Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 šetří místo, zamezuje šíření hluku a tepelně izoluje
Datum: 2.1.2018 02:00 | Organizace: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. | Firemní zprávaNová cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená je určena pro bytové i rodinné domy, ale i administrativní budovy. Tato novinka má oproti jiným klasickým cihelným materiálům řadu technických zdokonalení, lepší akustické a tepelně izolační vlastnosti.
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
U Cihelny 295
373 65 Dolní Bukovsko
Jedná se o cihelný blok, který je složen ze dvou cihelných tvarovek spojených přes minerální vlnu. Je určen pro vyzdívky nenosných stěn. Štíhlejší konstrukce vytváří větší užitný prostor a tím umožní dosáhnout vyšší užitné plochy v rámci bytu.
Developeři tak získají více prodejných metrů užitné plochy. Stavební firmy ocení jednoduchost vlastního zdění stěny na polyuretanovou pěnu, a tím zmenšení přesunu hmot na staveništi. Unikátní konstrukcí cihelného bloku dochází kromě výborné zvukové izolace také k významné redukci přenosu konstrukčního hluku.
VÝHODY HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená
- Lepší akustické (zvukoizolační) vlastnosti – výrazně lepší zvukoizolační komfort oproti dosud používaným a akusticky izolačně vyhovujícím tvarovkám, redukce přenosu konstrukčního hluku.
- Kompatibilita s broušenými bloky HELUZ pro obvodové stěny - je broušená, má stejnou výšku (broušené bloky jsou v současnosti jednoznačně nejrozšířenějším zdicím materiálem).
- Lepší tepelněizolační vlastnosti – o 45 % lepší součinitel tepelné vodivosti a součinitel prostupu tepla podstatně omezí unikání tepla z vytápěného bytu k „šetřícímu sousedovi“ a do chladnějších prostor (chodby a schodiště).
- Menší plošná hmotnost – o 19 % menší zatížení stavby v porovnání s AKU 25 MK jednoduchá realizace zdění na PU pěnu, menší hmotnost bloku, menší přesun hmot.
- Úspora místa - o 14 % tenčí tvarovka; 24/28 cm (tl. zdi s omítkami.)
- Technické parametry tvarovky - ji zařazují na absolutní špičku ve své třídě použití (akustické bloky, akustické příčky).
Více informací na stránkách HELUZ.
Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Vlastnosti vybraných českých pískovců
16.4.2018 | Ing. Monika Čáchová, Ph.D., Ing. Dana Koňáková, Ing. Jan Kočí, Ph.D., doc. Ing. Eva Vejmelková, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra materiálového inženýrství a chemieČlánek se zabývá několika typy pískovců z funkčních českých lomů. Cílem výzkumu bylo zjistit vlastnosti a porovnat vybrané české pískovce. Z těchto prezentovaných výsledných parametrů, lze přispět k vhodnějšímu výběru pískovce dle potřebné funkčnosti či umístění v konstrukci.

Využití ultrazvukové impulsové metody pro zjišťování pevnosti v tlaku různých druhů cihel
9.4.2018 | doc. Ing. Jiří Brožovský, CSc., VUT FAST v Brně, Ústav technologie stavebních hmot a dílců, AdMaSV textu se ověřuje možnost měření ultrazvukovou impulsovou metodou pro zjišťování pevností v tlaku betonových a vápenopískových cihel. Důležité jsou přesně definované podmínky měření pro zajištění reprodukovatelnosti výsledků měření. Pro zkoušení cihel pálených je ultrazvuková impulsová metoda využitelná v případě, že cihelný střep obsahuje minimum defektů.

Potenciál nanomateriálů ve stavebnictví
8.4.2018 | Ing. Mgr. Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČRV materiálových technologiích se člověku podařilo sestoupit až na úroveň molekul a atomů, kde je možné vytvářet zcela nové vlastnosti i typy materiálů. Získáním kontroly nad hmotou v nanoměřítku totiž bereme do hry jiné fyzikální zákony než ty, které ovládají viditelný svět.
diskuse: 1 příspěvek, 09.04.2018 09:49

Ultrazvuk jako možný nástroj inspekce ocelových prvků stavebních konstrukcí
26.3.2018 | Ing. Jaromír Láník, Ph.D., Ing. Tereza Komárková, Ústav stavebního zkušebnictví, Fakulta stavební, Vysoké učení technické v BrněV oblasti diagnostiky stavebních konstrukcí se používají nedestruktivní a destruktivní metody hodnocení vybraných vlastností stavebních hmot. Rovněž jsou posuzovány konstrukční prvky, ale i vybrané části. Ultrazvuková metoda, která patří k metodám nedestruktivního testování, se používá již řadu let pro diagnostiku betonových a ocelových konstrukcí. Článek představuje možnosti provádění kontrol vybraných prvků ocelových konstrukcí.

Alternativní živcové tavivo pro keramickou technologii
26.3.2018 | doc. Ing. Radomír Sokolář, Ph.D., VUT FAST Brno, Ústav technologie stavebních hmot a dílců,Tavitelnost živců závisí na mnoha aspektech jako je jemnost mletí, rychlost zahřívání a v neposlední řadě na obsahu alkalických oxidů, neboť ty přímo podmiňují tavící účinek. V textu porovnáváme vlastnosti dvou vzorků živců velmi blízké granulometrie, obdobného mineralogického i chemického složení, ovšem s výrazně odlišným obsahem Fe2O3. Srovnávací test prokázal vyšší slinovací aktivitu živce (odprašku) pracovně označeného jako Casial (Ž73KNa125), který je odsáván při odprašování suchého procesu mletí draselných živců v Halámkách.
Témata 2018
Doporučené články
Obytné místnosti a podlahová plocha v prostorách se šikmými stropy
Porovnání pevnostní třídy prostého betonu a vláknobetonu
Ocel pro stavební ocelové konstrukce
Normy pro navrhování ocelových konstrukcí
Příklady výpočtu podle Eurokódu 5 (I.)
Prvotřídní architektura z betonu na programu Beton University
Je nutné zateplovat sokl nepodsklepených budov?
Srovnávací zkoušky chování HPC a běžných betonů při zatížení povětrnostními vlivy