Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Technické zařízení budov v NED a EPD
Archiv článků od 26.3.2013 do 29.7.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

29.7.2013
Premium Power s.r.o., OCHSNER - tepelná čerpadla, Ján Kaleta, Aleš Kisza

Jak zákazníci, tak instalační firmy stojí často před dilematem, jak správně dimenzovat a navrhovat zemní kolektorový systém pro tepelné čerpadlo typu země/voda. Rozsáhlé zkušenosti výrobce tepelných čerpadel OCHSNER Wärmepumpen GmbH potvrzují, proč je při návrhu zemního kolektoru vhodné respektovat normu VDI 4640.

17.7.2013
HK-Dřestav s.r.o., Ing. Martin Bursík, Ph.D.

Na okraji Benešova postavil před třemi lety projektant Martin Bursík pro svou rodinu nízkoenergetickou dřevostavbu, která šetří rodinnou pokladnu.

11.7.2013
Schiedel, s.r.o.

Jednou z položek, která Čechům každý měsíc podstatně provětrá peněženku, jsou náklady na topení. Výdaje za elektrickou energii nebo plyn trápí mnoho rodin. I domácnosti, které pravidelné platby zatím bez problémů zvládají začlenit do rodinného rozpočtu, přemýšlejí kde ušetřit.

23.6.2013
JOYCE ČR, s. r. o.

Opět nastala doba, kdy se začaly stavět fotovoltaické elektrárny a jelikož se stále množí dotazy typu: „Připojuje se?“ a „Vyplatí se fotovoltaika i po snížení výkupních cen?“ atd., rozhodli jsme se sepsat podrobnosti jedné z našich realizací. Chceme vám ukázat, že i nelehká cesta k fotovoltaické elektrárně se stále vyplatí. Veškerá použitá data i čísla jsou skutečná.

Vizualizace RD (Zdroj: Thermo plus – projektový ateliér)
4.6.2013
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Václav Ježek, Ph.D.

Problematika hodnocení efektivnosti investic je obecně (nejen pro podniky) mimořádně důležitá. Proces návrhu a realizace projektu pro tepelná čerpadla obsahuje již v samém počátku ekonomickou technickou analýzu možnosti instalace tepelného čerpadla zpracovávanou odborníky ze společnosti AC Heating na základě informací od zákazníka. Závěry slouží jako podklad pro další komunikaci a doporučení pro další postup.

28.5.2013
GLYNWED s.r.o., Ondřej Samek

Motivy k hospodaření s dešťovou vodou můžeme obecně rozdělit do 4 skupin, které jsou navzájem propojeny: za 1. ekologické, za 2. bezpečnostní, za 3. ekonomické a za 4. legislativní. Kromě vlastních právních předpisů byly v posledních letech vydány také nové normy. První z nich byla v roce 2012 ČSN 75 9010, která řeší návrh, výstavbu a provoz vsakovacích zařízení včetně jejich dimenzování.

24.5.2013
BRILON a.s.

Předpokladem úsporného provozu je nejen správná volba kondenzačního kotle, ale i správné zapojení, regulace, případně dálkový dohled. Výsledkem jsou 25-40 % úspory paliva oproti klasickým kotlům. Článek nabízí příklady zapojení kotlů Geminox THRs vycházející z typických požadavků zákazníků a zkušeností z provedených instalací.

21.5.2013
Domat Control System s.r.o., Ing. Jan Vidim

Slovinská architektonická kancelář Protim Ržišnik Perc obdržela na Dni energetiků v Portoroži cenu časopisu Finance za nejlepší energeticky úspornou stavbu roku 2012. Slovinský distributor řídicího systému Domat, firma Kovintrade, zajišťoval montáž a programování řídicího systému založeného na procesních stanicích MiniPLC.

9.5.2013
GLYNWED s.r.o.

Třetí generace vsakovacích bloků – nový GARANTIA EcoBloc – disponuje vynikajícími technickými vlastnostmi a zajišťuje optimální výkon. Bloky se spojují pomocí spojek a lze z nich vyskládat různé tvary a velikosti vsakovacího zařízení. Jednou z praktických výhod je velmi snadné čištění a inspekce. Blok je navržen na minimální životnost 50 let a lze ho instalovat až do hloubky 5 m.

3.5.2013
Premium Power s.r.o., OCHSNER - tepelná čerpadla

Rakouský výrobce tepelných čerpadel OCHSNER představil nové modely tepelných čerpadel. Tepelné čerpadlo ELW vzduch - voda je vhodné zejména pro vytápění a přípravu teplé vody v nízkoenergetických domech. Zařízení produkuje vodu o výstupní teplotě 55 °C a pracuje až do venkovní teploty -15 °C.

23.4.2013
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Jiří Honzík

Tepelná čerpadla fungují bezvadně a efektivně, pokud jsou mimo jiné správně dimenzována a systém je správně navržen. Popišme proto obecné zásady dimenzování tepelných čerpadel pro bytové domy, školy, školky, komerční objekty, penziony a hotely. Důležitým faktorem je venkovní teplota.

19.4.2013
BRILON a.s.

Kondenzační kotle Geminox THRs jsou schopny při zachování účinnosti pracovat s malými startovacími výkony. Snižování spotřeby plynu, elektřiny a případně možnost úpravy výkonového rozsahu po zateplení domu, změně užívání nebo ev. přístavbám jsou faktory, které jsou u těchto kotlů unikátní výhodou.

9.4.2013
ASIO NEW, spol. s r.o., Ing. Karel Plotěný

Domovní čistírny odpadních vod a jejich vypouštění do podzemních vod je téma, o kterém se stále hovoří. V reakci na toto živé téma si do debaty dovolujeme vnést i neanonymní firemní názor. Probereme, na co je třeba při výběru domovní ČOV určené k vypouštění do podzemních vod klást důraz.

28.3.2013
ENBRA, a.s.

Společnost Rotex letos představila inovovanou řadu svých zásobníků na ohřev teplé vody HybridCube a SaniCube. Zásobníky s inovovaným designem mají lepší izolační schopnost a díky využití stratifikačního potrubí dochází k výhodnějšímu rozvrstvení teplot v zásobníku během jeho nabíjení. Společnost vylepšila také kompaktní tepelné čerpadlo Rotex HPSU kompakt.

26.3.2013
Premium Power s.r.o., OCHSNER - tepelná čerpadla

Přední rakouský výrobce tepelných čerpadel OCHSNER představil unikátní tepelné čerpadlo EUROPA 323 DK-EW se zemním kolektorem a integrovaným zásobníkem. Tento systém je velmi dobrým řešením zejména pro nízkoenergetické domy. Nový model EUROPA 323 DK-EW získává teplo ze země pomocí zemního kolektoru technologií přímého vypařování.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama