Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Buďte mistry! S Isover TOPSIL prohrát nemůžete…

Ještě na sklonku letošního roku se rodina produktů divize Isover, jež je součástí skupiny Saint-Gobain, rozrostla o siláka v podobě čedičové tepelněizolační desky s názvem Isover TOPSIL s lambdou 0,033 Wm−1K−1.

Tento univerzální produkt je jedinečný svými vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi – součinitel tepelné vodivosti λD = 0,033 Wm−1K−1. Díky tomu je pak izolační účinek až o 20 % vyšší než u standardních materiálů z minerální vlny. Je to pro český trh významný přelom, neboť doposud žádný produkt vyrobený z čedičových vláken v ČR této hodnoty nedosahuje. Isover tak potvrdil svoji roli technologického lídra.

Isover TOPSIL je tepelný izolant z čedičových vláken ve formě desek o rozměrech 1200 × 600 mm, jenž je vhodný pro všestranné použití. Hodí se zejména do větraných fasád, k izolaci šikmých střech, stropů i půd, ale také do dřevostaveb či pro rekonstrukce. Materiál je energeticky úsporný, díky své lepší lambdě dosáhne stejného účinku s minimální tloušťkou materiálu. Tato úspora může dosahovat až 7 cm*, což může být v některých případech zcela zásadní. Výrobek je tedy vhodné použít všude tam, kde jsme limitováni místem. A nejen to, ideální pomocníkem je i pro nízkoenergetické, pasivní či Multi-komfortní domy.

Isover TOPSIL
Isover TOPSIL

Co se týče způsobu aplikace izolace, desky se vkládají mezi krokve, pod obklad do roštu nebo do vícevrstvého zdiva, vhodné je jejich použití při požadavku na lepší mechanické vlastnosti pro vyloučení nebezpečí sesedání v konstrukci. Desky se nelepí, je ale možné je ke stěně mechanicky kotvit, případně použít držáky měkké MW izolace. Díky skvělým mechanickým vlastnostem není potřeba v aplikaci mezi krokve desky ani dodatečně drátkovat, navíc je možné je použít i do skladby STEPcross pro zateplení půdních prostor.

Isover TOPSIL je díky své nehořlavosti také vhodný do protipožárních systémových konstrukcí s požadavkem na objemovou hmotnost do 60 kg.m−3. Třída reakce na oheň dosahuje hodnoty A1. Výborných hodnot dosahuje tento materiál také v oblasti akustiky, přesněji zvukové pohltivosti. Vysoký standard je dodržen také v hygienické a ekologické nezávadnosti a dlouhé životnosti výrobku.

S Isover TOPSIL prostě prohrát nemůžete. Je to ideální pomocník pro zateplování.

více informací a technický list


Poznámka

* tato úspora může dosahovat až 7 cm v porovnání s běžnou minerální izolací použitou na zateplení šikmé střechy v energetické úrovni Multi-komfortního domu.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

ISOVER nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejvyšší kvalitě na českém trhu: produkty z čedičové i skelné vlny, extrudovaného a expandovaného polystyrenu a doplňky pro systémová izolační řešení.