Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Zelené střechy a fasády na veletrhu Střechy Praha 2022

Jedním z nosných témat 23. ročníku stavebního veletrhu Střechy Praha 2022 budou zelené střechy a fasády, jejichž obliba neustále roste. Veletrh proběhne v termínu 3.–5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Dovolujeme si zdůraznit slova „na výstavišti“, protože letos proběhl veletrh v důsledku pandemie virtuálně. Chystaný 23. ročník je možné považovat i za první. První pokovidový. Všichni se již těší na plnohodnotnou akci a tradiční svátek všech střechařů. Řada vystavovatelů avizovala představení novinek ve větší míře než kdykoli jindy, což je vynikající zpráva pro odborníky i širokou veřejnost.

Jak náročné technicky i finančně je vybudování zelené střechy? Jaké jsou ověřené zásady pro projektování, realizace a údržbu střešních zahrad? Co je vegetační souvrství? Jaký vliv má typ střechy na výběr rostlin? Jaké jsou podmínky získání dotace na vybudování zelené střechy? Tyto a další dotazy zodpovědí odborníci v poradenských centrech na veletrhu Střechy Praha 2022, a též na stáncích jednotlivých vystavovatelů.
Veletrh vždy reagoval na aktuální situaci v oboru i ve společnosti a nejinak tomu bude i v roce 2022. Zelené střechy disponují mnohými přínosy pro celou společnost – zadržují dešťovou vodu a zpomalují odtok srážek, zabraňují přehřívání a prodlužují tak životnost střechy, ochlazují budovy i jejich okolí, snižují hlučnost, prašnost a pohlcují škodlivé látky z ovzduší, tvoří příjemné prostředí k trávení volného času a celkově zlepšují životní prostředí. Vzniká tak řada nových pravidel a vyhlášek zvýhodňujících budovy se zelenými střechami. Podrobnosti se dozvíte právě na veletrhu Střechy Praha.

Zelené neboli vegetační střechy jsou jedním z témat konference, resp. fóra s názvem „Modrozelená infrastruktura“, které připravujeme ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Kromě zelených střech jsou zvýrazněnými tématy nadcházejícího ročníku veletrhu také zadržování a využití dešťové vody, stínicí technika, fotovoltaika v kombinaci s akumulací energie nebo digitalizace napříč oborem. Uvidíte nové technologie, aplikace a špičkové digitalizované nástroje a nářadí, z nichž většina bude prezentována v rámci Festivalu dřeva a nářadí. Festival s nabitým a atraktivním programem je součástí veletrhu a koná se po celé tři veletržní dny.

Těšíme se na živé setkání s Vámi na výstavišti!

www.strechy-praha.cz


Střechy Praha s.r.o.
logo Střechy Praha s.r.o.

Pořadatel souboru veletrhů - Střechy Praha (materiály a služby pro stavbu a renovaci střech), Solar Praha (obnovitelné zdroje a úspory energií), Řemeslo Praha (řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků) a Festivalu dřeva a nářadí.