Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Milán bude po dobu čtyř dnů v centru pozornosti stavebních firem a architektů

Datum: 18.12.2018 02:34  |  Organizace: Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade  |  Firemní zpráva

Veletrh MADEexpo je mezinárodní událostí na poli stavebních technologií, systémů, materiálů, strojů, architektury i interiérového designu. CzechTrade připravuje pro české vystavovatele společnou účast.

Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade
Dittrichova 1968/21
128 01 Praha 2

tel.:800 133 331, 224 907 576 - Klientské centrum pro export
e-mail:
web:www.czechtrade.cz
Milán bude po dobu čtyř dnů v centru pozornosti stavebních firem a architektů

Italský trh s obytnými nemovitostmi v roce 2017 meziročně vzrostl o 4,9 % a trend pokračuje i letos. Bylo zrekonstruováno na 540 tisíc domů. Po více než desetiletém poklesu dochází k obratu a oživení nejen stavby nových bytů, ale i nebytových prostor.

Hlavními hnacími silami růstu jsou především rozvoj měst na severu Itálie či pobídky pro energetickou účinnost a obnovu měst. Roste také výstavba obytných a komerčních staveb, které jsou odolné proti zemětřesení. Po tragickém pádu mostu Morandi v Janově vláda zvažuje velké investice do revitalizace dopravních staveb. Dále letos Ministerstvo infrastruktury přidělilo krajským úřadům 321 milionů euro na rekonstrukci a obnovu veřejných budov.

Agentura CzechTrade zařadila stavební veletrh MADEexpo 2019 mezi podporované akce, na kterých bude zajištěna společná expozice českých firem. Účastníci mohou také využít služeb, jako oslovení italských obchodních partnerů s cílem podchytit zájem o setkání, osobní asistenci během veletrhu apod.

MADEexpo je nejvýznamnějším stavebním veletrhem na Apeninském poloostrovu a mezi odbornou veřejností má pevné postavení. Ve čtyřech specializovaných salonech se představí více než 1400 vystavovatelů. Veletrh se koná ve dnech 13.-16. března 2019 v Miláně. Zájemci o firemní prezentaci najdou více informací v Kalendáři akcí na webu agentury CzechTrade.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Soutěž Hala roku Akademik 2019

Soutěž Hala roku Akademik - přihlášky do 4.4.2019

14.3. 1:39   Zvítězí nejefektivnější model, tedy model s největším poměrem mezi únosností a vlastní hmotností, který splní dané geometrické, materiálové a statické požadavky. více >>> (redakce podle webu soutěže)
Rekonstrukce Nemocnice Česká Lípa, ilustrační obrázek, foto redakce

Jen 1/4 stavařů souhlasí s kvalitou veřejných zakázek

14.3.2019 | redakce podle tiskové zprávy CCEC Research
Kvalitu staveb u veřejných investic nejvíce ohrožuje soutěžení na nejnižší cenu, podporuje ji naopak kritérium dobrých referencí u předchozích realizací. Kontrola kvality u realizovaných veřejných zakázek silně pokulhává, za dostatečnou ji považuje jen čtvrtina stavařů.

Vzorový byt – komentované prohlídky na Design Shaker v Praze

10.3.2019 | redakce
Nenechte si ujít prohlídku expozice VZOROVÝ BYT dle konceptu DIGITÁLNÍ ROMANTIKA od designérky Ivy Bastlové. Je to po více než 10 letech ukázka reálného bydlení na veletrhu.
© lkercelik - Fotolia.com

MMR: K návrhu stavebního zákona přišlo 1641 připomínek

6.3. 15:39   Ministerstvo chce po vypořádání připomínek předložit návrh zákona na přelomu března a dubna vládě. Vláda počítá s tím, že nový zákon by měl být účinný od roku 2021. více >>>

Brno hlavní nádraží čekají nebývalé opravy

6.3.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Okolo 2,2 miliard spolknou opravy hlavního nádraží v Brně. Týkají se nejenom úpravy kolejiště, zabezpečovacího zařízení a vybudování podchodu či nástupiště, ale i souběžné rekonstrukce památkově chráněných mostů přes ulice Hybešovu a Křídlovickou. Změny se dotknou tří čtvrtin všech cestujících.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI