Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

OBERMEYER HELIKA se podílí na realizaci bytového domu Gemma v Praze 4

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA spolupracuje na realizaci bytového domu Gemma, který má v příštím roce vzniknout v Praze 4 na Chodově.

Bytový dům Gemma v Praze 4
Bytový dům Gemma v Praze 4

Projekt je kompletně vypracován metodou BIM, za použití BIM modelu a nejnovějších nástrojů SNIM a Dočasného převodového třídníku.

Výstavba nového bytového domu Gemma, jehož developerem je společnost Skanska Reality, by měla být zahájena na konci letošního roku. Vzniknout má pětipodlažní bytový dům s 51 bytovými jednotkami o velikosti 1+kk až 5+kk. První nadzemní podlaží poskytne prostory pro osm samostatných administrativních jednotek. Ve dvou podzemních podlažích budou vytvořeny prostory pro hromadné garáže, sklady a pro technické zázemí objektu.

Společnost OBERMEYER HELIKA dosud v rámci projektu zpracovala dokumentaci pro změnu stavby před dokončením, následovat bude dokumentace pro provedení stavby a výkon autorského dozoru. Projekt získal pravomocné povolení na změnu stavby před dokončením.

Kompletně v BIM

Projektování Gemmy probíhalo za pomoci metody informačního modelování staveb BIM (Building Information Modelling), kdy byl nejprve sestaven BEP (BIM Execution Plan), tj. zadávací protokol o zpracování BIM, definující konkrétní podobu datového modelu a základní parametry projektu. „Díky použití BIM nástroje se podařilo u všech profesí zkoordinovat TZB model a již v projekční fázi odhalit všechny případné budoucí kolize a včas odstranit jejich příčiny,“ uvádí Jiří Fousek, generální ředitel společnosti OBERMEYER HELIKA.

Projekční tým zároveň využil dva nejnovější nástroje, SNIM (Společné negrafické informace modelu) a Dočasný převodový třídník, které vyvinula speciální pracovní skupina fungující v rámci Odborné rady pro BIM. Členy této skupiny s označením PS03 jsou například odborníci ze společností Metrostav, Skanska, DEK, cadconsulting a OBERMEYER HELIKA.

Obermeyer Helika a. s.
logo Obermeyer Helika a. s.

Společnost OBERMEYR HELIKA a.s. je tým profesionálních architektů, stavebních inženýrů, projektantů, techniků a řady dalších specialistů, který poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, inženýrské činnosti ve výstavbě či TZB.

 
 
Reklama