Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Baumit získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Společnost Baumit, přední výrobce stavebních materiálů, získala prestižní oborové ocenění v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020.


2.) Ocenění za Baumit, spol. s r.o. převzal Ing. Martin Omelka (uprostřed) z rukou Ing. Jiřího Nouzy, prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví (vlevo) a Ing. Petra Serafína, ředitele odboru stavebnictví a stavebních hmot ministerstva průmyslu a obchodu ČR (vpravo).

Slavnostní vyhlášení 14. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin proběhlo dne 4. listopadu 2021 v prostorách nadace ABF. Soutěž je každoročně vyhlašována Ministerstvem průmyslu a obchodu společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví a umožňuje účast všem výrobcům stavebních hmot a materiálů působících na území České republiky. Společnost Baumit získala vítězné ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020 v kategorii do 350 zaměstnanců.

Hlavním posláním soutěže je prezentovat výrobu stavebních hmot a materiálů a ukázat odborné i laické veřejnosti, že výroba stavebnin je ohleduplná k životnímu prostředí, šetrná, a přitom moderní a energeticky úsporná a přináší na trh nové, esteticky i technicky dokonalejší výrobky.

Přihlášené výrobní závody a provozy průmyslu stavebních hmot byly posuzovány zejména podle následujících kritérií:

  • dosahovaná kvalita výroby
  • energetická náročnost výroby
  • ekonomická úspěšnost, pozice na trhu
  • zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství
  • investiční činnost do výrobního zařízení v posledních třech letech
  • dosažená produktivita a zaměstnanost
  • moderní inovované výrobky a technologie pro stavby

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin probíhala dvoukolově, a to ve dvou kategoriích podle velikosti přihlášených firem. Nejprve zvolila hodnotitelská porota v každé kategorii deset firem do užšího výběru. Z něj byl poté v rámci slavnostního večera, moderovaném Ing. Lukášem Peřkou z Výzkumného ústavu maltovin Praha s.r.o., vyhlášen celkový vítěz kategorie.

Více informací


Baumit, spol. s r.o.
logo Baumit, spol. s r.o.

Zateplení fasád, zateplovací systémy / omítkové systémy - strojní omítky, sádrové omítky a stěrky, sanační omítky, omítkový systém pro zdravé bydlení / probarvené fasádní omítky a barvy, kreativní omítky / lité podlahy a samonivelační stěrky / program pro ...

 
 
Reklama