Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dubnový veletrh SEEBBE nabídne inspiraci ve stavebnictví

Datum: 18.3.2019 02:03  |  Organizace: Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade  |  Firemní zpráva

Veletrh SEEBBE je událostí na poli stavebních materiálů, klimatizace, sanitárního zařízení, truhlářské výroby či střešních krytin. CzechTrade připravuje pro české vystavovatele společnou účast.

Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade
Dittrichova 1968/21
128 01 Praha 2

tel.:800 133 331, 224 907 576 - Klientské centrum pro export
e-mail:
web:www.czechtrade.cz


Srbské stavebnictví prožívá nebývalý rozmach. Podle Srbského statistického úřadu v první polovině roku 2018 vzrostla hodnota provedených stavebních prací meziročně o 28 % a o 14 % přibylo vydaných stavebních povolení.

Více než tři čtvrtiny stavebních povolení byly vydány na stavbu budov. Očekává se, že v nadcházejících měsících bude pozitivní trend pokračovat, a to s ohledem na rozsáhlé projekty v infrastruktuře, které jsou nyní realizovány, i ty, jejichž realizace je plánována na příští období (např. bytová výstavba pro členy bezpečnostních sil).

Srbskému stavebnictví nahrává také zákon o plánování a výstavbě, který vstoupil v platnost 1. března 2015. Zkrátil dobu potřebnou pro vydání stavebního povolení na 30 dní z dřívějších neuvěřitelných 279 dní. Žadatel vše potřebné nově vyřídí na jednom místě a stát na sebe převzal sběr dokumentace a různých potvrzení.

Na mezinárodním stavebním veletrhu SEEBBE, který je největší stavebně zaměřenou akcí v celém regionu bývalé Jugoslávie, připravuje agentura CzechTrade společnou českou expozici. Vystavovatelům zajišťuje služby, jako oslovení potenciálních partnerů s cílem podchytit zájem o setkání, osobní asistenci během veletrhu nebo aktivní účast při jednáních.

Stavebního veletrhu SEEBBE se loni zúčastnilo kolem 600 vystavovatelů s výrobky z 25 zemí na více než 19 000 m2 výstavní plochy. Letos se veletrh koná ve dnech 17.-20. dubna v Bělehradu. Zájemci o firemní prezentaci najdou více informací v Kalendáři akcí na webu CzechTrade.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

EET pro řemeslníky nabírá zpoždění

19.4. 2:46   Od června 2019 měli své tržby elektronicky evidovat také řemeslníci. Zatím se tak ale nestalo. více >>>

Nové administrativní centrum Lesů České republiky

17.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Návrh brněnského architektonického studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers zvítězil v druhém kole mezinárodní architektonické soutěže na nové administrativní centrum Lesů ČR v Hradci Králové.
ilustrační obrázek © photo 5000 - Fotolia.com

Nová pravidla podpory pro sociální a dostupné byty, vláda rozdělí miliardu

16.4.2019 | ČTK, redakce
Obce budou moci za dotace a úvěry od státu budovat sociální byty. Pro letošní rok vláda připravila pro program jednu miliardu korun, z toho na sociální byty 650 milionů korun a na úvěry 350 milionů korun. Návrh nařízení s pravidly pro získání peněz na pořízení bytů včera schválila vláda.
diskuse: 1 příspěvek, 16.04.2019 08:35

Bronzoví predátoři ladně proplouvají Brnem

10.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Nad pódiem s označením Galerie Šilingrák plují nerušeně nádherní žraloci od sochaře Michala Gabriela. Výstava je součástí cyklu „Země – voda – vzduch“, a opět plní své poslání, oživit veřejný prostor v Brně. Kvinteto nádherných bronzových paryb dělá radost Brňanům i přespolním.

Skupině innogy se vloni na českém trhu dařilo

4.4. 7:26   Tržby v roce 2018 ve výši 42,5 mld. Kč, zisk po zdanění 9 mld. Kč. Celkové dodávky 27,2 TWh zemního plynu a 2,7 TWh elektrické energie. Investice skupiny vloni přesáhly 4,6 mld. Kč více >>>

Témata 2019

Aktuálně

11. ročník soutěže E.ON Energy Globe
Oceňujeme ty nejzajímavější projekty a nápady v oblasti ekologie, inovací a energetických úspor z celé České republiky.
Přihlaste svůj projekt do soutěže zdarma i vy!
Registrace probíhá do 30. 4. 2019.
Přihlaste svůj projekt
technická podpora výrobců

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI