Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Technické zařízení budov v NED a EPD
Archiv článků od 18.7.2012 do 4.11.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

4.11.2012
Denisa Markovičová, redakce

Ceny energií za posledních 10 let vzrostly o 60 %. Náklady na energie v domácnosti nemusí jen růst, naopak mohou významně poklesnout. To chce ukázat nový projekt Park Hloubětín. Developerská společnost JRD se dlouhodobě zaměřuje na nízkoenergetické bytové domy a nyní představuje největší energeticky pasivní bytový komplex v ČR, Park Hloubětín v Praze 9.

26.10.2012
FLAGA s.r.o.

I u tohoto typu staveb je však potřeba dobře promyslet, jaký způsob vytápění zvolit tak, abychom co nejvíce ušetřili. Finančně a zároveň ekologicky nejvýhodnějším palivem pro vytápění nízkoenergetických domů je propan (LPG – zkapalněný ropný plyn). Především při dlouhodobém využívání LPG lze oproti jiným palivům ušetřit až několik tisíc korun ročně.

18.10.2012
, Ing. Pavel Bučan

Především u staveb, jako jsou roubenky, sruby dřevostavby, ale i některé moderní interiéry, se objevují přání investorů na vybavení interiérů masivní dřevěnou podlahou. Pokud je záměrem stavebníka vytvořit komfortní bydlení s moderním topným systémem, vzejde často i požadavek na instalaci podlahového vytápění. Jeho kombinace s dřevěnou podlahou přináší několik drobných úskalí.

8.10.2012
Českomoravský cement, a. s.

Tepelná čerpadla země-voda s hlubinnými vrty se řadí k nejvýkonnějším, investičně ovšem nejnáročnějším alternativním zdrojům energie. Diskuze o jejich uplatnění v současné výstavbě se velmi často stáčí k otázkám návratnosti investice. Není náhodou návratnost delší než životnost topné soustavy?

nádrž na dešťovou vodu
1.10.2012
Nicoll Česká republika, s.r.o., Ing. Ondřej Samek

Podívejte se sami! Na videu je ukázána instalace nádrže Columbus 3700 l u rodinného domu, na němž je z poloviny plochá a z poloviny sedlová střecha. Součástí instalace je příprava stavební jámy, podsyp nádrže, částečné napuštění vodou, zásyp a zhutnění. Dále je provedeno napojení přívodu vody, bezpečnostního přepadu a napojení čerpadla.

24.9.2012
ACO stavební prvky spol. s r.o.

Stále extrémnější povětrnostní situace vyžadují komplexnější způsoby odvodňování. Společnost ACO vyvíjí systémová řešení, která působí oběma směry: Chrání lidi před vodou – a naopak. ACO Stormbrixx zapadá do systémového řetězce, kde je řešena každá kapka od jejího dopadu přes její zpracování až po její zpětné vypuštění.

18.9.2012
Romotop s.r.o.

Pro dnešní účely vytápění jsou krbové vložky a kamna s teplovodním výměníkem významným zdrojem vytápění u objektů s nízkou tepelnou ztrátou. Základním požadavkem pro to, aby vše fungovalo, je správný výběr. Na co je třeba dát si pozor při výběru teplovodních kamen, je podíl výkonu předaného spotřebičem do svého okolí a do topného média (otopné vody).

28.8.2012
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Jiří Honzík

Některá tepelná čerpadla potřebují ke svému provozu akumulační nádoby, jiná ne. Proč tomu tak je? Akumulační nádoba představuje přitom nemalou investici, zabírá místo v domě a někdy i komplikuje topnou soustavu. Tímto tématem se bude zabývat následující článek.

28.8.2012
NELUMBO Energy a.s.

Odpověď, která je rozvedena v článku, zní pravděpodobně ANO. Investice do solární elektrárny přináší výnos výrazně přes 10 %. Pro všechny, kdo přemýšlí o tom, že by si pořídili sluneční elektrárnu, platí jediná rada: Pospěšte si! Na dlouhou dobu to může být poslední šance.

25.8.2012
Danfoss s.r.o. - elektrické podlahové vytápění DEVI

Energeticky pasivní dům se solárními panely a elektrickým vytápěním představuje kompletní řešení budoucnosti. Článek představuje řešení potřeb energie v rodinném domě s použitím solárních panelů, elektrického podlahového vytápění DEVI, systémem ventilace Danfoss s rekuperací tepla a ústředním ovládáním DEVIlink™.

Erban, Hodyc, Jílek - návrh rodinného domu
18.8.2012
Lukáš Erban, Petr Hodyc, Jakub Jílek, SPŠ stavební Hradec Králové

Záměrem byl dům, který se vymyká běžným stavebním předlohám a více jako vize budoucích generací. Objekt je rozdělen do dvou podlaží. První podlaží je částečně zahloubené, druhé podlaží nabízí jedinečný výhled na okolní panorama s téměř dokonalým propojením s vnější krajinou.

14.8.2012
Premium Power s.r.o., OCHSNER - tepelná čerpadla

Výběr správného zdroje vytápění je v dnešní době nesnadný úkol. Proto bych Vám rád ukázal, na první pohled dražší, ale ekonomicky nejvýhodnější řešení. Jak už většina z Vás správně poznala, tento článek se bude týkat tepelných čerpadel. Nebojte se, nebude to "oblíbený" marketingový článek, kde se Vám nastíní pouze to, v čem je někdo dobrý, ale realita, která je podložena dlouhodobou zkušeností společnosti OCHSNER.

31.7.2012
Premium Power s.r.o., OCHSNER - tepelná čerpadla

Stavíte, či rekonstruujete a potřebujete vyřešit teplou vodu? Váš stávající průtokový ohřívač už dosluhuje? Platíte za ohřev teplé vody vysoké sumy? Patříte mezi lidi, kteří mají rádi horkou koupel nebo sprchu? Chcete mít doma nejmodernější technologii, nebo se o ní něco dozvědět? Pokud Vaše odpověď aspoň na jednu otázku byla ano, pak je tento článek určen přesně pro Vás.

26.7.2012
KONHEFR, STAVBY A INTERIÉRY

Úspora ukrytá v budovách představuje jeden z největších energetických zdrojů vůbec. Pro představu jsou to násobky energie, kterou by vyprodukovalo spálení veškerých evropských zásob uhlí. Tento prostý fakt a neustálý růst cen energií jsou také důvodem rozmachu nízkoenergetických domů, zateplování a modernizace staré zástavby.

AC Heating
24.7.2012
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Mgr. Pavel Otevřel

Tepelná čerpadla představují v rámci svého trhu rozsáhlý komplex technologií a značek. Při výběru tepelného čerpadla se zákazník dostává do situace, kdy má několik nabídek s různým technickým řešením, které není snadné porovnat a vybrat nejvhodnější technologii. V tomto článku si ověříme, zda jsou vhodná tepelná čerpadla také do staršího domu.

amteo
24.7.2012
, Martin Koňařík

V dnešní době se na našem trhu setkáváme s množstvím nejrůznějších produktů, v jejichž názvu se zdůrazňuje slovo „automatický“. Bohužel neexistuje standard, který by definoval přesný význam tohoto slova v souvislosti s kotli na biomasu. Který výrobek si ono přídavné jméno v názvu skutečně zaslouží?

19.7.2012
Siemens, s.r.o., Bc. Ivo Pavera

S pokračující expanzí nízkoenergetické výstavby v naších luzích a hájích přibývá nejenom energeticky úsporných novostaveb, ale nemalou měrou i rekonstrukcí stávajících objektů. Ty jsou zaměřeny právě na snížení provozních nákladů sanované budovy, zároveň však mohou nabídnout svým obyvatelům nový rozměr v oblasti kvality prostředí.

18.7.2012

Nejen v zimě, ale i průběhu horkého léta, přívalových dešťů a krupobití je velmi aktuální otázka: „Co všechno trubicové kolektory vydrží?“ Solární vakuové trubicové kolektory WESTECH jsou certifikovány na odolnost proti kroupám do 2,5 cm, mrazu do −35 °C a větru do 30 m/s.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama