Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Milán bude po dobu čtyř dnů v centru pozornosti stavebních firem a architektů

Datum: 18.12.2018 02:34  |  Organizace: Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade  |  Firemní zpráva

Veletrh MADEexpo je mezinárodní událostí na poli stavebních technologií, systémů, materiálů, strojů, architektury i interiérového designu. CzechTrade připravuje pro české vystavovatele společnou účast.

Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade
Dittrichova 1968/21
128 01 Praha 2

tel.:800 133 331, 224 907 576 - Klientské centrum pro export
e-mail:
web:www.czechtrade.cz
Milán bude po dobu čtyř dnů v centru pozornosti stavebních firem a architektů

Italský trh s obytnými nemovitostmi v roce 2017 meziročně vzrostl o 4,9 % a trend pokračuje i letos. Bylo zrekonstruováno na 540 tisíc domů. Po více než desetiletém poklesu dochází k obratu a oživení nejen stavby nových bytů, ale i nebytových prostor.

Hlavními hnacími silami růstu jsou především rozvoj měst na severu Itálie či pobídky pro energetickou účinnost a obnovu měst. Roste také výstavba obytných a komerčních staveb, které jsou odolné proti zemětřesení. Po tragickém pádu mostu Morandi v Janově vláda zvažuje velké investice do revitalizace dopravních staveb. Dále letos Ministerstvo infrastruktury přidělilo krajským úřadům 321 milionů euro na rekonstrukci a obnovu veřejných budov.

Agentura CzechTrade zařadila stavební veletrh MADEexpo 2019 mezi podporované akce, na kterých bude zajištěna společná expozice českých firem. Účastníci mohou také využít služeb, jako oslovení italských obchodních partnerů s cílem podchytit zájem o setkání, osobní asistenci během veletrhu apod.

MADEexpo je nejvýznamnějším stavebním veletrhem na Apeninském poloostrovu a mezi odbornou veřejností má pevné postavení. Ve čtyřech specializovaných salonech se představí více než 1400 vystavovatelů. Veletrh se koná ve dnech 13.-16. března 2019 v Miláně. Zájemci o firemní prezentaci najdou více informací v Kalendáři akcí na webu agentury CzechTrade.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Řešení vnitrobloku ulice Francouzská

24.1.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Revitalizace rozsáhlého území uvnitř bloku vymezeného ulicemi Francouzskou, Hvězdovou, Bratislavskou a Starou, o rozloze přibližně 9 000 m2, je jedním z nezbytných kroků pro oživení jedné z nejproblematičtějších lokalit města Brna.
Václav Matyáš vedl SPS od roku 2004

Nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR

13.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy SPS
Novým prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR se stal bývalý pražský zastupitel a náměstek primátora Jiří Nouza a v komentáři stavebnictví za listopad 2018 uvedl dobré zprávy.
Dotace na Komunitní dům seniorů, Ilustrační foto, zdroj ESTAV

Žádosti o národní dotace lze stále podávat

13.1. 2:19   Dotace na brownfieldy, vyloučené lokality, veřejné služby, místní komunikace a infrastrukturu, ale i na bezbariérové obce a byty. více >>>

Bezplatný přístup k ČSN o elektronické fakturaci

13.1. 1:37   MMR bezplatným on-line přístupem k technické normě ČSN EN 16931-1:2017 zajistilo řádné a včasné naplnění evropské směrnice o elektronické fakturaci. více >>>

Kvartálna analýza slovenského stavebníctva Q4/2018

12.1. 2:54   Štúdia prináša najnovšie informácie o tom, ako sa bude slovenské stavebníctvo ďalej vyvíjať v roku 2019 a 2020. více >>> (CEEC Research s.r.o.)