Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO 2019 našla finalisty na FOR PASIV

Datum: 23.2.2019 03:00  |  Organizace: ABF, a.s.  |  Firemní zpráva

Třiadvacátý ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO našel své vítěze prvního postupového kola. V rámci veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD konaných ve dnech 7. až 9. února 2019 v PVA EXPO PRAHA bojovali o prvenství studenti odborných škol v oboru zedník a truhlář.

ABF, a.s.
Dělnická 12
170 00 Praha 7 - Holešovice

tel.:222 891 111, 222 891 160, fax: 222 891 197, 222 891 199
e-mail:
web:abf.cz

Středoškolské bitvy v postupovém kole 23. ročníku SUSO se zúčastnili nadějní budoucí řemeslníci oboru zedník a truhlář z šestice škol: SOŠ Jarov, SŠ a MŠ o.p.s. Litoměřice, SOŠ a SOU Beroun – Hlinky, SŠ řemeslná Jaroměř, SOŠ Litvínov – Hamr a SOČ technická a zahradnická z Lovosic.

Bitva talentovaných studentů trvala v PVA EXPO PRAHA v Letňanech celé dva dny za přihlížení nejen odborné poroty, ale i návštěvníků veletrhů. Jak ukázalo klání postupového kola, i když se české řemeslo potýká s nedostatkem pracovních sil, šikovné ruce se najdou. „Potěšila nás účast šesti družstev truhlářů, což je na první postupové kolo zajímavé číslo. U oboru zedník bylo znát, že jeho studenti potřebují k účasti v této náročné soutěži ještě více motivovat,“ řekl organizátor soutěžní přehlídky David Surmaj.

I když byla účast mezi budoucími truhláři slibná, hlavu i ruce jim zamotalo nelehké zadání poroty. „Truhláři své zadání zvládli jen tak tak. Ukázalo se, že porotce připravil pro postupová kola poměrně náročný výrobek. Jednoduché výrobky do takové soutěže nepatří. Potřebujeme vidět, kdo umí a neumí,“ řekl hlavní porotce Libor Malý.

Přehlídka stavebních řemesel SUSO 2019 na veletrzích FOR PASIV a FOR WOOD
Přehlídka stavebních řemesel SUSO 2019 na veletrzích FOR PASIV a FOR WOOD

Své favority ale první postupové kolo SUSO přece jen našlo. V oboru truhlář se hvězdami akce stala dvojice Richard Páca a Ondřej Porubek ze SOŠ řemeslná Jaroměř, jen těsně pod vrcholem skončili Ludvík Steuter a Petr Lukele ze SOŠ Litvínov – Hamr. Na pomyslný bronz dosáhli budoucí truhláři Martin Frydryšek a Jan Frolík ze SOŠ a SOU Beroun – Hlinky.

V zednickém odvětví byla soutěž mezi dvěma týmy o poznání vyrovnanější. Nakonec o pouhé čtyři body triumfovali Matěj Češka a Mikita Navicki ze SOŠ Jarov před svými spolužáky Václavem Běšínským a Stilyánem Nikolovem.

Přestože zvítězit nemohou všichni, veškeré soutěžní výrobky najdou své uplatnění a udělají radost. Poputují totiž do Dětského domova v Unhošti. Velké finále 23. ročníku SUSO se uskuteční v rámci zářijového veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA.

V rámci postupového kola proběhl také Workshop Velux, který je určen studentům oborů pokrývač, tesař nebo klempíř. Workshopu se účastnily školy SOŠ Jarov a Střední škola stavební Jihlava. Návštěvníci tak měli možnost vidět, jak probíhá stavba krovu včetně položení střešní krytiny a usazení střešního okna Velux.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

EET pro řemeslníky nabírá zpoždění

19.4. 2:46   Od června 2019 měli své tržby elektronicky evidovat také řemeslníci. Zatím se tak ale nestalo. více >>>

Nové administrativní centrum Lesů České republiky

17.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Návrh brněnského architektonického studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers zvítězil v druhém kole mezinárodní architektonické soutěže na nové administrativní centrum Lesů ČR v Hradci Králové.
ilustrační obrázek © photo 5000 - Fotolia.com

Nová pravidla podpory pro sociální a dostupné byty, vláda rozdělí miliardu

16.4.2019 | ČTK, redakce
Obce budou moci za dotace a úvěry od státu budovat sociální byty. Pro letošní rok vláda připravila pro program jednu miliardu korun, z toho na sociální byty 650 milionů korun a na úvěry 350 milionů korun. Návrh nařízení s pravidly pro získání peněz na pořízení bytů včera schválila vláda.
diskuse: 1 příspěvek, 16.04.2019 08:35

Bronzoví predátoři ladně proplouvají Brnem

10.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Nad pódiem s označením Galerie Šilingrák plují nerušeně nádherní žraloci od sochaře Michala Gabriela. Výstava je součástí cyklu „Země – voda – vzduch“, a opět plní své poslání, oživit veřejný prostor v Brně. Kvinteto nádherných bronzových paryb dělá radost Brňanům i přespolním.

Skupině innogy se vloni na českém trhu dařilo

4.4. 7:26   Tržby v roce 2018 ve výši 42,5 mld. Kč, zisk po zdanění 9 mld. Kč. Celkové dodávky 27,2 TWh zemního plynu a 2,7 TWh elektrické energie. Investice skupiny vloni přesáhly 4,6 mld. Kč více >>>

Témata 2019

Aktuálně

11. ročník soutěže E.ON Energy Globe
Oceňujeme ty nejzajímavější projekty a nápady v oblasti ekologie, inovací a energetických úspor z celé České republiky.
Přihlaste svůj projekt do soutěže zdarma i vy!
Registrace probíhá do 30. 4. 2019.
Přihlaste svůj projekt
technická podpora výrobců

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI