Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vizovická KOMA v areálu využije pavilon, který vyrobila pro Expo

Vizovický výrobce modulárních systémů KOMA Modular do svého areálu zabudovává pavilon, který vyrobil pro světovou výstavu Expo 2015 v Miláně. Firma jej bude využívat jako administrativní budovu pro asi 45 lidí.Stavební práce na pavilonu začaly v září, nyní se dělá hrubá stavba, skelet objektu. „V příštím týdnu se bude oplášťovat, pak se bude dělat v interiéru," uvedl marketingový ředitel firmy Martin Hart. Hotovo by mělo být příští rok, pavilon by se měl otevírat prvního května. Ještě před začátkem stavby bylo nutné v místě zbourat starou administrativní budovu, postaven byl nový vjezd do areálu.

Pavilon bude sloužit jako trvalá stavba, proto byly podle Harta někde zvoleny jiné technologie než na Expu, například u výtahové šachty a schodiště. „Dispozici druhého a třetího podlaží budeme měnit na užívání administrativní budovy. V přízemí bude recepce a výstava o historii Expa za dob Československa. Celá střecha bude zelená," uvedl Hart. Podle něj nebude pavilon zvenčí výrazně odlišný od toho, který stál v Itálii. „Tam to bylo jako výstavní sály, takže když tam budeme mít kanceláře, budou tam okna. Opláštění bude industriální, žebrování zůstane zachováno," uvedl ředitel.

Firma objekt bude nazývat Centrem modulární architektury, návštěvníci uvidí, jaké jsou možnosti tohoto druhu výstavby. „Mezi pavilonem a jídelnou se vytvoří prostor, kde bude amfiteátr, tam chceme pořádat různé akce, i vzdělávací z hlediska modulární výstavby," řekl Hart. Firma počítá s exkurzemi, již na podzim by měl být pavilon začleněn do programu dnů architektury a uskuteční se tam komentované prohlídky.

KOMA původně chtěla ve svém areálu stavět novou administrativní budovu. „To, že pavilon měl takový úspěch na Expu a získal bronzovou medaili za architekturu, tak jsme si řekli, že budeme mít zrovna i administrativní budovu s příběhem, proto jsme si pavilon ponechali," uvedl Hart.

KOMA je popularizátor a propagátor modulární výstavby v Česku a na Slovensku. Za 25 let fungování firmy na trhu vybudovala kapacity, které se rovnají městu pro sedmdesát tisíc obyvatel. KOMA MODULAR je exportní firma, vyváží 85 procent své produkce. Firma dodává modulární stavby do Německa, Rakouska, Švýcarska, Nizozemí, Belgie, severských států a v posledních letech i do Francie. Firma dodala nejdále na východ moduly do Austrálie, na západ do Mexika, na jih do Jihoafrické republiky a na sever do Grónska. KOMA dodává modulární objekty, které řeší nedostatek kapacit ve školství, nebo objekty k podnikání, prodejny, kanceláře, sídla firem.

KOMA MODULAR s.r.o.
logo KOMA MODULAR s.r.o.

Pomůžeme Vám vybudovat rychle, cenově výhodně a kvalitně kanceláře, prodejny, ubytovny, hotely, restaurace, školy, mateřské školky, bytové domy, komunální výstavbu, šatny, domovy důchodců, studentské koleje apod. Stavíme systémem prostorové modulace, která ...

 
 
Reklama