Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Extenzivní vegetační střecha BMI Icopal, komplexní ucelený střešní systém Icoflor

Vegetační střechy přinášejí kousek přírody zpět tam, kde zeleň musí ustoupit rozvoji města. Proto jsou uznávány jako náhradní opatření pro zastavěné území. Mezi benefity zelených střech patří především jejich vliv na okolní prostředí.

Ve městech snižují prašnost, produkují kyslík a zadržují dešťovou vodu. Zabraňují přehřívání domu v létě a tepelným únikům v zimě. V neposlední řadě dokážou pohltit hluk ve městě a pomáhají vytvářet i relaxační zónu. Proto BMI Icopal přichází s komplexním řešením pro ploché střechy ve formě střešního systému Icoflor.

Střešní systém Icoflor vytváří tzv. vegetační střechu s extenzivní zelení. Vegetaci tvoří vyvážená směs přizpůsobivých druhů rozchodníků. Rozchodníky jsou extrémně nenáročné, snášejí výfukové plyny, jsou mrazuvzdorné, odolné vůči suchu a větru. Tvoří v krátkém čase celoplošné pokrytí s měnícími se barvami.

Řízky rozchodníků Icoflor se rovnoměrně zasadí do speciálního Icoflor substrátu pro extenzivní vegetační střechy, který je vyrobený z lávových hornin, pemzy, jílových minerálů a organických látek. Pod substrát je potřeba položit Icoflor skleněnou rohož, která vytváří filtrační vrstvu. A dále Icoflor vegetační desku obohacenou o přísady jílových materiálů a startovacího hnojiva pro rostliny. Deska Icoflor slouží jako zásobník vody pro vegetaci a jako filtrační a drenážní vrstva. Proto je její spodní část profilovaná.

Pod střešním systémem Icoflor musí být hydroizolační vrstva odolná proti prorůstání kořenů. Odborníci z BMI Icopal doporučují použít následující skladbu:


  • vrchní pás z SBS modifikovaného asfaltu GRÜNPLAST TOP
  • podkladní samolepící pás POLARTHERM SK PLUS s mikroventilačním THERM systémem
  • pěnový polystyren EPS 200
  • parozábrana ALU-VILLATHERM z SBS modifikovaného asfaltu
  • penetračně adhezní nátěr SIPLAST PRIMER
  • nosná betonová konstrukce

Na toto nabízené spolehlivé řešení lze získat mimořádnou záruku 15 let, která bude poskytnuta společností BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o. zákazníkovi při dodání uceleného střešního systému, tzn. hydroizolace, tepelné izolace, kotevního systému a odvodňovacího systému.

Pro detailnější informace neváhejte kontaktovat technické oddělení či kolegy z obchodního oddělení společnosti BMI, divize plochých střech a hydroizolací, kteří Vám ochotně poradí.

Více informací na icopal.cz.BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.
logo BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.

Společnost BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o. je předním českým výrobcem a dodavatelem střešních krytin, hydroizolací a doplňků pro šikmé a ploché střechy s mnohaletou zkušeností na trhu.