Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Žádosti o národní dotace lze stále podávat

Datum: 13.1.2019 2:19  |  Autor: redakce podle tiskových zpráv MMR ČR

Dotace na brownfieldy, vyloučené lokality, veřejné služby, místní komunikace a infrastrukturu, ale i na bezbariérové obce a byty.

Dotace na Komunitní dům seniorů, Ilustrační foto, zdroj ESTAV
Dotace na Komunitní dům seniorů, Ilustrační foto, zdroj ESTAV
U většiny programů lze podávat žádosti do konce února 2019

Je ovšem nutné u každého programu věnovat pozornost datu ukončení výzvy.

Brownfieldy, vyloučené lokality, veřejné služby, místní komunikace a infrastruktura

  • Například výzva na odstranění budov v sociálně vyloučených lokalitách končí 28. 2. 2019. Na demolice je připraveno 100 milionů korun
  • Na nový program Podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití 346 milionů korun. V něm mohou obce i kraje žádat o podporu na regeneraci území, na němž se nachází objekty či plochy nevyužívané a zanedbané, které lze definovat jako brownfield tak, aby je bylo možné znovu plnohodnotně využít v dalším rozvoji obce. Ukončení přijmu žádostí je u brownfieldů stanoveno na 31. května 2019 vzhledem k tomu, že většinou půjde o složitější projekty.
  • Pro obce a kraje postižené živelní pohromou Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci podprogramu na Obnovu obecního a krajského majetku po živelních pohromách v roce 2018 připravilo 50 milionů korun. Žádosti je možné podávat do 28. února 2019. Dotace je poskytována na rekonstrukci nebo opravu obecního a krajského majetku. Příjemcem dotace je obec nebo kraj.
Většina výzev na podporu rozvoje obcí a měst bude ukončena 28. 2. 2019. Kromě dotačních programů, jejichž důležitost prověřil čas, Ministerstvo pro místní rozvoj přišlo i s mnoha novinkami.
  • Obce do tisíce obyvatel nyní mohou například žádat o příspěvky na dostupnost veřejných služeb.
  • Obce do deseti tisíc obyvatel mohou také žádat o podporu obnovy místních komunikací,
  • obce do tří tisíc obyvatel pak navíc i o podporu obnovy sportovní infrastruktury, na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov, obnovu drobných sakrálních staveb a hřbitovů, na podporu dostupnosti služeb a na podporu budování a obnovy míst aktivního a pasivního odpočinku, dětská hřiště apod.

Bez bariér a program Bezbariérové obce

Na začátku února končí možnost podávání žádostí na dotace pro Bytové domy bez bariér, pro které je připravena částka 190 milionů korun.
Na dotační titul Pečovatelský byt bude uvolněno 150 milionů korun. 120 milionů korun je přichystáno na výstavbu nájemních bytových domů v rámci dotačního titulu Komunitní dům seniorů. 40 milionů korun pak poputuje na podporu Technické infrastruktury.

Program Bezbariérové obce bude ukončen 28. 2. 2019. Žadatelé v něm mohou získat dotaci na odstraňování bariér v budovách domů s pečovatelskou službou a v budovách městských a obecních úřadů, nebo na distribuci euroklíčů. Na projekty má ministerstvo nachystáno 15 milionů korun.

Podrobný přehled všech národních dotací

Rubrika Handicap na TZB-info

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Řešení vnitrobloku ulice Francouzská

24.1.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Revitalizace rozsáhlého území uvnitř bloku vymezeného ulicemi Francouzskou, Hvězdovou, Bratislavskou a Starou, o rozloze přibližně 9 000 m2, je jedním z nezbytných kroků pro oživení jedné z nejproblematičtějších lokalit města Brna.
Václav Matyáš vedl SPS od roku 2004

Nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR

13.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy SPS
Novým prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR se stal bývalý pražský zastupitel a náměstek primátora Jiří Nouza a v komentáři stavebnictví za listopad 2018 uvedl dobré zprávy.

Bezplatný přístup k ČSN o elektronické fakturaci

13.1. 1:37   MMR bezplatným on-line přístupem k technické normě ČSN EN 16931-1:2017 zajistilo řádné a včasné naplnění evropské směrnice o elektronické fakturaci. více >>>

Kvartálna analýza slovenského stavebníctva Q4/2018

12.1. 2:54   Štúdia prináša najnovšie informácie o tom, ako sa bude slovenské stavebníctvo ďalej vyvíjať v roku 2019 a 2020. více >>> (CEEC Research s.r.o.)