Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Dvě ocenění pro Wienerberger: nejlepší výrobce stavebnin 2019 a bronzová známka kvality

Letošní podzim přinesl společnosti Wienerberger další potvrzení kvality sortimentu, a to v podobě hned dvou ocenění od odborníků z oblasti stavebnictví a architektury.

Prvním je vítězství v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019 a druhým bronzová Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavebnictví a architekturu 2020.

Nejlepší výrobce stavebnin roku

Tato soutěž má ve stavebním sektoru svoje pevné místo. Už tradičně ji vyhlašuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Je určena společnostem z oblasti výroby stavebních materiálů působícím v ČR, mezi kterými se Wienerberger řadí k lídrům. Právě letos probíhal 13. ročník a hodnotil výsledky firem z roku 2019. “Konkurence ve dvou kategoriích – do 350 zaměstnanců a nad 350 zaměstnanců – byla silná a tím více si společnost Wienerberger váží 1. místa mezi firmami s více než 350 zaměstnanci,“ uvádí Robert Krestýn, ředitel Business development and Marketing, Wienerberger s.r.o.

Výběr vítězů svěřili organizátoři do rukou pětičlenné kvalifikované poroty v čele s předsedou Pavlem Malinským (MPO ČR). Porota hodnotila podle několika přísných kritérií: dosahované kvality, ekonomické úspěšnosti, pozice na trhu, energetické náročnosti výroby, zlepšování životního prostředí, nakládání s odpadem, zavádění systémů řízení kvality výroby, investic do výrobních zařízení v posledních třech letech, produktivity a zaměstnanosti.

Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2020

Bronzová známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu je druhým oceněním kvality výrobků z dílny Wienerberger v krátké době za sebou. Cihla pro vícepodlažní domy Porotherm 44TB Profi získala toto ocenění dne 15. 10. 2020. Broušené cihly Porotherm 44TB Profi jsou další z inovativních cihelných bloků společnosti Wienerberger. Jejich přínos pro vícepodlažní budovy spočívá zejména ve vysoké pevnosti v tlaku 10 N/mm2 (P10). Otvory v těchto cihlách jsou vyplněny hydrofobizovanou minerální vatou, díky čemuž dosahují pro jednovrstvové obvodové zdivo včetně omítek součinitel prostupu tepla U = 0,17 W/(m2.K).

Samotný fakt, že známky kvality se udělovaly už podvanácté, vypovídá o jejich významu. Předávání cen organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci svého nadačního programu Česká stavební akademie ve spolupráci s několika dalšími institucemi.


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Vyrábíme a prodáváme cihelné bloky POROTHERM pro vnější a vnitřní zdivo včetně broušených cihel Profi, impregnované cihelné broušené bloky s minerální izolací POROTHERM TS Profi, keramobetonové překlady, keramické polomontované stropy, malty, omítky, dále ...

 
 
Reklama