Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Udržitelná výstavba s použitím hydroizolací BMI Icopal a BMI Vedag

Udržitelná výstavba je v posledních letech velmi skloňována a je na ní kladem čím dál větší důraz. Jedním ze způsobů, jak k ní přispět, je snížit negativní dopad lidské činnosti na životní prostředí. V případě hydroizolací od BMI Icopal a BMI Vedag zajistit, aby zůstaly spolehlivé co nejdéle a zároveň aby pomáhaly chránit přírodu kolem nás.

A jak přesně mohou být hydroizolace nápomocny udržitelné výstavbě? BMI přináší hned několik variant, od inovativních materiálů až po komplexní řešení:


Vegetační střechy

Vegetační střechy přinášejí kousek přírody zpět tam, kde zeleň musí ustoupit rozvoji. Jsou uznávány jako náhradní opatření pro zastavěné území mimojiné proto, že snižují efekt tepelného ostrova. V neposlední řadě jsou příjemným estetickým oživením každé budovy.


Hydroizolační asfaltový pás Eco-Activ odstraňující znečištění z ovzduší

Asfaltové pásy Eco-Activ z portfolia značky BMI Icopal aktivně přispívají nejen ke zlepšení kvality ovzduší ale i lidského zdraví. Tento inovativní hydroizolační materiál pro ploché střechy je založen na principu autokatalýzy, která zbavuje okolní prostředí škodlivin.


Střechy odolné proti přehřátí

Střechy odolné proti přehřátí jsou v dnešní době stále důležitější, jelikož snižují energetickou náročnost budov. Neabsorbují tolik tepla jako tmavé střešní materiály, čímž snižují spotřebu energie ze vzduchotechnických jednotek a dále snižují tepelné namáhání střešního systému.


Lehké asfaltové pásy BMI Icopal

Nejnovější inovací německých asfaltových pásů BMI Icopal je výrazné snížení hmotnosti role o 20 % při zachování jejich 100% kvality za použití nového ekologického plniva vyrobeného z expandovaného granulátu z recyklovaného skla.

Maximální kvalita materiálů a dlouhá životnost

Neposledním přispěním k udržitelné výstavbě je nabídka velice kvalitních hydroizolací od BMI Icopal a BMI Vedag pro ploché střechy a spodní stavby na celoevropské úrovni. Použití těchto produktů zaručuje dlouhodobou životnost plášťů. A právě spolehlivost svých produktů BMI dokládá nadstandardními zárukami.

Více informací k jednotlivým řešením nalezneme na icopal.cz/udrzitelnost.


BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.
logo BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.

Společnost BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o. je předním českým výrobcem a dodavatelem střešních krytin, hydroizolací a doplňků pro šikmé a ploché střechy s mnohaletou zkušeností na trhu.