Archiv článků od 12.4.2016 do 23.8.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7   

Historické budovy na konferenci Požární bezpečnost staveb

23.8.2016 | redakce
Mezi prvními přednášejícími na konferenci bude akad. arch. David Vávra. Známý architekt je autorem projektu rekonstrukce divadla v Kladně, kde se požárnímu zabezpečení věnoval velký díl pozornosti. Natočili jsme videopozvánku a těšíme se na vás na konferenci. Přihlaste se.

Jste na letní dovolené? Zloděj vám vleze do obydlí nejčastěji oknem, nejrizikovější jsou rodinné domy

20.7.2016 | RI OKNA a.s.
Pachatelé vloupání mají každoročně na svědomí značné škody na majetku, jen za loňský rok je policisté vyčíslili na 1,3 miliardy korun. Každý týden řeší v průměru 181 domácností spoušť po nějakém zloději, ale nejrizikovějším obdobím jsou letní měsíce, kdy lidé vyráží na dovolenou a nechávají svá obydlí opuštěná.

Essential by Scrigno – jednoduché dveře bez zárubně

14.7.2016 | Scrigno s.r.o.
Essential je značka dveří a bezobložkových dveřních pouzder navržených firmou Scrigno se systémem Dveře – Stěna.

Výběr lišt a profilů pro detaily ETICS

12.7.2016 | HPI-CZ spol. s r.o.
Kvalitní provedení zateplovacího systému vyžaduje kromě znalosti postupů také správně vybrané a kvalitní materiály včetně těch, které jsou v celkovém rozpočtu jen nepatrnou položkou. Lišty a profily dodávané společností HPI-CZ, jedním z největších dodavatelů stavebního příslušenství u nás, vynikají svou pevností, odolností proti ohýbání a praskání, takže se také snadno aplikují.

Bezpečné prázdniny – správným výběrem dveří zabezpečte nejen domácnost, ale i své děti

6.7.2016 | Sapeli, a.s.
Konec školního roku se nezadržitelně blíží a s ním i doba, kdy budou vaše děti zůstávat samy doma. Pro ně krásný čas plný dobrodružství bez domácích úkolů, pro vás starosti, zda je můžete nechat doma samotné. Ovšem mnohdy nemáte na výběr.

Vyvarujte se chyb při stavbě. Katalog Stavebnin DEK doporučí správné postupy i vhodný materiál

22.6.2016 | Stavebniny DEK
V březnu vydaný katalog Stavebnin DEK 2016 se u stavebníků setkal s takovým zájmem, že si už po třech měsících vyžádal dotisk. V čem se tolik odlišuje od jiných katalogů?

Zdvižně posuvné HS PROGRESSION PLUS získaly certifikaci Passivhaus Institutu v Darmstadtu

13.6.2016 | SLAVONA s.r.o.
Komfortní řešení zdvižně posuvných dveří HS PORTAL od českého výrobce Slavona prošlo v roce 2015 řadou inovací. Výsledkem je nové provedení, které pod označením PROGRESSION PLUS, nabízí moderní minimalistické zpracování a vynikající tepelně izolační vlastnosti i certifikát německého Passivhaus Institutu ve třídě phA.

Jak zabezpečit garáž? Neproniknutelnými vraty

31.5.2016 | Hörmann Česká republika s.r.o.
Brzy tu bude doba letních dovolených. To si uvědomují i nezvaní hosté v domech a garážích a mnohdy se snaží využít toho, že obydlí je déle nestřežené.

Novinky Inoutic: o 20 kg lehčí vstupní dveře a nové zdvižně posuvné dveře

27.5.2016 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
Nové možnosti představují až o 20 kg lehčí vstupní dveře Rovex ze skleněných vláken a zdvižně posuvné dveře se štíhlým profilem rámu, které přivedou až o 10 % více světla do interiéru.

Okna 21. století mají nízké rámy

23.5.2016 | SLAVONA s.r.o.
Díky výborným vlastnostem se stále více prosazují okna s nízkými rámy. Právě výhodný poměr plochy rámu okna a skla zlepšuje nejen tepelně izolační vlastnosti, ale především poskytuje více světla a solárních zisků.

Požární dveře – materiál, kování a údržba

21.5.2016 | Ing. Marie Rusinová, Ph.D.
Protipožární dveře se nemusí lišit svým vnějším vzhledem od dveří interiérových. S přihlédnutím k jejich funkci ale musí být vyrobené z odlišných materiálů, osazené odlišným kováním. Například na požárních únikových cestách se nesmí nikdy stát, že by dveře někdo zamknul.

SOLODOOR a franchising

19.5.2016 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Popovídat si o systému franchisingu firmy SOLODOOR a.s. jsem si zašel za ředitelem společnosti SOLODOOR CENTRUM s.r.o., panem inženýrem Josefem Laštovičkou. Představovat tohoto renomovaného výrobce a dodavatele dveří je takřka nošením dříví do lesa. Kdo ji přece jenom nezná a z názvu neodvodil předmět podnikání, pro toho je zde malá nápověda.

Trendy v oknech a dveřích? Světlo, prostor, design a šetrnost k životnímu prostředí

18.5.2016 | OKNA.EU
Z oken i dveří se postupně stal vkusný módní doplněk, který každé stavbě dodává jiskru. Uživatelé dnes od oken a dveří neočekávají pouze funkčnost, chtějí, aby jejich vzhled designově dokonale ladil se stavbou domu. A výroba oken a dveří se snaží s těmito požadavky držet krok.

Požární dveře – kam se používají a jaké jsou na ně kladeny požadavky?

14.5.2016 | Ing. Marie Rusinová, Ph.D.
Na první pohled jsou to obyčejné dveře, podobné těm, co máte doma do pokoje. Jejich materiál a vybavení však mohou zabránit ztrátám na lidských životech i na majetku. Protipožární dveře totiž se na rozdíl od klasicích liší nejen cenou ale i funkcí – slouží jako požární uzávěr proti šíření ohně a kouře.

Nenechte si ujít užitečné informace ze světa stavebnictví

9.5.2016 | redakce, ESTAV.cz
Stavíte rodinný dům? Rekonstruujete byt? Řešíte majetkové problémy se sousedem? Hledáte informace o dotacích na stavbu? Potřebujete inspiraci pro váš interiér? Na ESTAV.cz radí odborníci z praxe. Nenechte si utéct jejich články.

SAPELI uvádí první ucelený program celoskleněných dveří SAPGLASS

6.5.2016 | SAPELI, a.s.
Prosvětlení prostoru, jeho optické zvětšení nebo designové oživení – to vše přináší nový unikátní ucelený program celoskleněných dveří SAPGLASS společnosti SAPELI. Široký sortiment této řady nabízí výběr z několika druhů skel i typů otevírání dveří, z mnoha povrchových úprav včetně vlastních vzorů a samozřejmě individuální výběr závěsů a klik.

Hörmann vstupuje do segmentu dřevěných interiérových dveří

2.5.2016 | Hörmann Česká republika s.r.o.
Společnost Hörmann, významný dodavatel garážových vrat, pohonů, dveří a zárubní, rozšiřuje své portfolio. Přichází na trh s nabídkou rozsáhlého sortimentu dřevěných interiérových dveří, jejichž předností je velká variabilita. Na trhu chyběly modely dveří, které mají špičkovou kvalitu, a přitom jsou dostupné za přijatelné ceny.

Franchisový systém SOLODOOR nabízí podnikatelský koncept na klíč

26.4.2016 | SOLODOOR CENTRUM s.r.o.
Franchisingový systém SOLODOOR je historicky prvním systémem vyvinutým pro prodej interiérových dveří a zárubní v podmínkách českého a slovenského trhu. Nápad rozjet vlastní síť franchisových prodejen vznikal postupně. Počátečním impulzem bylo otevření první prodejní pobočky SOLODOOR, která byla uvedena do provozu v roce 2010.

CAG – tradiční český výrobce dveří a skříní – zaujme na veletrhu novinkami s puncem přírody

22.4.2016 | CAG s.r.o.
V loňském roce se na trhu s interiérovými dveřmi objevila novinka, která opravdu zaujala. Společnost CAG jako jeden z předních českých výrobců uvedla na trh dekor dubu ze zcela přírodního materiálu.

Každá druhá domácnost v Česku je otevřena celoskleněným dveřím

12.4.2016 | SAPELI, a.s.
Lidé se však bojí jejich užitných vlastností – náročné údržby, ztráty soukromí či možného poškrábání. Stále oblíbenější materiál se díky průzkumu společnosti SAPELI zbavuje svých nesmyslných mýtů. Průzkum ukázal, že potenciální zájem o skleněné dveře jako designové oživení interiéru je velmi vysoký.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStředočeský kraj požádal ministerstva o peníze na nové školkyFeng shui – Tao, jing, jan a symbolika v praxi4 zásady, podle kterých byste měli vybírat vchodové dveřeJsou všechny venkovní stínící systémy vhodné do každého počasí?