Nová podoba výpočtů na TZB-info - jak se vám líbí?

Datum: 6.5.2017  |  Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Výpočty jsou jednou z nejnavštěvovanějších částí TZB-info. Upravili jsme filtry, přidali obrázky a věříme, že vás nová podoba potěší, ačkoliv víme, že to bude chtít možná trochu času.

Zvyk je železná košile

Víme, že řadu z výpočtů navštěvujete pravidelně a mnohdy ve stresu, když potřebujete „ten svůj“ rychle najít a použít. Proto se snažíme spíše o drobné kroky a bráníme se radikálnějšímu řešení. Určitě se někteří v první chvíli budou chytat za hlavu, v horším případě nám spílat, když nenajdou hned "ten výpočet, který byl na konci první třetiny seznamu".

Ale na lepší se zvyká snadno

Na titulní straně jsou nyní všechny výpočty a tabulky a dále jsou v horním řádku filtry pro jednotlivé obory a okno pro rychlé hledání výpočtu:

tabulky a výpočty tzb-info

Hned vedle vpravo najdete odkaz na třicítku dalších výpočtů:

Technická podpora výrobců firemní výpočty na tzb-info

Uvítáme Vaše náměty na nové výpočty a tabulky stejně jako připomínky k nové podobě. Portál budujeme pro Vás a Váš názor nás zajímá. Napište nám do redakční pošty na kontakt@tzb-info.cz nebo na Facebook TZB-info. Můžete také vložit příspěvek do diskuze pod tímto článkem. Děkujeme.

Výpočty jsou výsledkem práce redakce a jsme na ně náležitě pyšní

Výpočet prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí a průběh teplot v konstrukci na TZB-info

Výpočet prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí a průběh teplot v konstrukci na TZB-info

Tento redakční výpočet získal jako uživatelsky přátelský, volně přístupný výpočtový nástroj s bohatou aktualizovanou databází materiálů Čestné uznání poroty v soutěži Grand Prix veletrhu For Arch 2014.

Autory výpočtu jsou Ing. Petr Bohuslávek (celková koncepce, výpočetní postupy a databáze), Ing. Zdeněk Reinberk (programování a odborná revize) a Ing. Vladimír Vymětalík (odborná příprava a spolupráce, výpočetní postupy).

Specialitou mezi výpočty je Kalkulátor cen energií TZB-info

Kalkulátor cen energií TZB-info>

Po roce provozu Kalkulátoru cen energií TZB-info jsme zveřejnili novou rozšířenou podobu, která získala na For Arch Praha 2013 cenu GRAND PRIX. Porota ocenila nezávislost kalkulátoru, snadnou možnost zdarma porovnat dodavatele pro širokou veřejnost a řadu dalších unikátních funkcí pro odborníky.

Autory výpočtu jsou Ing. Zdeněk Reinberk (programování a odborná revize) a Ing. Jan Schindler (analytik Kalkulátoru cen TZB-info).

Dlouhodobě nejnavštěvovanější a nejčastěji citovaný výpočet Porovnání nákladů na vytápění

Porovnání nákladů na vytápění

Poslední velkou úpravou prošel výpočet Porovnání nákladů na vytápění v roce 2013. Ačkoliv jsme ponechali název Porovnání nákladů na vytápění, dnes zahrnuje výpočet přípravu teplé vody a náklady na elektrickou energii, provozní a investiční náklady. Koncem roku 2016 jsme iniciovali jednání se zástupci profesních sdružení, která reprezentují jednotlivé zdroje a profese, abychom mohli zaktualizovat investiční a provozní náklady. Z jednání vyplynuly požadavky na drobné úpravy, ale neukázala se potřeba zásadních změn.

Nicméně rádi bychom pro potřeby srovnání postupně sesbírali data z reálného provozu různých objektů a různých zdrojů. Aktuálně běží: Sběr dat o spotřebě elektrické energie rodinných domů s tepelnými čerpadly.

Na programování, úpravách a údržbě výpočtu s více než 15 letou historií se podílela celá řada kolegů. Autory původní podoby výpočtu byli Ing. Jan Novák (programování), Ing. Miroslav Hořejší a Ing. Milan Bechyně (odbornost), na dalších úpravách se podíleli Ing. Renata Straková a Ing. Jan Blažíček. Na posledních úpravách v 2016 se podíleli Ing. Josef Hodboď a Ing. Vladimír Stupavský (odbornost) a programování má na starost, stejně jako u ostatních výpočtů, Ing. Zdeněk Reinberk.

Všechny redakční výpočty, ať už interaktivní on-line výpočty anebo technické tabulky, najdete na stránce www.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty.

 

Hodnotit:  

Datum: 6.5.2017
Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (1 příspěvek, poslední 06.05.2017 09:17)


Témata 2018

Aktuálně

10. ročník soutěže
E.ON Energy Globe

Soutěž nejlepších projektů, jež šetří energii a přírodu.
přihlášky do 15.5.2018

Doporučujeme

logo KINGSPAN
logo KM BETA

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNáchod chce koupit za 46 milionů pozemky po bývalé textilní továrně v srdci městaLidovci chtějí jednat s MMR o rozvoji obecních nájemních bytůNejslavnější nedostavěné stavby světaDPP a Penta založí podnik na výkup pozemků pro stavbu metra D