Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Novým obchodním a marketingovým ředitelem společnosti HELUZ byl jmenován Jiří Weis

Novým obchodním a marketingovým ředitelem společnosti HELUZ byl k 1. květnu jmenován Ing. Jiří Weis. Jedná se o dlouhodobě připravovanou změnu, dosavadní obchodní a marketingový ředitel Petr Stejskal se posouvá do oblasti business development skupiny HELUZ.


„Působení pana Ing. Petra Stejskala bylo od počátku dohodnuto na dobu určitou a jsme velmi rádi, že byl nakonec ochoten přijmout pětileté období, i když původně uvažoval o maximálně třech letech aktivní práce. Díky jeho bohatým zkušenostem se nám podařilo velmi významně posunout fungování společnosti HELUZ, posílit firemní kulturu, stabilizovat obchodní tým, nastavit funkční strategii a překonat těžké období krize ve stavebnictví,“ poděkoval dosavadnímu obchodnímu řediteli Ing. Jan Smola, MBA, ředitel společnosti HELUZ. „Změna tedy byla dlouho připravovaná a my jsme se museli smířit s faktem, že pan Petr Stejskal má právo po své bohaté pracovní kariéře zvolnit tempo a věnovat se svým rozmanitým zálibám. O to více nás těší, že jsme se s ním dohodli na další spolupráci ve vedení společnosti v oblasti business development skupiny HELUZ, takže i nadále pro nás bude přínosem,“ dodal Ing. Jan Smola, MBA, generální ředitel společnosti.

Petr Stejskal se posouvá do oblasti business development


Podle dosavadního obchodního a marketingového ředitele Ing. Petra Stejskala musí výsledky jeho práce posoudit v prvé řadě majitelé, spolupracovníci a obchodní partneři. „Mne osobně tato práce naplňovala, bylo mi umožněno pracovat na pozici, na které jsem v různých společnostech pracoval více jak 30 let, a proto jsem mohl ty dobré zkušenosti z vlastní praxe využít i pro HELUZ a zároveň se vyvarovat chybných kroků. Očekávání v oblasti obchodu a marketingu jsem měl možnost projednat s majitelem i ředitelem společnosti ještě před svým nástupem. O to bylo jednodušší po převzetí pozice pracovat na reorganizaci týmu a zvýšení jeho efektivity. Představy ve vedení společností v této oblasti jsme měli stejné a dostalo se mi proto plné podpory i pro řadu nepopulárních kroků, včetně výměny téměř třetiny týmu během prvního roku,“ rekapituluje Petr Stejskal. Náročnější podle něj bylo splnit další zadání - implementovat do rodinné firmy prvky práce velké společnosti podnikající v mezinárodním měřítku.

Nový obchodní a marketingový ředitel Jiří Weis nastoupil do třetí fáze svého působení ve společnosti

HELUZ

Řízením obchodního a marketingového týmu skupiny HELUZ byl jmenován Ing. Jiří Weis, který po studiích na VÚT v Brně pracoval ve společnosti HELUZ na pozici regionálního manažera a posléze byl pověřen řízením téměř miliardové investice do výstavby nového závodu v Hevlíně. Po jejím úspěšném dokončení přijal výzvu rakouské společnosti a několik let pracoval jako CEO pro výrobce zdicích materiálů na jihu Evropy.


HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
logo HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Zákazníkům nabízí kompletní cihelný systém pro hrubou stavbu.

 
 
Reklama