Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Beton University slaví „kulatiny“

Společnost Českomoravský beton, a.s., člen skupiny HeidelbergCement Group, každoročně pořádá vzdělávací semináře Beton University. Tematicky zaměřené semináře jsou vedeny odborníky a mají za cíl informovat účastníky o novinkách v oblasti betonu a stavebnictví.

Semináře jsou určeny pro širokou odbornou veřejnost a pro všechny, kteří mají zájem dozvědět se nové informace ohledně betonu. Jsou to především architekti, projektanti, stavební dozory, investoři a stavební inženýři. Dveře mají otevřené i pedagogové a studenti. Semináře jsou zároveň zařazené do akreditovaného vzdělávacího programu v projektu celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT a ČKA.

V pořadí již 10. ročník Beton University odstartoval v Českých Budějovicích v Clarion Congress Hotelu seminářem Konstrukce a betony pro jejich zhotovení I. Jedná se o první díl seriálu, který je zaměřen na různé druhy betonu tak, jak je potřebují investoři, projektanti a zhotovitelé. V tomto díle semináře budou podrobněji popsány betony pro tenkostěnné a masivní konstrukce. Na semináři zazněly přednášky na téma druhy betonu, specifikace betonu, výroba betonu a legislativa, vlastnosti betonu zkoušené v laboratoři / na konstrukci, betony a cementy pro masivní konstrukce a betony z nabídky skupiny Českomoravský beton. Téma semináře sklidilo u posluchačů značný úspěch. S tímto seminářem jsme taktéž 21. března v Ostravě jarní pololetí uzavřeli.

Pro posluchače jsme v letošním roce připravili i nové téma s názvem Architektura v betonu zaměřující se na použití pohledových betonů v architektuře. Seminář proběhl v pražském hotelu Artemis a účastníci byli seznámeni s novými předpisy a nástroji pro navrhování nejen pohledových betonů. Součástí semináře byly rovněž přednášky na téma provádění a ošetřování betonu včetně příkladů z praxe. Na semináři vystoupil i prof. Ing. Mgr. akad. arch. Petr Hájek, který získal ocenění Architekt roku 2018.

Děkujeme všem posluchačům, kteří na semináře dorazili, a budeme se na vás těšit opět v listopadu, a to v Hradci Králové, Brně a Plzni. Termíny nových seminářů naleznete na stránkách www.betonuniversity.cz


Beton University
logo Beton University

Dlouhodobý vzdělávací projekt Beton University, který organizuje skupina Českomoravský beton spolu se svými dceřinými společnostmi, se letos uskuteční! Rozhodli jsme se usnadnit vám možnost získat nové a praktické informace z oboru stavebnictví formou ...

 
 
Reklama