Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

21. ročník soutěže Rozpočtujeme s Callidou byl úspěšný

Ve dnech 6. a 7. 4. 2016 se konal již 21. ročník soutěže Rozpočtujeme s Callidou, která se tradičně konala na ČVUT Stavební v Praze Dejvicích.

Ve středu 6. 4. se utkali studenti středních škol z celé České republiky. Ti měli za úkol sestavit stavební rozpočet na vybrané části skutečně realizovaného bytového domu v Praze. Počítali výměry monolitického stropu nad prvním podlažím z vodonepropustného betonu PERMACRETE a plochy obvodového a vnitřního zdiva z vápenopískových cihel VAPIS na tenkovrstvou maltu. Dalším úkolem byla záměna nosného materiálu za aktuální výrobky z portálu SCI-Data.cz. Součástí zadání bylo spočítat výměry podkladních vrstev podlah místností a zkalkulovat ceny zateplení fasády systémem ETICS z materiálů BAUMIT TWINNER a NanoporTop. V silné konkurenci si nejlépe vedla SPŠ z Českých Budějovic. Na druhém místě se umístila SŠ stavební z Jihlavy a bronzovou medaili si odvezli studenti SPŠ stavební z Opavy.

Ve čtvrtek 7. 4. přišli na řadu vysokoškolští studenti z pražské ČVUT a VUT Brno s obtížnějším zadáním, který vycházel rovněž ze stejného bytového domu. Studenti kalkulovali část konstrukce bílé vany z vodonepropustného betonu PERMACRETE, vypracovávali výkaz výměr a rozpočet vnitřní výtahové šachty z tvárnic ztraceného bednění včetně výplně z betonu SYSTEMCRETE. Následně vypracovali rozpočet na zděné konstrukce v osmém podlaží na vnitřní zdivo, příčky a překlady z materiálů společnosti VAPIS stavební hmoty. Na závěr sestavili rozpočet na zateplení fasády systémem ETICS z materiálů BAUMIT TWINNER a omítky BAUMIT NanoporTop. V této kategorii obsadil první místo student z VUT Brno. Další dvě medailová umístění patřila ČVUT Praha.

Více informací o 21. ročníku soutěže Rozpočtujeme s Callidou.

Callida, s.r.o.
logo Callida, s.r.o.

Určujeme tempo a směr v oblasti řízení projektů, jejich přípravy a controllingu. Poskytujeme produkty a služby pro každou fázi životního cyklu stavebních zakázek. Na českém trhu působíme úspěšně více než 25 let. Vyvíjíme, dodáváme a implementujeme systémy ...

 
 
Reklama