Potřebujete zrychlit práce na stavbě? Použijte Speed výrobky Baumit

Datum: 11.1.2017 01:17  |  Organizace: Baumit, spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Vzhledem ke zvyšujícím se nárokům staveb na úsporu času Baumit vyvinul zušlechtěné výrobky řady Speed, které jsou určené také pro realizaci obkladů a dlažeb.

Baumit, spol. s r.o.
Průmyslová 1841
250 01 Brandýs nad Labem

tel.:800 100 540, 326 900 400
e-mail:
web:www.baumit.cz

Rychlá skladba – realizace se Speed výrobky

Na podkladní beton se aplikuje základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund. Základní nátěr musí vyzrát na nasákavých podkladech min. 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo min. 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých alespoň 12 hodin. Pro spádovou (vyrovnávací) vrstvu lze využít Baumit Baumacol Preciso Speed v tloušťce od 2 do 30 mm nebo potěrový beton Baumit FlexBeton Speed v tloušťce od 15 do 80 mm. Baumit Baumacol Preciso Speed je pochozí a obkladatelné po cca 4 hod. Baumit FlexBeton Speed je pochozí po cca 3 hod. a obkladatelný po cca 48 hod.

Na spádovou (vyrovnávací) vrstvu se aplikuje základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund. Pokud se provádí lepení a vyrovnávací vrstva vytvořená z materiálu Baumit Baumacol Preciso Speed během cca 24 hod., není nutné provádět základní nátěr mezi těmito vrstvami.

Po technologické přestávce je možné lepit obklady a dlažby. Pro realizace rychlé skladby je v systému určena rychletvrdnoucí flexibilní lepicí malta Baumit Baumacol FlexTop Speed. Obklady a dlažby v náročných podmínkách (exteriér, na podlahovém vytápění apod.) nebo velkoformátové obklady je nutné lepit metodou „Buttering-Floating“, tedy nanesením lepidla jak na podklad, tak na obkladový prvek.

Po vyzrání lepicí malty (min. 3 hod.) je možné započít se spárováním. Pro plošné spárování je v systému určena cementová spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge, pro tmelení pružných (dilatačních) spár používáme Baumit Baumacol Polyurethane / Silikon.

Kompletní systém pro realizaci obkladů a dlažeb obsahuje Technologický předpis Baumit Baumacol.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Slavnostní vyhlášení 10. ročníku RIGIPS TROPHY 2018

3.3.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Akce RIGIPS TROPHY se týká zrealizovaných projektů z využitím know-how jednoho z lídrů tzv. suché výstavby, ze sádrokartonových desek a všeho, co má společnost Rigips „pod palcem“.

Abeceda řemeslníka 2018 odstartovala

9.1.2018 | Miroslav Bezouška
Třetí ročník školení Abeceda řemeslníka 2018 má za sebou první zastávku v Plzni. Školení je určeno především řemeslníkům, živnostníkům a pracovníkům stavebních firem. Program je složen z praktických ukázek provádění stavebních prací, řešení detailů, správného použití stavebních výrobků a systémů.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco