Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Brick Award 2022: 10. ročník mezinárodní architektonické soutěže cihlových staveb byl zahájen

Společnost Wienerberger AG, největší světový výrobce cihel, tradičně pořádá každé 2 roky soutěž Brick Award, jejíž jubilejní 10. ročník byl právě zahájen. Do aktuálního ročníku Brick Award 2022 lze právě nyní přihlásit výjimečné cihlové stavby z celého světa.


Administrative Building Textilverband, architekt: behet bondzio lin architekten GmbH & Co KG, Germany, foto: Thomas Wrede

Zapojit se mohou také čeští architekti či odborná veřejnost, a to elektronicky prostřednictvím webové stránky. Pro vítězné projekty jsou připraveny zajímavé finanční odměny v každé kategorii. Cihelné stavby je možné přihlašovat až do 8. dubna 2021 včetně.

Soutěž Brick Award se poprvé uskutečnila v roce 2004 a je prestižní architektonickou soutěží, která oceňuje vynikající příklady moderní a inovativní architektury cihlových staveb. Společnost Wienerberger tímto vyzývá k podávání přihlášek pro jubilejní 10. ročník Brick Award 2022. V posledním ročníku Brick Award 2020 se soutěž těšila mimořádnému zájmu, celkem se přihlásilo 644 projektů z 55 zemí.

Ocenění Brick Award je spojeno i v tomto ročníku s finanční odměnou ve výši 7 000 EUR pro vítěze hlavní ceny a 5 000 EUR pro každého z vítězů jednotlivých kategorií.

Po uzavření přihlášek nominuje odborná porota složená ze světových expertů na architekturu 50 nejlepších projektů, které budou zveřejněny během podzimu 2021. O vítězích v 5 kategoriích včetně hlavní ceny rozhodne odborná porota složená ze světových expertů na architekturu koncem jara 2022. Poté proběhne oficiální předávání cen ve Vídni.


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Vyrábíme a prodáváme cihelné bloky POROTHERM pro vnější a vnitřní zdivo včetně broušených cihel Profi, impregnované cihelné broušené bloky s minerální izolací POROTHERM TS Profi, keramobetonové překlady, keramické polomontované stropy, malty, omítky, dále ...

 
 
Reklama