Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Isover na míru dřevostavbám

Divize Isover, která je součástí skupiny Saint-Gobain Construction Products CZ, je již desítky let odborníkem v oblasti zateplování a izolačních materiálů. Díky neustálému vývoji a inovativnímu přístupu drží krok s moderními technologiemi a metodami ve výstavbě. Dřevostavby patří k oblíbeným formám bydlení, i proto Isover vyvinul několik produktů, které dřevostavbě pomohou být plně funkčním domem, a to jak v oblasti tepelné izolace, tak akustiky či požární bezpečnosti.

Isover Woodsil
Isover Woodsil

Možností jak dřevostavby zateplit je mnoho, vždy však záleží na konkrétním očekávání majitele. Nejčastěji se zateplení provádí vložením tepelné izolace do připravených roštů obvodové stěny, která se následně z obou stran zaklopí pomocí desek, často na bázi dřeva či sádrovláknitých materiálů. Speciálně pro potřeby dřevostaveb Isover vyvinul desky z minerální vlny Isover Woodsil, které vlastnostmi naprosto zapadají do všech vnějších i vnitřních stěn či prefabrikovaných konstrukcí. Jak již bylo zmíněno, největšími přednostmi jsou nehořlavost dosahující stupeň třídy na oheň A1, velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, kdy λD je 0,035 W.m−1.K−1 a výborná akustická pohltivost. Samozřejmě bychom výčet měli rozšířit i o velmi nízký difúzní odpor, ekologickou a hygienickou nezávadnost, dlouhou životnost nebo například odolnost proti dřevokazným škůdcům, hlodavcům a hmyzu. Stejně jako všechny minerální izolace v deskách umožňuje i Woodsil velmi snadnou manipulaci při aplikaci.

Isover Vario XtraSafe
Isover Vario XtraSafe

Pro plně funkční dřevostavby je důležitá také práce s vlhkostí. Jako v každém opláštění budovy je i zde potřeba zvážit využití parobrzdy či parozábrany, aby nenavlhly dřevěné konstrukce včetně izolací. Zde je geniálním a patentovaným pomocníkem parozábrana Isover Vario XtraSafe, která byla vyvinuta tak, aby v zimním období vlhkost z interiéru nepropouštěla, v létě naopak dokáže „větrat“ a pomáhá vysušit případnou vlhkost v dřevěné konstrukci či minerální izolaci.

Isover StepCross
Isover StepCross

V neposlední řadě je třeba zmínit půdní prostory. Kromě obvodových stěn a příček, je možné Woodsilem zateplit i prostor mezi krokvemi či obytné podkroví, aby nám teplo neunikalo střechou. V neobydlených půdách pak Isover nabízí úsporné systémové řešení při zachování tepelně izolačních, odkládacích a zároveň pochozích vlastností půdy ve formě kombinace minerální vaty a EPS. Systém Isover STEPcross využívá pevnosti EPS trámců v kombinaci s tepelnou účinností měkčích desek z minerálních vláken. Aplikace je jednoduchá bez tepelných mostů a s minimálním zatížením stropu. Navíc je sytém StepCross cenově velmi dostupný.

Doporučené montážní postupy, technické listy i možnost nakoupit naleznete na www.isover.cz.

Potřebujete poradit? Máte technický dotaz?

Informační linka pro technické dotazy: +420 734 123 123 (po-pá 8 - 16 hod), e-mail: technickedotazy@isover.cz

Ing. Karel Sedláček, Ph.D., tel.: +420 606 622 266, e-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com
Ing. Petr Vacek (minerální izolace) tel.:+420 602 444 832, e-mail: petr.vacek@saint-gobain.com
Ing. Pavel Rydlo (polystyrenové izolace) tel.: +420 602 427 678, e-mail: pavel.rydlo@saint-gobain.com
Ing. Vít Koverdynský, Ph. D. (technické a průmyslové izolace) tel.:+420 724 259 794, e-mail: vit.kov@email.cz

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

ISOVER nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejvyšší kvalitě na českém trhu: produkty z čedičové i skelné vlny, extrudovaného a expandovaného polystyrenu a doplňky pro systémová izolační řešení.