Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Lacobel a Matelac 2020: nová paleta lakovaných skel AGC ukazuje cestu budoucího vývoje

Povzbuzena úspěchem, který zaznamenala s lakovanými skly pro interiérové nábytkářské aplikace, uvádí nyní AGC Glass Europe na trh dvojí škálu skel s názvem Lacobel a Matelac 2020. Tato rozšířená škála nyní nabízí stejný počet odstínů v matném i lesklém provedení. Nabízená rozšířená paleta barev zavádí standard pro nadcházející léta.

Vyvážená škála

Pro výrobu skel Lacobel a Matelac se používá floatové sklo, rozdíl spočívá v tom, že Lacobel je sklo na jedné straně opatřené lakem, zatímco Matelac má na jedné straně lak a druhá strana je matovaná kyselinou. Dohromady nabízejí nekonečně rozmanité designové možnosti. Zmíněná dvojí škála s názvem Lacobel a Matelac 2020 obsahuje 20 módních odstínů v každém z obou provedení. Tato skla jsou předurčena k tomu, aby udávala směr minimálně do roku 2020, rozšiřují tvůrčí možnosti tím, že dovolují střídání matných a lesklých efektů a nabízejí kombinace, které jsou někdy tón v tónu (14 stejných odstínů) nebo jindy ve vzájemném kontrastu.

Škála 2020 byla navržena výhradně pro interiérové aplikace (na rozdíl od tepelně tvrzených skel Lacobel T a Matelac T) a propůjčí jak nábytku, tak i obkladu stěn sofistikovaný nádech.

 
Ghelamco arena
Ghelamco arena
Restaurant Lacobel Matelac 2020
Restaurant Lacobel Matelac 2020

Tři linie, které splní veškeré požadavky

Skla jsou k dispozici ve třech liniích – Classics, Trendies a Exclusives – Lacobel a Matelac lze úspěšně kombinovat s nejrůznějšími materiály jako je dřevo, kámen nebo kov. Linie Classics obsahuje nadčasové barvy, například White Soft a Black Classic. Linie Trendies zase představuje přírodní tóny, které jsou nyní módní, včetně odstínů typu Green Soft, Green Sage a Red Terracotta. A nakonec linie Exclusives tvořená stříbřitými, metalickými nebo jemně třpytivými barevnými odstíny, které nabízí výhradně AGC. Nejnovějším přírůstkem této linie jsou Lacobel Copper Metal a Lacobel Brown Starlight, které perfektně doplňuje Matelac Brown Walnut.

MyColour by Lacobel & Matelac*

AGC nabízí rovněž exkluzivní službu – „MyColour by Lacobel and Matelac“ – ta umožňuje architektům, designérům a výrobcům nábytku získat individuální barevné odstíny na objednávku v objemu minimálně 200 m2. Mohou tak vytvářet obklady stěn nebo nábytek jedinečného barevného odstínu, který se perfektně hodí pro jejich koncepci nebo určitou značku.

* Není k dispozici pro transparentní nebo metalické barvy.Barva na míru


Jak napovídá už samotný název, MyColour by Lacobel/Matelac poskytuje zákazníkům tvůrčí svobodu tím, že si sami mohou zvolit a navrhnout vlastní barevný odstín. Tato služba umožňuje zhotovit barvu na míru v závislosti na individuálních požadavcích na design nebo vyjádření podnikové identity. Díky tomuto speciálnímu nástroji si nyní můžete objednat sklo Lacobel/Matelac v barvě, kterou si vyberete.

Výhody

  • Služba založená na požadavcích zákazníka.
  • Je k dispozici také pro provedení SAFE (+).

Krátké dodací lhůty

  • jeden týden pro zaslání výchozího testovacího vzorku
  • čtyři týdny pro vyřízení objednávky

Jak objednávat

Kontaktujte svého obchodního zástupce AGC. Požadovanou barvu lze zadat dvěma způsoby:

  • Dle kódu barvy RAL nebo Pantone (pokud ji znáte).
  • Můžete předat vzorek (kousek látky, papíru nebo jiného podkladu) zástupci AGC, který zajistí výrobu vzorku lakovaného skla v barvě, kterou si přejete použít. Pokud je testovací vzorek v souladu s vašimi požadavky, bude zadáno jako objednávka s uvedením referenčního označení laku.

Navštivte naše internetové stránky: www.agc-glass.eu (stránky společnosti) nebo www.yourglass.com (produkty pro stavebnictví a interiérový design).

Lacobel 20-20 – colour range
Lacobel 20-20 – colour range
Matelac 20-20 – colour range
Matelac 20-20 – colour range


AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
logo AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Firma je součástí nadnárodního koncernu AGC Group a je největším výrobcem plochého skla ve střední a východní Evropě. Vyrábí ploché sklo zejména pro stavebnictví (exteriérové zasklení a interierové dekorace), automobilový průmysl a další odvětví (doprava, ...