Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEM

Společnost KRONOSPAN se stala stříbrným partnerem akce „Dřevěná stavba roku 2011“ pořádané Nadací dřevo pro život, jejíž finále proběhlo na veletrhu Dřevostavby 2012 v Praze Holešovicích.

Počet dřevostaveb rok od roku roste. Za zvyšujícím se zájmem stavebníků přitom stojí jak nárůst projektů tohoto typu staveb, stoupající počet zkušených realizačních firem i nové technologie, které umožní realizaci dřevostavby zjednodušit a zlevnit. Skutečnost, že dřevostavba umožňuje opravdu široké architektonické možnosti, ukázala například soutěž „Dřevěná stavba roku 2011“. Finále akce, jež pořádá Nadace dřevo pro život, proběhlo v závěru února na 7. ročníku mezinárodního veletrhu Dřevostavby 2012 v Praze Holešovicích. Stříbrným partnerem akce se stala i společnost KRONOSPAN, – jeden z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných materiálů na bázi dřeva v Evropě.

„Jsme rádi, že si lidé i prostřednictvím podobných soutěží uvědomí, jak široké možnosti jim dává dřevo. Dřevostavba totiž nabízí jak skvělé užitné vlastnosti, tak stavebníky neomezuje ani z hlediska designu,“ komentuje partnerství firmy KRONOSPAN na akci její jednatelka ing. Sylva Krechlerová. Jak dodává, plusem je i skutečnost, že dřevo je obnovitelnou surovinou a stavby z něj nepředstavují zátěž pro životní prostředí.

Soutěž „Dřevěná stavba roku 2011“, která probíhá pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky, volně navazuje na úspěšnou architektonickou soutěž „Dřevěný dům.“ „Soutěž jsme se rozhodli pozměnit a rozšířit, abychom ukázali i další možnosti, které dřevo dává,“ říká Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

V letošním první ročníku se tak mohly do soutěže hlásit práce hned v 6 kategoriích:

  1. Dřevěné hřiště - realizované obecní nebo městské hřiště
  2. Dřevěná konstrukce - návrh, studie dřevěné konstrukce
  3. Dřevěná konstrukce - realizovaná dřevěná konstrukce
  4. Moderní dřevostavba - návrh, studie domu
  5. Moderní dřevostavba - realizovaný dům
  6. Roubený dům - realizovaná roubená nebo srubová stavba

O tom, že dřevo a výrobky z něj umožňují opravdu široké možnosti, se lze přesvědčit na www.drevenastavbaroku.eu, kde se prezentují všechny do soutěže přihlášené návrhy i realizace. Více informací lze také získat na www.kronospan.cz.

Mateřská škola Skalníkova v Mariánských lázních je postavena formou sendvičové dřevěné konstrukce využívající OSB desky KRONOSPAN
KRONOSPAN
logo KRONOSPAN

Společnost KRONOSPAN navázala na tradici jihlavských dřevařských závodů. V současnosti se jedná o jednoho z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných materiálů na bázi dřeva ve světě. Firma se specializuje na výrobu dřevotřískových desek, které ...

 
 
Reklama