certifikační nástroje jako jsou BREEAM, LEED, SBToolCZ, apod. V tomto článku přiblížíme kroky ve vývoji skla, které mají příznivý vliv na zlepšení kvality budovy.

Sklo v architektuře

27.6.2012 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
V současné architektuře se sklo uplatňuje stále více. Díky výzkumům a inovacím výrobců se na trhu objevují i takové materiály, které vylepšují estetické a technické vlastnosti skla. Může například poskytovat protisluneční ochranu i tepelnou izolaci při zachování dostatečné prostupnosti světla a významně se tak podílet na nízkoenergetické koncepci staveb.
hluk z dopravy

Připravované změny v ochraně proti hluku

30.4.2012 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Ministerstvo zdravotnictví připravuje nový právní předpis upravující ochranu proti hluku. Nově bude zavedeno strategické hlukové plánování zahrnující vytvoření tzv. hlukových zón. Stavebník bude při záměru stavby seznámen s úrovní hluku v území a bude na něm se dostatečně před hlukem ochránit.
diskuse: 1 příspěvek, 24.03.2014 14:33
zasklení

Jak si udržet pohodlí a teplo domova

10.4.2012 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Při výběru zasklení je vhodné pamatovat na určité parametry tak, aby výkon skla vyhovoval konkrétním potřebám. Nejvíce je třeba zohlednit tepelněizolační vlastnosti a ochranu proti slunečnímu záření, vzhled, protihlukovou izolaci a bezpečnost. Dle zadaných požadavků lze zvolit to nejlepší možné složení, ať se již jedná o izolační dvojsklo nebo trojsklo, které bude splňovat individuální potřeby.

Vrstvené bezpečnostní sklo v otvorových výplních

26.10.2011 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Z policejních statistik vyplývá, že 37 % veškerých vloupání je uskutečněno okny. Pokud se zaměříme na mechanické zábranné systémy, jedním z možných řešení je bezpečnostní sklo. Nejběžněji používanými bezpečnostními skly pro zajištění ochrany osob a majetku jsou vrstvená bezpečnostní skla STRATOBEL a STRATOPHONE od AGC Glass Europe.

Okna VELUX do ploché střechy

24.5.2011 | VELUX Česká republika, s.r.o.
Společnost VELUX, která je známá jako dodavatel střešních oken do šikmých střech, nyní nabízí i okna určená pro střechy ploché. Tato okna představují kombinaci kvalitního technického řešení, elegantního designu a výborných tepelnětechnických a akustických parametrů.

Těsnicí prvky oken, dveří a vrat zvyšují komfort objektů

17.3.2011 | OKENTĚS, spol.s r.o., Václav Pernica
Těsnicí prvky oken a dveří zabezpečují snížení úniku tepla a zvýšení jejich odolnosti proti hluku, kouři a ohni. Bezbariérové vstupy jsou dnes již samozřejmostí u veřejných či moderních obchodních prostor. K jejich utěsnění se výrobcům nabízí řada prvků, mezi které patří možnost utěsnění spodku dveří kartáči nebo padacími dveřními prahy.

V pasivních domech na "pěnování" nových oken raději zapomeňte

17.2.2011 | Tremco illbruck, s.r.o.
Snad každý už ví, že ke správné montáži nových oken nestačí pouze polyuretanová pěna. Bez sofistikovanějších těsnění se dnes již neobejdete. V oblasti nízkoenergetických a pasivních domů to platí dvojnásob. Vzduchotěsné uzavření všech spár, tedy nejen těch okenních, je tím hlavním, na čem je pasivní či nízkoenergetický dům postaven.

Internorm: certifikovaní obchodníci se těší důvěře zákazníků od prvního kontaktu

2.10.2010 | Internorm-okno, s.r.o.
Internorm, evropská vedoucí značka oken, ví, že nákup oken je záležitostí důvěry. Konec konců se jedná o investici, která bude zákazníka provázet po dlouhou dobu. A přesně z tohoto důvodu uvedl Internorm již v roce 2005 do života certifikaci odborných prodejců – tzv. [1st] window partner – která předpokládá splnění určitých standardů.

Kouzelný svět skla

29.9.2010 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Okno je vznešeným prvkem domu, který propojuje interiér s okolní přírodou, vymezuje i otevírá daný prostor, rozšiřuje ho i ohraničuje. Především pak okno vpouští do budov světlo, a tak příznivě ovlivňuje náladu jejich uživatelů.

Vchodové dveře "bez závěsů"

23.9.2010 | REHAU, s.r.o.
Otázkou tepelné izolace se laická i odborná veřejnost zabývá ve spojitosti s plastovými okny již velice dlouhou dobu. Zvláště v posledních letech došlo v této oblasti k velmi výraznému vývoji, který přinesl u řady profilových okenních systémů rapidní zlepšení tepelně-izolačních vlastností plastových oken.

INTERNORM - vedoucí evropská značka oken

22.9.2010 | Internorm-okno, s.r.o.
Okna a domovní dveře, ztělesnění světla a života, jsou specializací rakouské skupiny Internorm se sídlem v Traunu v Horním Rakousku. Od svého založení v roce 1931 vyrobila tato rodinná firma více jak 18 miliónů okenních jednotek a v současné době je s 1.800 zaměstnanci největší značkou v oboru oken s mezinárodní působností v Evropě.

INTERNORM - snadná úspora nákladů na vytápění

14.9.2010 | Internorm-okno, s.r.o.
Úspora energie už dlouho není jen záležitostí příznivců ekologie. Náklady na topný olej a plyn již několik let nepřetržitě stoupají a tomuto trendu nevidíme konce. Úspora energie se vyplácí. Neboť s energeticky úspornými okny Internorm vybavenými vysoce účinnou tepelnou izolací můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Plastová či dřevěná okna?

26.8.2010 | Oknoplastik, s.r.o.
Rekonstrukce domku či bytu v paneláku znamená pro většinu z nás v první řadě výměnu starých oken za nová. Ty tam jsou časy, kdy neměl nikdo na výběr a musel prostě vzít to, co bylo. O to těžší je teď ale vybírání. Investice do oken je totiž celkem zásadní a každý chce vybrat to, co mu bude nejvíce vyhovovat a to po dobu mnoha desítek let. Rozhodování jaká okna vybrat proto není vůbec snadné.

Genialita spočívá v jednoduchosti a efektivitě: Nová generace okenních pásek a fólií.

17.8.2010 | Tremco illbruck, s.r.o.
Každý už ví, že ke správné montáži oken nebo balkonových dveří nestačí pouze polyuretanová pěna. Bez sofistikovanějších těsnění se dnes již neobejdete. Rizikům vzniku nebezpečných plísní, nadměrnému hluku nebo úniku tepla předejdete použitím těsnicí pásky a fólie. Firma Illbruck přichází s novinkami mezi páskami i fóliemi.
zpět na aktuální články       1  2   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŘím jako na dlani. Model města si objednal Mussolini. Dokončen byl dlouho po válceVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání