Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Plachtové haly – moderní nástupce tradičních staveb

V moderním průmyslu a odvětví skladování se stávají plachtové haly stále častěji nedílnou součástí. Není se čemu divit, jedná se totiž o inovativní řešení pro efektivní využití prostoru a zvýšení flexibility. Oproti tradičním stavbám také nabízí nespočet výhod, a právě na ty se v dnešním článku zaměříme.

Zdroj obrázku: Beekeepx / Shutterstock.com
Zdroj obrázku: Beekeepx / Shutterstock.com

Rychlá výstavba a nízké náklady

Rozhodně jednou z největších výhod, které plachtové haly nabízejí je jejich rychlá instalace. Nečekají zde na nás žádní složité stavební procesy, jak by tomu mohlo být u stálých staveb a ani časově se výstavba rozhodně nedá srovnat. Takže ušetříte nejen spoustu času, ale také výrazně snížíte náklady za materiály a pracovníky.

Přizpůsobivost

Nabízejí nám také obrovskou flexibilitu a schopnost přizpůsobovat se našim potřebám. Můžeme je snadno rozšířit, zmenšit nebo přemístit, a to přesně podle aktuálních požadavků. Tato adaptabilita je klíčová zejména pro průmyslová odvětví, která podléhají častým změnám.

Nízké náklady na údržbu

V porovnání s tradičními stavbami mají plachtové haly často nižší náklady na údržbu. Materiály, ze kterých jsou vyrobeny, jsou často odolné a vyžadují minimální údržbu. To vede k dalším úsporám obzvláště v dlouhodobém horizontu, což určitě stojí minimálně za úvahu.

Jsou energeticky efektivnější

Mohou být navrženy tak, aby byly energeticky efektivní. Vhodně zvolené materiály a možnost využití přirozeného osvětlení snižují potřebu umělého osvětlení ve dne. Kromě toho mohou být také vybaveny izolačními materiály, což snižuje energetické náklady v zimních měsících.

Jak sami můžete vidět, tradiční stálé stavby se nemohou rovnat téměř v žádném bodu. A vše směřuje k tomu, že budoucnost je právě v plachtových halách, které si svou popularitu získaly právem.

Více informací

 
 
Reklama