Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Technické zařízení budov v NED a EPD
Archiv článků od 5.11.2012 do 28.3.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

28.3.2013
ENBRA, a.s.

Společnost Rotex letos představila inovovanou řadu svých zásobníků na ohřev teplé vody HybridCube a SaniCube. Zásobníky s inovovaným designem mají lepší izolační schopnost a díky využití stratifikačního potrubí dochází k výhodnějšímu rozvrstvení teplot v zásobníku během jeho nabíjení. Společnost vylepšila také kompaktní tepelné čerpadlo Rotex HPSU kompakt.

26.3.2013
Premium Power s.r.o., OCHSNER - tepelná čerpadla

Přední rakouský výrobce tepelných čerpadel OCHSNER představil unikátní tepelné čerpadlo EUROPA 323 DK-EW se zemním kolektorem a integrovaným zásobníkem. Tento systém je velmi dobrým řešením zejména pro nízkoenergetické domy. Nový model EUROPA 323 DK-EW získává teplo ze země pomocí zemního kolektoru technologií přímého vypařování.

12.3.2013
SINCLAIR Global Group, s.r.o.

Dne 25. 2. 2013 byl na centrále společnosti NEPA v Brně slavnostně zahájen provoz Akademie tepelných čerpadel. Jedná se o nově zřízené školicí středisko zaměřené na tepelná čerpadla SINCLAIR. Toto středisko je vybavené zcela funkčním topným systémem, který propojuje tepelná čerpadla S-THERM+, S-THERM, kombinovanou akumulační nádrž s průtočným ohřevem TUV, fan coily, radiátory a podlahové vytápění.

11.3.2013
Ing. Václav Helebrant, STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

Autor se zabývá různými přístupy k vytápění a přípravě teplé vody u nízkoenergetických domů. Dává jak obecná doporučení, tak ukazuje konkrétní řešení s příslušnými energetickými ukazateli.

10.3.2013
Ing. Jiří Čech, AB Atelier Sedlice, Rožmitál pod Třemšínem

Již od roku 2007 pracujeme na projektu energeticky pasivní mateřské školy v Praze-Slivenci. V roce 2010 proběhlo výběrové řízení na hlavního dodavatele stavby a od 2011 probíhá samotná výstavba. V předešlém článku   jste mohli sledovat naše první kroky, tentokrát přinášíme aktuální průběh stavby.

8.3.2013
akad. arch. Aleš Brotánek, AB Atelier Sedlice, Rožmitál pod Třemšínem

Spotřeba energie veřejných budov je dodnes jen výjmečně ústředním předmětem zájmů obcí, státu a tím méně projektantů, neboť jejich provoz je hrazen ze společných prostředků a je jen vzácně cítit jako problém s adresnou odpovědností. Pokusme se najít další souvislosti a vyhledat konkrétní případy.

5.3.2013
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Michal Fiala

Tepelná čerpadla představují dnes atraktivní řešení vytápění nejen v rodinných domech ale i v oblasti bytového fondu. Pojďme se podívat na několik konkrétních příkladů úspěšných realizací.

25.2.2013
Ing. Zuzana Mathauserová

Každý prostor, kde se zdržují lidé, musí být pro zajištění zdravotně nezávadného prostředí větratelný a dostatečně větraný. Naše předpisy, i když ne vždy hovoří stejně, nám poskytují dostatek podkladů pro řešení. Realita je ale občas zcela jiná.

28.1.2013
Ing. Petr Hlavsa, Ing. František Vlach

Podlahy jsou tvořeny konstrukčními vrstvami rozdílných materiálů s rozdílnými funkcemi a vlastnostmi. Toto souvrství vytváří funkční celek. Podle materiálu roznášecí vrstvy jsou rozlišovány podlahové systémy suché a tradiční. V suchých podlahách je roznášecí vrstva tvořena deskovým prefabrikovaným prvkem – např. sádrovláknité, cementotřískové nebo OSB desky.

7.1.2013
ENBRA, a.s.

Trend navyšování cen energií bude pokračovat i v roce 2013. Hovoří se zhruba o 3% zdražení. Tepelné čerpadlo v rodinném domě zajistí vytápění a ohřev vody za velmi nízkou cenu a s vysokým komfortem obsluhy. Přitom už zdaleka nejde o drahou a luxusní záležitost, při dnešních cenách energií se vám investice do tepelného čerpadla vrátí v rozmezí 5–9 let.

17.12.2012
Ing. Zuzana Stránská,, VUT Brno, Ing. Martin Vonka, Ph.D., ČVUT Praha

Cílem tohoto článku je poukázat na stále narůstající důležitost komplexního hodnocení energetické bilance staveb a prezentovat na souboru studentských prací výsledky v této oblasti, které lze užít pro nastínění základních souvislostí a představy o současném dopadu českých obytných budov na životní prostředí.

12.12.2012
ASIO NEW, spol. s r.o., Ing. Stanislav Piňos

Snížení provozních nákladů a spotřeby energií se v současné době stává prioritou nejen pro uživatele domů, ale i pro provozovatele vodohospodářských a čistírenských infrastruktur. Nový přístup k energii, recyklaci vody a nutrientů se snaží naplňovat firma ASIO, a to nejen při dodávkách technologií, ale i rozšířením nabídky a úpravou stávajících výrobků.

11.12.2012
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Lubomír Kuchynka

Řídicí systém AC Heating xCC, který používáme pro tepelná čerpadla a plynové výtopny, se neustále vyvíjí. Máme zde novinky z oboru měření a regulace, které jsme mimo jiné prezentovali na výstavě Aqua-therm 2012. Pro ty, kteří se na výstavu nemohli dostavit, zde máme informace k dispozici touto formou.

6.12.2012
RAN s.r.o.

Zachování vysokého výkonu i při extrémně nízkých teplotách, teplo ihned po spuštění, nízké provozní náklady, technologie pečující o zdraví a osobitý design vnitřní jednotky. To vše nabízí LG Prestige Inverter V.

 Regulátory MiniPLC Domat
27.11.2012
Domat Control System s.r.o., Ing. Pavel Dvořák, Ing. Jan Vidim

Tento článek popisuje možnosti inteligentního řízení peletkového kotle, postupy a zejména pak dosažené výsledky. Přestože se jedná o specifickou instalaci, lze závěry zobecnit a využít je tak i u dalších instalací se složitějšími hydronickými poměry.

sunpower
7.11.2012
, Ing. Pavel Bučan

Budova Ekologického centra v Klášterci u Vimperka je koncipována jako nízkoenergetická a je dobře zateplená. Disponuje i vlastní kořenovou čistírnou odpadních vod. Pro zajištění maximálně ekologického provozu s co nejnižší spotřebou energie a minimalizovanou zátěží pro životní prostředí byl vytvořen unikátní energetický systém.

6.11.2012
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Václav Ježek, Ph.D.

Příkon, výkon, topný faktor, použitý kompresor, počet motohodin, teplotní spád, bivalentní bod… Dnes nebudeme psát o ničem takovém. Dnešní příspěvek si klade za cíl něco jiného než demonstraci a vysvětlování technických termínů. Podívejme se na subjektivní parametr, kterým je pojem komfortní vytápění ve vazbě na tepelná čerpadla, se zachováním pouze nutné odbornosti a zkušeností zákazníků.

kondenzační kotle thermona
5.11.2012
THERMONA, spol. s r.o.

Kotel THERM 45 KD získal jako první plynový kotel na českém trhu ekoznačku Ekologicky šetrný výrobek udělenou Ministerstvem životního prostředí. Teplovodní kondenzační kotel THERM 45 KD na zemní plyn splnil veškerá kritéria stanovená Technickou směrnicí Ministerstva životního prostředí 65-2011 pro kategorii Kotel na plynná paliva pro ústřední topení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama