Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Válcovaný beton – novinka od CEMEXU

Pokládka vozovek a zpevněných ploch z válcovaného betonu je jednoduchá, rychlá a cenově výhodná. Stavební proces je zjednodušený, protože výztuž nebo kotvící trny nejsou potřeba.

Válcovaný beton (RCC) je vysoce pevný beton, se zavlhlou konzistencí, který je pokládán běžným nebo vysoce hutnícím asfaltovým finišerem a finálně zhutněn silničními válci. Je dokonalým skloubením pevnosti, trvanlivosti a světelné odrazivosti. Realizace nevyžaduje ani bednění nebo jiné rozsáhlé stavební práce. V porovnání s tradiční konstrukcí vozovky lze dosáhnout významných úspor.

Široké možnosti použití

Válcovaný beton je ideální pro vozovky a další vysoce zátěžové plochy, kde pevnost a odolnost hraje klíčovou roli. Další využití nachází válcovaný beton v kompozitních vozovkách, kde slouží jako podkladní základ pro asfaltovou vrstvu.

Podívejte se, jak probíhá pokládka válcovaného betonu

CEMEX Czech Republic, s.r.o.
logo CEMEX Czech Republic, s.r.o.

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu ...

 
 
Reklama