Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Technické zařízení budov v NED a EPD
Archiv článků od 28.8.2013 do 16.12.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

16.12.2013
Premium Power s.r.o., OCHSNER - tepelná čerpadla

Úkolem inteligentních sítí je vyrovnávat výkonové špičky při výrobě energie z obnovitelných zdrojů. Přebytky elektrické energie jde uchovat formou dálkově řízeného zásobníkového ohřevu v blízkosti místa její výroby. Tím ulevíme sítím a vytváříme prostor pro zlevnění energie

11.12.2013
V-systém elektro s.r.o.

Současný trend snižování spotřeby energie otevírá nové možnosti komfortního vytápění s plně programovatelnou regulací na úrovni každé místnosti či dokonce její části. Elektrické vytápění s využitím speciálních topných kabelů je ekonomickou a stavebně minimálně náročnou formou řešení kompletních nároků na vytápění.

9.12.2013
ATREA s.r.o., Levon Movsesyan, produktový manažer

Nová kompaktní rekuperační jednotka DUPLEX Easy je zařízení splňující nejnáročnější požadavky. Je určena pro komfortní větrání ve všech typech bytových a veřejných budov, zejména je vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy nebo byty bytových domů s decentralizovanými větracími systémy.

6.12.2013
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Společnost Panasonic uvede na trh nové 5kW tepelné čerpadlo Aquarea Mono-bloc, které bylo vytvořeno speciálně pro nízkoenergetické domy a byty. Čerpadlo je ideální pro instalaci v nových a rekonstruovaných budovách nebo v prostorech, kde je omezené místo pro instalaci vnitřní jednotky např. z důvodu chybějící technické místnosti.

20.11.2013
Zehnder Group Czech Republic s.r.o., Ing. Jiří Štekr

Řízené větrání s rekuperací tepla se v souladu se zpřísňováním stavebních předpisů a implementací evropských směrnic do českých zákonů o energetické hospodárnosti budov začíná stále více prosazovat do novostaveb rodinných domů a vytváří harmonickou symbiózu s nejmodernějším komfortem v oblasti bydlení.

9.10.2013
ENBRA, a.s.

Až třetinu vydělaných peněz vynakládají domácnosti na vytápění svých domů a na ohřev teplé vody. Jednou z možností, jak snížit tyto náklady až o 70 %, je používání tepelného čerpadla. Přestože ceny tepelných čerpadel klesají, stále jde ve srovnání s plynovým kotlem o větší investici. Peníze za tepelné čerpadlo se vám však vrátí v některých případech i za 5 let.

8.10.2013
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Mgr. Pavel Otevřel

Jedním z běžných argumentů pro volbu tepelného čerpadla je jeho bezúdržbovost. Tepelná čerpadla jsou skutečně prakticky bezúdržbová. I u tepelného čerpadla platí, že pokud se o něj budete správně starat a budete mít vše správně nastaveno, bude Vám sloužit ještě lépe a ještě úsporněji. V tomto článku shrneme informace o údržbě tepelných čerpadel a poskytneme Vám několik tipů.

26.9.2013
Krbova kamna COM

Postavit krb ze stavebnice může zvládnout každý zručný člověk. Stačí k tomu stavební systém osvědčeného výrobce, základní nářadí a chuť do práce. Ve společnosti Krbova-kamna.com jsme pro vás vybrali systém krbové stavebnice Haas+Sohn. Konkrétně se jedná o model Pinus, který je vhodný i do menších obytných prostor.

24.9.2013
SLAVONA s.r.o.

Přesně v duchu sloganu „Pasivní dům je nejlepší důchodové pojištění“ se majitelé rozhodli pro stavbu dřevostavby, která se svými parametry velmi blíží pasivnímu domu. Strojní větrání s rekuperací zajišťuje výměnu vzduchu v chladných měsících, v létě manželé větrají tradičně okny. Teplou vodu ohřívá tepelné čerpadlo.

23.9.2013
Ing. Jakub Vrána, Ph.D., VUT Brno, Ústav TZB, Ing. Vladimír Valenta

V chladném období odtéká dešťovým odpadním potrubím studená dešťová voda, která s sebou strhává studený venkovní vzduch. Je nutné, z důvodu tepelných ztrát a zabránění kondenzace na vnějším povrchu trub, dešťová odpadní potrubí vedená uvnitř budovy tepelně izolovat?

19.9.2013
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

ECO ROOM je inteligentní rekuperace jednotlivých místností a je ideálním řešením pro snadnou náhradu nefunkčních ventilátorů bez potřeby dodatečných stavebních úprav a elektroinstalace. Jednotka je dodávaná v průměrech 100 a 150 mm. Plynulá regulace otáček, unikátní senzor vlhkosti a protimrazová ochrana. Účinnost rekuperace je až 75 %!

18.9.2013
FV - Plast, a.s., Ing. David Behner

Prvek, který je nezbytný pro vytvoření komfortu v interiéru, je kvalitní topný, případně i chladicí systém. Ten musí splňovat náročná kritéria snadné regulace, efektivity a samozřejmě i příznivé ekonomiky výstavby. Takovým systémem je teplovodní podlahové, popřípadě stěnové či stropní vytápění systému FV THERM od FV Plastu.

17.9.2013
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Mgr. Pavel Otevřel

Tepelná čerpadla přináší velkou úsporu nákladů nejen na základě levnějšího tepla jako takového, ale i na základě lepší regulace systému topení. Lze je kombinovat s dalšími zdroji tepla, které už v domě jsou, nebo které plánujete instalovat? Neomezí instalace tepelného čerpadla funkčnost topného systému? Co je vhodné a co není vhodné kombinovat?

17.9.2013
V-systém elektro s.r.o.

Při stavbě rodinného domu vzniká „tisíc a jedna otázka“. Při rozhodování sledujeme zpravidla jediný cíl: „Chci příjemné bezstarostné bydlení a co nejnižší náklady za rozumné peníze“. V seriálu článků se postupně a detailněji podíváme na otázky, jaký vliv má konstrukce domu na vytápění, jestli je dnes opravdu výhodné topit elektřinou a jaké jsou výhody podlahového vytápění.

12.9.2013
Fronius Česká republika s.r.o.

Společnost Fronius uvádí na trh dvě různé technologie zbrusu nových střídačů. Nabízejí maximální flexibilitu a jsou ideálním řešením pro malé střešní elektrárny, které kladou důraz na vlastní spotřebu. Fronius Galvo a Fronius Symo nabízí statickou a dynamickou podporu sítě prostřednictvím jalové energie i v této malé výkonové kategorii. Jaké další výhody nabízejí tyto střídače?

28.8.2013
Nativa spol. s r.o.

Firma Nativa přichází s novým modelem úspěšného nejúčinnějšího ventilačního tepelného čerpadla Comfortzone pod názvem Excellence. Prakticky nejdůležitější změnou prošla konstrukce chladivového okruhu. Konečným výsledkem všech modernizací je vyšší topný faktor, velmi tichý provoz a dlouhá životnost.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama