Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Evoluce ve světě izolací

Isover EVO je další přírůstek v rodině produktů divize ISOVER koncernu Saint-Gobain. Isover EVO je výrobek z nové produktové řady Isover 4+, vyrobený z přírodních surovin s použitím zcela nového pojiva na přírodní bázi. Jeho nové složení přispívá ke zkvalitnění vnitřního prostředí, je komfortnější na zpracování.

Méně práší a je jemnější na dotek. Vzhledem k nižší lambdě 0,035 W∙m−1∙K−1. je ideálním řešením pro tepelnou izolaci vnitřních prostor budov, tedy pro šikmé střechy, příčky, předstěny, či podhledy.

PROČ 4+?

+ přátelský k životnímu prostředí
+ nabízí vysoký komfort při instalaci
+ zajišťuje vysokou kvalitu bydlení
+ přispívá k lepšímu zdraví a pohodě

Izolace ISOVER EVO je, stejně jako všechny moderní skelné vlny Isover, vyrobena z 80 % z recyklovaného skla. Jedná se však o první vlaštovku z řady italské výroby s označením 4+, která využívá nové patentované pojivo založené výhradně na přírodní bázi. To přispívá k maximální kvalitě vnitřního prostředí. V tomto ohledu patří k absolutní špičce z nabídky tepelněizolačních materiálů dostupných na českém trhu.

„Výrobky z minerálních izolací Isover splňují veškeré ekologické požadavky i jejich limity, a přesto Isover s novou technologií 4+ dosahuje ještě lepších hodnot díky patentovanému přírodnímu pojivu. Proto jsme také zvolili název Isover EVO i motto výrobku Evoluce ve světě izolací,“ vysvětluje produktový manažer Tomáš Pirkl z divize Isover.

Na první pohled se od ostatních skelných produktů Isover liší, a to nejen odlišným obalem, ale i samotnou barvou vlny. Její barva není typicky žlutá, ale světle krémová. „Bílá barva je přirozená barva rozvlákněného skla a v kombinaci s přírodním pojivem po vytvrzení získá světle krémovou barvu, která je nejen příjemná na pohled, ale zesvětluje i montážní prostory,“ dodává k netradičnímu zabarvení vlny Tomáš Pirkl.

Díky výborným tepelněizolačním vlastnostem (λD = 0,035 W∙m−1∙K−1) účinně izoluje proti venkovnímu teplu i chladu a zároveň nabízí vysokou úroveň pohodlí a úspor. Znamenité zvukové izolační parametry zajišťují skvělou akustickou pohodu. Rovněž tak splňuje nejvyšší klasifikaci třídy reakce na oheň.

Isover EVO
Isover EVO

Isover EVO je ideální volbou nejen pro ty, kdo v domácnosti žijí, ale i pro montážní firmy, protože díky novému pojivu je jemný na dotek, vykazuje menší prašnost, velmi snadno se řeže a pokládá. Vyšší objemová hmotnost materiálu zajišťuje, že Isover EVO dobře drží i mezi krokvemi či v rámových konstrukcích a sádrokartonových příčkách. Tento výrobek je dodáván v rolích v rozmezí tlouštěk 50–200 mm a ve dvou šířkách. Rozměr 625 mm je ideální pro instalaci do sádrokartonových příček a šířka 1200 mm je výhodná pro ostatní výše uvedené aplikace.

Materiál Isover EVO je skvělou volbou pro budoucí úsporu energií a snižování emisí, protože je ve velké míře vyroben z recyklovaného materiálu (sklo), s použitím přírodního pojiva a zajišťuje vysoké úspory energie při vytápění a ochlazování prostor, kde je aplikován.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

ISOVER nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejvyšší kvalitě na českém trhu: produkty z čedičové i skelné vlny, extrudovaného a expandovaného polystyrenu a doplňky pro systémová izolační řešení.